Παρατηρήσαμε ότι το πρόγραμμα περιήγησης που χρησιμοποιείτε δεν υποστηρίζεται. Η ιστοσελίδα του TripAdvisor μπορεί να μην εμφανιστεί σωστά.
Υποστηρίζονται τα παρακάτω προγράμματα περιήγησης:
Οι πιο πρόσφατες κριτικές. Οι χαμηλότερες τιμές. Το ιδανικό μέρος για να βρείτε ξενοδοχεία και να κάνετε κράτηση.

“Αξίζει 100% να το επισκεφτεί κανείς!!” 5 από 5 κύκλους
Κριτική για: Σπήλαιο Αλιστράτης

Σπήλαιο Αλιστράτης
Περισσότερες λεπτομέρειες για το αξιοθέατο
Πληροφορίες για το αξιοθέατο
Προτεινόμενη διάρκεια επίσκεψης: 1-2 ώρες
Περιγραφή ιδιοκτήτη: ΤΟ ΣΠΗΛΑΙΟ ΑΛΙΣΤΡΑΤΗΣ ΘΕΩΡΕΙΤΕΙ Ως ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΑ ΣΠΗΛΑΙΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΗς ΕΛΛΑΔΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗς ΕΥΡΩΠΗΣ. Η ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΞΕΝΑΓΗΣΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙ 1 ΩΡΑ ΣΕ ΕΝΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΕΠΙΠΕΔΟ ΔΙΑΔΡΟΜΟ ΜΕ ΠΑΝΔΕΣΙΑ ΧΡΩΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΣΧΗΜΑΤΙΣΜΩΝ. Ο ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΑΥΜΑΣΕΙ ΤΟΥΣ ΤΕΡΑΣΤΙΟΥς ΣΤΑΛΚΤΙΤΕς ΚΑΙ ΣΤΑΛΓΜΙΤΕΣ ΟΠΩς ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΚΚΕΤΡΙΤΕΣ, Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΗ ΧΕΙΜΩΝΑ-ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΤΟΥς 18 ΒΑΘΜΟΥΣ ΚΕΛΣΙΟΥ.
1 κριτική
“Αξίζει 100% να το επισκεφτεί κανείς!!”
5 από 5 κύκλους Η κριτική έγινε: 22 Ιανουαρίου 2017

Δίκαια κατέχει τον τίτλο ενός από τα ομορφότερα σπήλαια της Ευρώπης!! Η ξενάγηση του πραγματικά μοναδική εμπειρία, ειδικά αν έχετε την τύχη να σας ξεναγήσει η Ευδοκία!! Το ταλέντο της φύσης σε συνδυασμό με το μεράκι κ τις γνώσεις της ξεναγού μας άφησαν με τις καλύτερες εντυπώσεις γι αυτόν τον φυσικό θησαυρό της χώρας μας!!
Η ξενάγηση διαρκεί περίπου 1 ώρα και η επισκέψιμη απόσταση είναι 1χλμ..

Ευχαριστούμε, Alexandra D

• Πρώτα ρωσικά
  • Πρώτα σουηδικά
  • Πρώτα τουρκικά
  • Όλα
  • Όλα τα πρόσφατα στα ελληνικά
Πρώτα ελληνικά
Αθήνα, Ελλάδα
21 κριτικές
11 κριτικές για αξιοθέατα
common_n_attraction_reviews_1bd8 1 χρήσιμη ψήφος
“το καλύτερο σπήλαιο στην Ελλάδα”
5 από 5 κύκλους Η κριτική έγινε: 10 Ιανουαρίου 2017

Πιστεύω το μεγαλύτερο και καλύτερο σπήλαιο στην Ελλάδα, επισκέψιμο μήκος 1 χλμ,
αν βρεθήτε στη περιοχή πρέπει να το επισκεφθείτε

Ευχαριστούμε, yio2016
4 κριτικές
3 κριτικές για αξιοθέατα
common_n_attraction_reviews_1bd8 2 χρήσιμες ψήφοι
“Μοναδική εμπειρία!”
5 από 5 κύκλους Η κριτική έγινε: 6 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ένα θαύμα της φύσης που προκαλεί δέος! Αξίζει η επίσκεψη και η ξενάγηση! Η διαδρομή διαρκεί περίπου μία ώρα και κυλάει πολύ ευχάριστα! Το προτείνω ανεπιφύλακτα! Αξίζει μέχρι το τελευταίο ευρώ!

Ευχαριστούμε, Agis N
20 κριτικές
6 κριτικές για αξιοθέατα
common_n_attraction_reviews_1bd8 4 χρήσιμες ψήφοι
“Άγγιγμα θεού!!”
5 από 5 κύκλους Η κριτική έγινε: 6 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ όμορφο το σπήλαιο! Η φύση στα καλύτερα της! Έστω και περαστικοί πρέπει να κάνετε μια στάση, αξίζει τον κόπο. Μια παρατήρηση θα ήθελα να κάνω...κατανοώ πως οι ξεναγοί έχουν αρκετά γκρουπ να ξεναγήσουν αλλά θα έπρεπε να είναι λίγο πιο ευγενικοί και πιο ευγνώμονες για την δουλεια τους. Η κοπέλα που ξενάγησε εμάς ήταν λίγο του τύπου "α οκ θα τα ξαναπω" τρέχαμε στην κυριολεξία να προλάβουμε και το πάνε και το έλα (είχαμε και πιτσιρίκια μαζι μας που τους βγήκε η γλώσσα) ναι, μας είπε πως είναι θέμα φωτισμού...δεν ξερω τι μπορεί να γινει γιαυτό...και οι γνώσεις τις ήταν τόσο όσο. Ο άντρας μου που ξανά πήγε πριν από μια πενταετία το είχε ευχαριστηθεί πιο πολυ.

Ευχαριστούμε, Softik
36 κριτικές
5 κριτικές για αξιοθέατα
common_n_attraction_reviews_1bd8 22 χρήσιμες ψήφοι
“Μοναδικό ”
5 από 5 κύκλους Η κριτική έγινε: 6 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Μπορώ να πω οτι γενικός μου αρέσουν πολύ τα σπήλαια και έχω επισκεφτεί αρκετά, το σπήλαιο Αλιστράτης ειναι από τα ωραιότερα που έχω επισκεφτεί. Αυτό μας εντυπωσίασε ήταν οι εκκεντρίτες που υπάρχουν, η ξενάγηση ήταν πολύ καλή , με εντυπωσίασε ο άνετος διάδρομος που υπάρχει στα περισσότερα σπήλαια η διαδρομή δεν ειναι εύκολη, το συγκεκριμένο έχει και πολυ εύκολη διαδρομή περίπου 1 χλμ.

Ευχαριστούμε, Gregory K

Σπήλαιο Αλιστράτης: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Αγγίτης, Περιοχή Δράμας
Σέρρες, Περιοχή Σερρών

Καβάλα, Περιοχή Καβάλας

Σπήλαιο Αλιστράτης: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!