“Εξαιρετικό ”
Κριτική για: Il Faggio

Il Faggio
Καλό για: Τοπική κουζίνα
Περιγραφή: Διαθέτουμε παραδοσιακή κουζίνα με τοπικές συνταγές, πιάτα με άγρια μανιτάρια, ποικίλους μεζέδες σε συνδυασμό με κρασιά της περιοχής αλλά και από τη υπόλοιπη Ελλάδα. Καθώς επίσης και κλασικά ροφήματα αλλά και κάποια ιδιαίτερα τοπικά μαζί με σπιτικά γλυκά.
Η κριτική γράφτηκε 8 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχο μαγαζι! Ζεστό και όμορφο περιβάλλον ! Το προσωπικό εξαιρετικό! Τα φαγητά σπιτικά όλα! Μπράβο! Και ας μην ξεχνάμε ότι είναι ένα χωριό που κυρίως γίνεται επισκέψιμο τα σαββατοκύριακα και γι'αυτό τον λόγο καθιστά λίγο πιο δύσκολη την εξυπηρέτηση!

1  Ευχαριστούμε, Ρωξανη Π

Η κριτική γράφτηκε 8 Ιανουαρίου 2017

Υπέροχο φαγητο με βαση τοπικα προιοντα και μη ,φοβερη εξυπηρετηση .ζεστος χωρος.
Βρισκεται σε ενα πολυ ομορφο σημειο του χωριου

1  Ευχαριστούμε, georgos97
Η κριτική γράφτηκε 5 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Πολυ κακη εμπειρια,
Τα φαγητα κρυα, πολυ ακριβα και μικρες μεριδες.
Παραγγειλαμε μανιταροσουπες και αφου περιμεναμε 1,30 ωρα να ερθουν μας ειπαν οτι τελικα ειχαν τελειωσει.
Εκμεταλλευση στο μεγαλειο της.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2017
5  Ευχαριστούμε, Giorgos K
Η κριτική γράφτηκε 1 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Αδιαφορα εως αθλια φαγητα.
Μικροκυματα στο φουλ.
Αθλιες τουαλετες.
Ευγενικο προσωπικο.
Συνοπτικα: Ισως απο τις μεγαλυτερες αρπαχτες που εχουμε συναντησει...

PS. Οσο και να απανταει η διευθυνση στις κριτικες, δεν το σωνει.....

11  Ευχαριστούμε, gchoul
Η κριτική γράφτηκε 28 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτήκαμε το εστιατόριο στις 24/12 βράδυ !!!!!
Η εμπειρία θα μου μείνει αξέχαστη γιατί ότι παραγγείλαμε να φάμε ήταν μαγειρεμένο από το μεσημέρι και ο φούρνος μικροκυμάτων δούλευε ασταμάτητα .....
Διαλέξαμε από το μενού τσουκνιδόπιτα η οποία δεν κοβόταν για τους ευνόητους λόγους , μπιφτέκι που εξωτερικά ήταν καμένο και μέσα τελείως στεγνό , λουκάνικο χωριάτικο που ήταν ζαρωμενο και ξερό και ένα πιάτο που το έλεγαν βλάχικο δηλαδή μια παραδοσιακή συνταγή και καλά σε ένα πήλινο με πατάτες και κρέας μάλλον μοσχάρι .
Όσο για τις πατάτες προτηγανισμένες, άλλωστε είδαμε και τη στιγμή που τις έβγαζαν από την κατάψυξη.
Η πίτα , το λουκάνικο , το μπιφτέκι και το βλάχικο λοιπόν ήταν σίγουρα προψημενα από το μεσημέρι και στο μικρό κουζινάκι που διαθέτει το εστιατόριο το βασικό εργαλείο είναι ο φούρνος μικροκυμάτων που τα ζέστανε όλα τέλεια ........
Το μόνο ωραίο που φάγαμε ήταν η χωριάτικη ( λογικό Θαρρω γιατί δεν χρειάζεται μαγείρεμα )
Τέλος ζητήσαμε τον λογαριασμό και μας έφερε το μπλοκάκι παραγγελίας που έγραφε 36€.
Αφού πληρώσαμε δεν μας έφεραν απόδειξη και ύστερα από δίκη μας παρότρυνση αναγκάστηκαν να μας φέρουν την απόδειξη !!!!
Θεωρώ ότι το συγκεκριμένο εστιατόριο δεν τηρεί τις βασικές αρχές εστίασης και είναι κακό για την υγεία μας !!!!!!

6  Ευχαριστούμε, psmarios

Il Faggio: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Νυμφαίο, Περιοχή Φλώρινας
Νυμφαίο, Περιοχή Φλώρινας

Σκλήθρο, Περιοχή Φλώρινας
Φλώρινα, Περιοχή Φλώρινας

Il Faggio: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!