Η κριτική έγινε: 2 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Το ξενοδοχείο ήταν άριστο."Ζεστος" χώρος με ωραία δροσιά. Το δωμάτιο ήταν καθαρό ,ευχάριστο. Το πρωινό ΤΈΛΕΙΟ.Η ευγένεια,η εξυπηρέτηση της κυρίας που ήταν υπεύθυνη στο ξενοδοχείο με άριστα το 10 ,θα μπορούσα να της βάλω 10 με τόνο. Φυσικά το συστήνω χωρίς δεύτερη σκέψη.

Ευχαριστούμε, Παναγιώτα Π
Η κριτική έγινε: 17 Φεβρουαρίου 2020

Επισκεφθήκαμε το Νυμφαίο την παραμονή των Χριστουγέννων '19, στα πλαίσια μιας εκδρομής με pullman σε Εορδαία, Νυμφαίο, Λουτρά Πόζαρ και Άγιο Αθανάσιο, με έδρα το Εμπόριο Κοζάνης. Επιλέξαμε το cafe Enterne και δεν το μετανιώσαμε καθόλου. Ζεστό, με το απαραίτητο τζάκι, την υπεροχη διακόσμηση και κυρίως τις προσιτές τιμές και τις ιδιαίτερες γεύσεις, Παρήγγειλα ένα τσάι μήλο-κανέλλα και εκτός από την νοστιμιά του με εξέπληξε ευχάριστα ο τρόπος σερβιρίσματός του. Επίσης, πολύ νόστιμη η τσουκνιδόπιτα(που πρώτη φορά δοκίμασα) και για την ποιότητά της φθηνή!!!. Οι ιδιοκτήτες και το προσωπικοί ευγενικοί και πρόθυμοι να σου λύσουν κάποια απορία. Εκτός απο το φυσικό κάλλος του Νυμφαίου, βέβαια, που εαν μέναμε π.χ. στη Θεσσαλονίκη και όχι Αθήνα, θα επιδιώκαμε να ξαναεπισκεφτούμε και τα δυο!!!

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, evlalia68
Η κριτική έγινε: 9 Φεβρουαρίου 2020

Βρεθήκαμε στο Νυμφαίο τέλος του Νοέμβρη, Μείναμε σ αυτό τον καταπληκτικό ξενώνα!
Είναι ακριβώς απέναντι από την κεντρική πλατεία του Χωριού Νυμφαίο.
Το πρόγραμμά μας ήταν να μείνουμε για μία μέρα, όμως η τόσο υπέροχη φιλοξενία μας κέρδισε και απολαύσαμε την ηρεμία και την ζεστασιά περισσότερες μέρες.
Οι οικοδεσπότες είναι πολύ φιλικοί και συμπαθείς, Τα δωμάτια εξαιρετικά, πεντακάθαρα με όμορφα χαλιά , Το πρωινό δεν είχε να ζηλέψει τίποτα από ένα ξενοδοχείο υψηλών απαιτήσεων.
Ήταν πολύ πολύ όμορφα!!!! Θα θέλαμε σύντομα να το επισκεφτούμε ξανά!!!!

Ημερομηνία διαμονής: Νοέμβριος 2019
36  Ευχαριστούμε, Agapi S
Η κριτική έγινε: 27 Ιανουαρίου 2020

Το δωμάτιο πολύ όμορφο ζεστό καθαρο και εξοπλισμένο με όλα τα απαραιτητα. Μας υποδέχθηκε η γλυκιά Ερη που ήταν πρόθυμη να μας βοηθήσει σε ότι χρειαζόμασταν.το πρωινό υπέροχο!! Δυστυχώς μείναμε μόνο ένα βράδυ.θα τους επισκεφτούμε σίγουρα ξανά...

Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2020
Ευχαριστούμε, Liana O
Η κριτική έγινε: 12 Ιανουαρίου 2020

Καταπληκτικός Ξενώνας, στο καλύτερο σημείο τού χωριού. Καθαρά καί άνετα δωμάτια, τό καφέ-μπάρ υπέροχο καί ζεστό μέρος για νά απολαύσεις τόν καφέ ή τό κρασί σού. Τό πρωινό από τά καλύτερα πού έχω φάει, ξεχνάς νά ξανά-πεινάσεις φουλ χορταστικό καί με ποικιλία. Αλλά πάνω απ'όλα τό προσωπικό (οι ιδιοκτήτες) πολύ φιλικοί καί ζεστοί άνθρωποι. Αισθάνεσαι ότι έχεις πάει επίσκεψη σέ φίλους. Ευχαριστούμε πολύ για όλα, ελπίζω να τά ξανά πούμε.

Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2020
Ευχαριστούμε, VitaliosMou