Travelocity
Orbitz.com
eDreams
Η κριτική έγινε: 23 Σεπτεμβρίου 2021

Εξαιρετική τοποθεσία. Αν και παλιό είναι προσεγμένο, καθαρά δωμάτια με ωραία θέα στην θάλασσα.
Το πρωινό αρκετά καλό, σε ήσυχο εξωτερικό περιβάλλον, το προσωπικό ευγενικό και εξυπηρετικό. Το συνιστώ για οικογένειες

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2021
Ευχαριστούμε, sevastakisnik
Ο/η Alea Mare Team, Εξυπηρέτηση πελατών/Υποδοχή του Ξενοδοχείο Αλέα Μάρε, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 25 Σεπτεμβρίου 2021

Σας ευχαριστούμε πολύ για την θετική αξιολόγηση και τα ευγενικά σας σχόλια.
Ελπίζουμε να σας φιλοξενήσουμε ξανά στο κοντινό μέλλον!

Η κριτική έγινε: 29 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Καλέσαμε να κλείσουμε ένα δωμάτιο με το voucher του κοινωνικού τουρισμού, ενώ είχαν δωμάτια μας είπαν ότι έχουν μόνο πίσω χωρίς μπαλκόνι με θέα βουνό, το οποίο ήταν αποδεκτό καθώς είναι δύσκολος μήνας ο Αύγουστος.
Η χρέωση με τον κοινωνικό τουρισμό θα ήταν 1.5 ευρώ τη μέρα για 10 μερες. 30 ευρώ δηλαδή τα δύο άτομα με δύο επιταγές κοινωνικού τουρισμού.
Λίγο πριν κάνουμε την κράτηση μας ζήτησαν 100 ευρώ για να την πραγματοποιήσουν από τα οποία θα μας επέστρεφαν τη διαφορά κατά την άφιξη.
Όταν τους ρωτήσαμε γιατί αυτό, ενώ κανένα άλλο κατάλυμα δεν μας είχε ζητήσει κάτι τέτοιο, και τους είπαμε αν θέλουν να τους κάνουμε την κατάθεση των 30 ευρώ ( δλδ ολόκληρης της χρέωσης του δωματίου μας) , επέμεναν ότι είναι πολιτική του ξενοδοχείου. Κάτι εντελώς παράλογο, όταν ξέρεις από ξενοδοχεία και μάλιστα πολύ καλύτερα απ' το συγκεκριμένο.
Μίλησα με την τουριστική αστυνομία Ρόδου, την αστυνομία Λέρου και τον ΟΑΕΔ τελικά και μου είπαν να κάνω καταγγελία στο συγκεκριμένο κατάλυμα.
Συγχαρητήρια που διώχνετε τον κόσμο, και συγχαρητήρια για την πολιτική σας.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2021
Ευχαριστούμε, 220elinak
Ο/η Alea Mare Team, Εξυπηρέτηση πελατών/Υποδοχή του Ξενοδοχείο Αλέα Μάρε, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 31 Ιουλίου 2021

Αγαπητή κυρία,
οι δικαιούχοι της επιταγής του Κοινωνικού Τουρισμού δικαιούνται δεκαήμερη παραμονή στην Λέρο με μηδενική συμμετοχή και φροντίζουμε να δίνουμε πάντα αυτή την πληροφορία και προφορικά και γραπτά σε όλους τους δικαιούχους. Προκειμένου να γίνει κράτηση δωματίου ,ειδικά για δέκα ημέρες και μάλιστα μέσα στον Αύγουστο ,το ξενοδοχείο ζητάει μια εγγύηση 100 € την οποία επιστρέφει διατραπεζικά την ημέρα της άφιξης στον δικαιούχο. Δεν υπάρχει τίποτα παράτυπο σε αυτή την διαδικασία που να εκθέτει το ξενοδοχείο ή την σύμβαση μας με τον ΟΑΕΔ. Όσον αφορά την προσπάθεια σας να μας εκθέσετε σε όλους τους φορείς που αναφέρατε , είμαστε απόλυτα διαφανείς με την διαδικασία που τηρούμε και θα χαρούμε να μας ζητήσουν να τοποθετηθούμε , αν κριθεί απαραίτητο.
Το ξενοδοχείο μας απορροφά πολύ σημαντικό αριθμό επιταγών του ΟΑΕΔ κάθε χρόνο και η εικόνα μας αποτυπώνεται τόσο στο βιβλίο των επισκεπτών όσο και στο μεγάλο αριθμό των δικαιούχων που μας ξαναεπισκέπτονται και χωρίς την επιταγή του Κοινωνικού Τουρισμού.

Η κριτική έγινε: 12 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Περάσαμε υπέροχα! Το δωμάτιο πεντακάθαρο, η τοποθεσία εξαιρετική πάνω στη θάλασσα και το πρωινό πλούσιο (τα pancakes φανταστικά!!) . Κάτι πολύ σημαντικό είναι ότι το προσωπικό τηρουσε ολα τα απαραίτητα μετρα. Δεν θα ξεχάσουμε την κ Κωνσταντίνα που ήταν απίστευτα εξυπηρετική και πάντα με ένα χαμόγελο! Θα ξαναρθουμε σίγουρα!

