Tripadvisor
Νυμφαίο
Ανοικτά σήμερα: 10:00 π.μ. - 4:30 μ.μ.
Αποθήκευση
Μια Αξέχαστη Εμπειρία!!!

Μια εμπειρία που σου αφήνει λίγο πίκρα.. αλλά και πολύ χαρά όταν είδαμε απο κοντά αυτή την... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική γράφτηκε πριν από 1 εβδομάδα
Agapi S
Χανιά, Ελλάδα
Εξαιρετικά ενδιαφέρον!!

Η κριτική έγινε: 9 Ιανουαρίου 2020
Konstantina_1211
Αθήνα, Ελλάδα

Η κριτική έγινε: 9 Ιανουαρίου 2020

Μας άρεσε παρα πολυ η επίσκεψη και στην κορη μας, 11 ετων! Είμασταν τυχεροί καθώς είδαμε πεντε αρκούδες. Η ξενάγηση ηταν κατατοπιστική και πρόσφερε πολλες πληροφοριες. Το τοπίο μαγικό..μπράβο σε όλους !

Ευχαριστούμε, Konstantina_1211
Η κριτική έγινε: 8 Ιανουαρίου 2020

Τι να πει κανείς αρχικά για το Νυμφαίο! Μαγικό χωριό βγαλμένο από παραμύθι! Το καταφύγιο της αρκούδας είναι λίγο έξω από το χωριό και πηγαίνεις με τα πόδια. Τα αμάξια απαγορεύονται (και πολύ καλά κάνουν) εντός του χωριού. Φορέστε μποτάκια ή αθλητικά παπούτσια για να είσαστε άνετα γιατί έχει περπάτημα και ζεστά και άνετα ρούχα! Η οργάνωση στο καταφύγιο είναι απίστευτη. Έχει ξεναγήσεις κάθε μισή ώρα. Είχα επισκεφθεί το μέρος το 1999 και η διαφορά από τότε μέχρι τώρα είναι εκπληκτική. Ο χώρος πολύ προσεγμένος, οι άνθρωποι πλήρως ενημερωμένοι, ευγενικοί και εξυπηρετικοί!! Αγαπούν τη δουλειά τους και αυτό φαίνεται! Ένα τεράστιο μπράβο σε όσους εργάζονται για το καταφύγιο. Ήμασταν τυχεροί και είδαμε 5 αρκούδες που δεν είχαν ακόμα κοιμηθεί. Το κατάστημα δώρων έχει πάρα πολύ ωραία πράγματα τα οποία λείπουν από το e-shop, οπότε μετά την ξενάγηση μην ξεχάσετε να κάνατε τα ψώνια σας!! Το μόνο που έχω να επισημάνω είναι να σταματήσουμε εμείς οι επισκέπτες να είμαστε τόσο αγενείς. Τα ζώα ενοχλούνται από την φασαρία. Υπάρχουν παντού πινακίδες που μας ζητούν να κάνουμε ησυχία και δυστυχώς ενήλικοι και ανήλικοι φωνάζουν σαν να είναι στο σπίτι τους... η επίσκεψη κρατάει το πολύ μια ώρα, εκείνη τη μια ώρα ας είμαστε πιο ήσυχοι.

Ημερομηνία εμπειρίας: Δεκέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, vassochar86
Η κριτική έγινε: 7 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Φανταστικό τοπίο και το Νυμφαίο απίστευτος προορισμός θα σας πρότεινα να τον επισκεφθείτε ανεπιφύλακτα!!!

Ημερομηνία εμπειρίας: Νοέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, DvlBonn2020
Η κριτική έγινε: 5 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Οδηγοί φιλικοί και φιλόξενοι ενημερωμένοι και καλοδιαθετοι. Περισσότερο έχει σκοπό να ευαισθητοποιήσει το κοινό να σέβεται το δάσος και τα πλάσματα του.
Επίσης πρέπει να περπατήσει κανείς 15-20λεπτα ανάμεσα στα δέντρα για να το προσεγγίσει και επειδή έχει ξενάγηση ανά ώρα καλό θα είναι να ενημερωθείτε σχετικά για να μη χρειαστεί να περιμένετε.

Ευχαριστούμε, SilviaKt
Η κριτική έγινε: 5 Ιανουαρίου 2020

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα. Όμορφη βόλτα για μικρούς και μεγάλους μέσα στο δάσος με οξια βλέποντας τις αρκούδες. Μπράβο στα παιδιά που παρόλο το κρύο είναι εκεί για να ξεναγήσουν και να απαντήσουν στις ερωτήσεις μας !!!!!

Ευχαριστούμε, Natassa1414