Ανοικτά σήμερα: 9:00 π.μ. - 5:00 μ.μ.
Αποθήκευση
Ενδιαφέρουσα εμπειρία

Καταπληκτικό μέρος! Ιδανική επιλογή για να μάθεις κάτι πέρα από τα συνηθισμένα μέρη που έχουν σχέση... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική γράφτηκε πριν από 1 εβδομάδα
john_kar-2304
Ρόδος, Ελλάδα
Ένα πανέμορφο σπήλαιο

Το σπήλαιο προσφέρει μια μοναδική εμπειρία στους επισκέπτες του. Περπατώντας μέσα από τα εκπληκτικά... διαβάστε περισσότερα

MariahAngel
μέσω κινητής συσκευής

Η κριτική έγινε: 10 Ιανουαρίου 2017

Πιστεύω το μεγαλύτερο και καλύτερο σπήλαιο στην Ελλάδα, επισκέψιμο μήκος 1 χλμ,
αν βρεθήτε στη περιοχή πρέπει να το επισκεφθείτε

Ευχαριστούμε, yio2016
Η κριτική έγινε: 6 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ένα θαύμα της φύσης που προκαλεί δέος! Αξίζει η επίσκεψη και η ξενάγηση! Η διαδρομή διαρκεί περίπου μία ώρα και κυλάει πολύ ευχάριστα! Το προτείνω ανεπιφύλακτα! Αξίζει μέχρι το τελευταίο ευρώ!

Ευχαριστούμε, agiskneecole
Η κριτική έγινε: 6 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ όμορφο το σπήλαιο! Η φύση στα καλύτερα της! Έστω και περαστικοί πρέπει να κάνετε μια στάση, αξίζει τον κόπο. Μια παρατήρηση θα ήθελα να κάνω...κατανοώ πως οι ξεναγοί έχουν αρκετά γκρουπ να ξεναγήσουν αλλά θα έπρεπε να είναι λίγο πιο ευγενικοί και πιο ευγνώμονες για την δουλεια τους. Η κοπέλα που ξενάγησε εμάς ήταν λίγο του τύπου "α οκ θα τα ξαναπω" τρέχαμε στην κυριολεξία να προλάβουμε και το πάνε και το έλα (είχαμε και πιτσιρίκια μαζι μας που τους βγήκε η γλώσσα) ναι, μας είπε πως είναι θέμα φωτισμού...δεν ξερω τι μπορεί να γινει γιαυτό...και οι γνώσεις τις ήταν τόσο όσο. Ο άντρας μου που ξανά πήγε πριν από μια πενταετία το είχε ευχαριστηθεί πιο πολυ.

Ευχαριστούμε, Softik
Η κριτική έγινε: 6 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Μπορώ να πω οτι γενικός μου αρέσουν πολύ τα σπήλαια και έχω επισκεφτεί αρκετά, το σπήλαιο Αλιστράτης ειναι από τα ωραιότερα που έχω επισκεφτεί. Αυτό μας εντυπωσίασε ήταν οι εκκεντρίτες που υπάρχουν, η ξενάγηση ήταν πολύ καλή , με εντυπωσίασε ο άνετος διάδρομος που υπάρχει στα περισσότερα σπήλαια η διαδρομή δεν ειναι εύκολη, το συγκεκριμένο έχει και πολυ εύκολη διαδρομή περίπου 1 χλμ.

Ευχαριστούμε, gregoryk846
Η κριτική έγινε: 31 Δεκεμβρίου 2016

Συγκλονιστικό θέαμα, καλά οργανωμένο το σπήλαιο και η ξενάγηση.Δύο πράγματα θέλω να επισημάνω:
1) Οι γονείς με παιδιά πρέπει να τα μάθουν να σέβονται ένα τέτοιο χώρο που προξενεί δέος και να σέβονται τους άλλους που τον εκτιμούν. Αν δεν μπορούν η δεν θέλουν να το κάνουν να μην τα φέρνουν μαζί τους (πληροφοριακά εγώ είχα παιδί μαζί μου)
2) Κάποιοι που δεν μπορώ να χαρακτηρίσω σ αυτό τον χώρο γράφουν στα παλιά τους παπούτσια την απαγόρευση φωτογράφισης και όταν δεν τους βλέπει η ξεναγός τραβάνε φωτογραφίες , βάζοντας σε κίνδυνο αυτό το θαύμα της φύσης. Θα έπρεπε τα μέτρα επιτήρησης να είναι αυστηρότερα.

Ημερομηνία εμπειρίας: Δεκέμβριος 2016
1  Ευχαριστούμε, Antonis B