Η κριτική έγινε: 25 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Τα δωμάτια όντως είναι ευρύχωρα , σύγχρονα με φούρνο μικροκυμάτων, καφετέρια φίλτρου, ψυγεία μικρά αλλά ολοκαίνουργια, τα μπάνια πεντακάθαρα, ντουζιέρα όχι με το νάιλον, αλλα καμπίνα 2 πορτών, ήσυχο μέρος. Κουφώματα αλουμινίου με σιτες, βασικό για να μπορεις το βράδυ να αφηνεις και τα παράθυρα ανοιχτά. Ότι πρέπει για διακοπές. Προσωπικά η πισίνα δεν με ενθουσιάζει, τι καλύτερο από την θάλασσα και ειδικά σε νησί. Δυστυχώς επισκέφθηκα το νησί Φεβρουάριο με την εργασία μου και δεν έχω εικόνα του καλοκαιριού στα Κυθηρα.

Ημερομηνία διαμονής: Φεβρουάριος 2018
Ευχαριστούμε, nikkatsigaris
Η κριτική έγινε: 9 Σεπτεμβρίου 2017

Όμορφο συγκρότημα με ησυχία. Ευρύχωρα, καθαρά δωμάτια, αν και Μαρία μάλλον δεν προλαβαίνεις μόνη σου να τα καθαρίζεις όπως θα ήθελες.Καθαρά σεντόνια και πετσέτες που μοσχομυρίζουν. Στα συν τα καλά στρώματα για ξεκούραστο ύπνο. Αξιοπρεπές Wi-Fi. Τα πάντα από κουζινικά σκεύη συν δύο μάτια, φούρνο μικροκυμάτων, βραστήρα, καφετιέρα με φίλτρα, καφέ και ζάχαρη, και βεβαίως τοστιέρα η οποία μας βόλεψε αφάνταστα στο να ετοιμάζουμε τοστάκια για την παραλία.Καλό πρωινό με διαφορετική σπιτική πίτα κάθε μέρα και υπέροχη φρουτοσαλάτα με φρεσκοκομένα φρούτα από τα χέρια της Μαρίας. Η τοποθεσία καλή, κοντά στις σημαντικότερες παραλίες του νησιού. Οι ιδιοκτήτες, Παναγιώτης και Μαρία, φιλικοί και εξυπηρετικοί. Γενικά νιώθεις σαν στο σπίτι σου. Στα μείον η λίγο τσιμπιμένη τιμή για ξενοδοχείο που δεν είναι μπροστά στη θάλασσα, αλλά αξίζει γιατί αποζημιώνεσαι από όλα τα παραπάνω που παρέχει. Θα ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος αν το σφουγγάρισμα γινόταν μέρα παρά μέρα και όχι ανά τρείς ή τέσσερις μέρες, αν και καθημερινά άδειαζαν τους κάδους απορριμμάτων από το μπάνιο και το δωμάτιο. Μαρία και Παναγιώτη, ευχαριστούμε, όλα ήταν υπέροχα, περάσαμε πολύ ωραία!

Συμβουλή για το δωμάτιο: Αν και το δωμάτιό μας ήταν κοντά στην πισίνα δεν ενοχληθήκαμε από θόρυβο γιατί έχει ωράριο το οποίο ο Παναγιώτης το τηρεί αυστηρά.
Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2017
1  Ευχαριστούμε, Σακης Α
Η κριτική έγινε: 25 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Μείναμε εκεί την εβδομάδα του Δεκαπενταύγουστου.Η Μαρια κ ο Παναγιώτης ήταν τρομερά φιλόξενοι και εξυπηρετικοί!Πήγαμε με τα τρία μας παιδιά και προσπάθησαν να κάνουν την διαμονή μας όσο το δυνατόν πιο εύκολη! Το πρώινο ήταν κάθε ημέρα διαφορετικό,πλούσιο,τα πάντα σπιτικά και με αγάπη φτιαγμένα!
Διαβαζα στις προηγούμενες κριτικές ότι είναι η καλύτερη επιλογή και τελικά (ευτυχώς για εμάς )είχαν δίκιο !!!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2017
Ευχαριστούμε, Zoi_chris
Η κριτική έγινε: 6 Οκτωβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Φετος τον Αύγουστο στις 15 μειναμε στο πετραδι.Εντυπωσιαστηκαμε με τον χωρο και τους ανθρωπους που το εχουν.ο Παναγιώτης και η Μαρια ειναι δυο φιλοξενοι οικογενειαρχες ανθρωποι που μπορουν να σε σκλαβωσουν με την ευγενεια τους.
Πολυ καλο και χορταστικο το πρωινο,φτιαγμενο κατα βασει απο τα χερια της Μαρίας.ολα φρέσκα τα φρούτα οι πιτες και οι ταρτες ακομα και οι μαρμελαδες ηταν χειροποιητες.
Πολυ καλη η τοποθεσια κεντρικά στη μεση ακριβως του νησιου με προσβαση και σε παραλιες και στη χωρα.
Το συστηνουμε ανεπιφύλακτα απο τα πιο συγχρονα και ομορφα δωματια των Κυθήρων.Ηταν πρωτη φορα στ Κύθηρα που ηρθαμε και μειναμε 100% ευχαριστημενοι.Συνεχίστε ετσι.
Τα φιλια μας στο Σωτηρη και στην Ειρηνη.

Βασιλης&Χρυσούλα Αθηνα.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2016
Ευχαριστούμε, vkorakas
Η κριτική έγινε: 5 Σεπτεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Πολυ ωραιο ξενοδοχείο..σπιτικό πρωινο με διαφορετική πίτα καθημερινά απο την ιδιοκτήτρια φτιαγμένο...φιλόξενοι και ευγενικοί ανθρώποι...μεγάλα δωμάτια με τα απολύτως απαραίτητα!η τιμή για σεπτέμβρη οικονομική και η τοποθεσια οοο.τι πρέπει για να επισκεφθείς οολο το νησι!το προτείνω σίγουρα!

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, athkatr