Η κριτική έγινε: 28 Ιουλίου 2016

Θα ξεκινήσω με τα θετικά:
Καθαριότητα, ευγένεια, κεντρικό σημείο, ιντερνετ
Ειναι η πρώτη φορά που γράφω άσχημη κριτική και ο λόγος είναι πως παραπλανήθηκα. Βλέποντας τα σχόλια στο Booking αλλά και εδώ περίμενα ένα ξενοδοχείο του 8,5. Τα πράγματα δεν είναι έτσι καθόλου όμως. Για το 2016 το ξενοδοχείο είναι ανεπαρκές και φυσικά μπαίνοντας να ξαναδώ τα σχόλια και τη βαθμολογία (ποτέ δεν θα έκλεινα ενα ξενοδοχείο κάτω απο 7 ) κατάλαβα πως οι άνθρωποι που έχουν γράψει για αυτό έχουν μόνο(1) μια κριτική, τουλάχιστον μέχρι σήμερα και προφανώς δεν πρόκειται για αμερόληπτους σχολιαστές!!!
Μακάρι η νέα ιδιοκτήτρια να τα καταφέρει και να αναπαλαιώσει/ ανακαινίσει το ξενοδοχείο και να της πάνε καλά τα πράγματα πρόκειται άλλωστε για μια ευγενέστατη κυρία.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2016
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι με φίλους
3  Ευχαριστούμε, skou1
Η κριτική έγινε: 5 Μαΐου 2016

H πρώτη εντύπωση καθώς αντικρύσαμε το επιβλητικό αυτό ξενοδοχείο ήταν άριστη...στη συνέχεια η υποδοχή και η εξυπηρέτηση από τη διεύθυνση και το προσωπικό ήταν εξαιρετική..ήταν πρόθυμοι να μας εξυπηρετήσουν ώστε κάνουν άριστη τη διαμονή μας!Το δωμάτιο ευρύχωρο,καθαρό με θέρμανση ζεστό νερό και άνετα κρεβάτια!!!Το μπαλκόνι με την καταπληκτική θέα που μας χαλάρωνε τα πρωινά αλλά και τα βράδια μας υπέροχο!!!1 μικρή έλλειψη που φυσικά δεν θα μας αποτρέψει από το να το επισκεφθούμε με την πρώτη ευκαιρία ξανά και αναφέρεται μόνο ως επικοδομητική κριτική είναι η έλειψη κουρτίνας μπάνιου...
Φεύγοντας νιώσαμε πως αφήναμε φίλους πίσω μας !!!

5  Ευχαριστούμε, Andreas-Gg101
Η κριτική έγινε: 24 Απριλίου 2016

Με το που αντικρίζεις το ξενοδοχείο εντυπωσιάζεσαι από την εξαιρετική αρχιτεκτονική του, τα χρώματα, την περιποιημένη καταπράσινη είσοδο.Η θέα από το δωμάτιο ήταν υπέροχη, το πράσινο σε όλους τους τόνους του, τόσο χαλαρωτικό... Καθαριότητα, άνεση, ευγένεια, περιποίηση, απόλαυση, όλα τέλεια. Και πάνω απ' όλα το πανέμορφο χαμόγελο της κυρίας Σωτηρίας, ένα τεράστιο κόκκινο χαμόγελο. Για όλα αυτά και ακόμη περισσότερα ψηφίζω Θεοξένια και βάζω ένα πελώριο άριστα σε όλα. θα ξανάρθω σίγουρα.

• Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι χωρίς παρέα
4  Ευχαριστούμε, ladystardust2016
Η κριτική έγινε: 18 Απριλίου 2016

Με το που βρέθηκα μπροστά στην είσοδο του Θεοξένια ξεδιπλώθηκαν μπροστά μου οι αρετές των Ξενία. Των ξενοδοχείων αυτών που κατασκευάστηκαν από τη δεκαετία του ‘50 μέχρι και τη δεκαετία του ‘70, αποτέλεσμα δημιουργικών αρχιτεκτόνων που με την έμπνευση κυρίως του Άρη Κωνσταντινίδη αλλά και του Σφαέλλου δημιούργησαν ανεπανάληπτους τουριστικούς προορισμούς με άποψη και στάση ζωής.

Το Θεοξένια έχει την πρωτοτυπία και πρωτοπορία να διατηρεί αυτήν την αρχική αύρα κόντρα στα ισοπεδωτικά τουριστικά πρότυπα του σήμερα. Αξίζει ένα μεγάλο μπράβο στους ιδιοκτήτες που κόντρα στα τυποποιημένα τουριστικά πρότυπα απαντάνε με ποιότητα και έμπνευση παρέχοντας μια ανεπανάληπτη εμπειρία διαμονής.
Το ξενοδοχείο είναι κατασκευασμένο στην ωραιότερη τοποθεσία της Ανδρίτσαινας, οπότε τα λόγια είναι περιττά.

Εμπειρία ανεκτίμητη

• Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι χωρίς παρέα
7  Ευχαριστούμε, oikonomou2016
Η κριτική έγινε: 19 Οκτωβρίου 2015

Η αλήθεια είναι πως για όποιον θέλει διακοπές και χαλάρωση στο χωριό είναι ιδανική επιλογή.Σε αυτό το ταξίδι θυμηθήκαμε την ομορφιά των διακοπών στο χωριό και ήταν σαν να μέναμε στο εξοχικό μας. Αξίζει όχι μόνο για την πανέμορφη θέα που αντικρύζαμε κάθε πρωι απ το δωμάτιο μας αλλά και για το ευγενικό προσωπικό που μας έδινε μια αίσθηση θαλπωρής και σπιτικής ζεστασιάς.Τα δωμάτια ήταν προσεγμένα και καθαρά.Οι τιμές ήταν κανονικές.Σίγουρα θα ξαναπάμε όσο πιο σύντομα μπορούμε.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2015
7  Ευχαριστούμε, Xrysa Z