Ακύρωση χωρίς χρέωση έως: 31/07/21
Κάντε κράτηση τώρα και πληρώστε όταν φτάσετε
Travelocity
Orbitz.com
Priceline55 $
Η κριτική έγινε: 4 Ιανουαρίου 2017

Είναι η δεύτερη χρονιά που μένουμε στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο. Θα το χαρακτήριζα ως πάρα πολύ καλό, καθαρό, οι οικοδέσποινες ήταν ευγενέστατες και το πρωινό τέλειο με μεγάλη ποικιλία προιοντων για να διαλέξεις, Ήσυχη τοποθεσία ιδανικό για χαλάρωση

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2016
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, Amalia G
Η κριτική έγινε: 31 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Αν και είχαμε κάτι μικροθεματακια στην αρχη ήταν πολυ ωραία. Το δωμάτιο πολύ καθαρο και ευρύχωρο με υπέροχη θέα στο βουνό και το πρωινό επίσης πολυ πλούσιο. Η κ. Σόφια και η αδερφή της ήταν πολύ ευγενικες και φιλοξενες..το συστήνω!!!!!

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, Despoinoula A
Η κριτική έγινε: 3 Νοεμβρίου 2016

Περάσαμε ένα υπέροχο τριήμερο 28ης Οκτωβρίου, στο ξενοδοχείο Αλεξάκης, στα λουτρά της Υπάτης, περιοχή που μας κατέπληξε λόγω του φυσικού της κάλλους ,των εδεσμάτων της και φυσικά των ιαματικών λουτρών της!! Όπως αναφέρεται και στην ιστοσελίδα των λουτρών το υδροθεραπευτήριο της Υπάτης είναι από τα «τελειότερα και πλέον εκσυγχρονισμένα υδροθεραπευτήρια στη χώρας μας». Όμως κατά τη γνώμη μου θα πρεπε να μεριμνήσουν οι αρμόδιοι και για τις συνθήκες εισόδου και εξόδου, προς και από την εξωτερική πισινά (ξεπαγιάσαμε στο μπες-βγες, καθώς και στο ντους,..πριν και μετά..), λαμβάνοντας υπ’ όψιν ότι δεν είναι όλοι οι λουόμενοι "χειμερινοί κολυμβητές"....!!! Ευχαριστούμε όμως πολύ την Ιουλία και την Σοφία, ιδιοκτήτριες του ξενοδοχείου, "Αλεξάκης" που με τις άψογες υπηρεσίες τους, μας ζέσταναν, σε υψηλότερες θερμοκρασίες, από αυτές των "λουτρών".

Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2016
Ευχαριστούμε, Ledra L
Η κριτική έγινε: 30 Οκτωβρίου 2016

Πολύ ωραίο ξενοδοχείο σε όμορφη τοποθεσία,πεντακάθαρα δωμάτια με ανακαινισμένα μπάνια,ωραία άνετα κρεβάτια με στρώματα και παπλώματα coco mat.και καταπληκτικό πρωινό. πολύ φιλικό προσωπικό και πάρα πολύ κοντά στο υδροθεραπευτήριο και στην φοβερή ταβέρνα μουριές.

Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2016
Ευχαριστούμε, Stella T
Η κριτική έγινε: 30 Ιουνίου 2016

Σήμερα Τετάρτη στις 7μμ, επιστρέψαμε στο ΣΠΊΤΙ μας στην Καβάλα, μετά από τέσσερις διανυκτερεύσεις στο Alexaki hotel στα Λουτρά Υπάτης και νιώθουμε μια ανεξήγητη λύπη που δεν θα είμαστε πια κάτω από τη σκέψη και τη φροντίδα των ιδιοκτητριών του ξενοδοχείου. Οι Κυρίες Σοφία και Ιουλία, σε σέβονται apriori ως άνθρωπο και προσωπικότητα. Επ' ουδενί δεν αισθάνεσαι ως μηχανή "που θα αφήσει χρήμα στο μαγαζί". Ήμουν υπεύθυνος ομάδας 50 περίπου ατόμων όλες αυτές τις ημέρες και δεν μου μεταφέρθηκε το παραμικρό παράπονο. Αντιθέτως. Τα σχόλια ήταν θετικά για την εξυπηρέτηση, την ησυχία, την τιμή, την ευγενική συμπεριφορά κλπ αλλά κυρίως για την ΚΑΘΑΡΙΌΤΗΤΑ! Τέλος, αν θέλετε ένα περιβάλλον δήθεν και μουράτο, μην πάτε στο Αλεξάκης. Θα κουράσετε και θα κουραστείτε. ΜΕΤΆ ΛΌΓΟΥ ΓΝΩΣΕΩΣ: παππούλης ( ΑΛΚΗΣ ΟΙΚ.)

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2016
Ευχαριστούμε, alkis o