Ευχαριστούμε, nataliabt7
Ο/η Anna Kokkoni, Εξυπηρέτηση πελατών/Υποδοχή του Ξενοδοχείο Αλέα Μάρε, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 13 Σεπτεμβρίου 2020

Αγαπητή Ναταλία ,
σας ευχαριστούμε πολύ για την αξιολόγηση και τα θετικά σας σχόλια!
Είναι πολύ σημαντικό για μας να νοιώθουν ασφάλεια οι επισκέπτες μας και σας ευχαριστούμε ιδιαίτερα για αυτή σας την επισήμανση!
Ανυπομονούμε να σας φιλοξενήσουμε για μια ακόμα φορά!

Η κριτική έγινε: 27 Ιουλίου 2020

Η θέση του μας έκανε να το δεχθούμε σε πρόταση φίλου αλλά δυστυχώς χωρίς να καθοριστεί η τιμή του!! 100 ευρώ το βράδυ σε ένα παλιό δωμάτιο με χερούλια που ήταν έτοιμα να ξεκαρφωθούν από την πόρτα, μικρό και άβολο ντουζ (κάνει μπάνιο όλο το δωμάτιο) και μυρωδιά μούχλας καθώς ανεβαίνεις τις σκάλες. Στην καθαριότητα άψογες οι κοπέλες και το προσωπικό γενικά έτοιμο να βγει από τον δρόμο του για να σε εξυπηρετήσει. Ο ιδιοκτήτης όμως μάλλον υπερτιμά αυτό που νομίζει ότι έχει.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2020
1  Ευχαριστούμε, Maritana A

Αγαπητή Maritana ,
η χρέωση του δωματίου σας ήταν 90 € γιατί σας έγινε έκπτωση και όχι 100 €. Η τιμή χρέωσης του δωματίου δεν ζητήθηκε ούτε από τον φίλο σας που έκανε την κράτηση ούτε από εσάς παρ' όλο που επικοινωνήσαμε τηλεφωνικά δυο μέρες πριν την άφιξη σας.
Όσον αφορά την περιγραφή σας για το δωμάτιο μας αφήνει έκπληκτους γιατί εσείς η ίδια την πρώτη μέρα της άφιξης σας με ευχαριστήσατε προσωπικά για το " πολύ ωραίο δωμάτιο" ...!!
Είναι άδικο για το ξενοδοχείο να χρεωθεί μια δημόσια αρνητική κριτική γιατί υπήρχε ασάφεια μεταξύ φίλων για το ποιος πληρώνει το δωμάτιο... Όπως φαίνεται όμως τελικά το ξενοδοχείο πληρώνει αυτή την ασάφεια....
Παρ'όλα αυτά σας ευχαριστούμε για το θετικό σας σχόλιο αναφορικά με την καθαριότητα και το προσωπικό.

Η κριτική έγινε: 27 Ιουλίου 2020

Είμαστε. Πολύτεκνη.οικογενεια.ειχαμε.εισητηρια.εργατικης.εστιας.για.ολη.την.οικογενεια.αποφασισε.ο.γιος.μου.να.παει.πρωτος.με.την.κοπελα.του.και.εμεις.ειχαμε.σκοπο.να.παμε.τελος.ιουλιου.οι.υπολοιποι.αλλα.ζητησαν.υπευθυνη.δηλωση.απο.μενα.τον.πατερα.οτι.αφηνω.το.γιο.μου.να.παει.λες.και.ηταν.ανηλικος.αφου.ειχε.τον.κωδικο.του.και.η.κοπελα.του.θα.πληρωνε.κανονικα.το.μισο.δωματιο.που.δεν.ειχε.εργατικη.εστια.ενω.ειχε.στειλει.και.προκαταβολη.κυριοι.υπευθυνοι.του.ξενοδοχειου.με.τοσα.χαρτια.και.εξουσιοδοτησεις.που.ζητατε.διωχνεται.τον.κοσμο.που.αγαπαει.τη.λερο.και.θελει.να.ερθεικαι.εμεις.που.εχουμε.εισητηρια.με.κοινωνικο.τουρισμο.ταχουμε.δουλεμενα.και.με.χιλιες.δυο.κρατησεις.γιατι.φερεσται.ετσι.σε.μενα.που.εχω.εργατικη.εστια.δεν.ειναι.κλεμενα.τελως.παντων.τελικα.ειρθαν.τσ.παιδια.πληρωνοντας.ολο.το.ποσο.που.ζητησατε.και.κατσαν.7.διανυκτερευσεις.λογω.των.δρομολογιων.των.καρσβι.επειδη.αγαπουσαν.τη.λερο.και.πληρωνοντας.ολα.τα.ποσα.που.ζητησατε.προσεξτε.με.τη.γραφιοκρατια.σας.διωχνετε.τον.απλο.κοσμο.που.αφηνει.και.τα.περισσοτερα.λεφτα.ευχαριστω.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2020
1  Ευχαριστούμε, _I1529FH

Αγαπητέ επισκέπτη,
σας ευχαριστούμε για την θετική σας βαθμολογία.
Όσον αφορά την διαδικασία προσκόμισης των δικαιολογητικών για την χρήση της επιταγής του Κοινωνικού Τουρισμού ,
τηρούμε απαρέγκλιτα τις οδηγίες του ΟΑΕΔ. Κατανοούμε ότι η συγκέντρωση όλων των απαραίτητων δικαιολογητικών
προκαλεί μερικές φορές άγχος στους επισκέπτες αλλά η δεκαήμερη δωρεάν διαμονή σίγουρα τους αποζημιώνει.