“Ισως η καλυτερη της περιοχης...”
Κριτική για: Διόνυσος

Διόνυσος
Καλό για: Τοπική κουζίνα
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Υπαίθρια τραπέζια, Κρατήσεις
Περιγραφή: Σε απόσταση 3 χιλ. από τα ιαματικά λουτρά "Πόζαρ", στους πρόποδες του όρους Βόρας(Καϊμάκτσαλαν) βρίσκεται χτισμένο το γραφικό χωριό της Όρμας.Στην πλατεία του χωριού κάτω από τα υπεραιωνόβια πλατάνια και δίπλα σε γάργαρα νερά σας περιμένει ένα φιλικό και ζεστό περιβάλλον για να σας ταξιδέψει σε νέους γευστικούς προορισμούς. Το εστιατόριο “ΔΙΟΝΥΣΟΣ”. Θεσμός στην περιοχή, όπου στα 20 χρόνια λειτουργίας του παρουσιάζει τι θα πει καλή ελληνική κουζίνα! Πιάτα καλομαγειρεμένα με μεράκι και σεβασμό στην παράδοση, παραδοσιακές συνταγές της περιοχής και για τους πιο τολμηρούς νέους γευστικούς συνδυασμούς! Πιο συγκεκριμένα, θα σας προτείναμε να γευτείτε παραδοσιακό "Τσομπλέκι", "Αγριογούρουνο με κάστανα", "Χοιρινό με κυδώνια και δαμάσκηνα ", "Μπαμπαλάσκες" και κάποιο(αν όχι όλα!) πιάτο από τις χειροποίητες σούβλες μας. Επίσης μπορείτε να συνοδεύσετε το γεύμα ή το δείπνο σας με ένα μπουκάλι κρασί απο την πλούσια κάβα μας. Τέλος, να σημειώσουμε ότι το κατάστημα μας είναι μέλος του δικτύου "Δρόμοι Του Κρασιού Της Βορείου Ελλάδος".
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018

στην παραμονη μας στα λουτρα πηγαμε για φαγητο στην ταβερνα,το φαγητο πολυ καλο και η τιμες νορμαλ...

Ευχαριστούμε, giannakoudakis

Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018

Δεν είναι τυχαίο οτι μέσα σε 24 ώρες πήγαμε δύο φορές.
Κάβα υπερπλήρης(δοκιμάστε Τρεις Γενιές Θωμαίδη τοπικό).
Γεύματα επαρκέστατα με ποικιλία και μοναδικότητα(ακόμα και νηστίσιμα).
Εξαιρετική διακόσμηση και όμορφο περιβάλλον(φωτεινός χώρος).
Και το πιο δυνατό σημείο.Ταχύτητα και ποιότητα εξυπηρέτησης απο προσωπικό με κατάρτιση και άψογη συμπεριφορά.Οι μερίδες μεγάλες ακόμα και στα ορεκτικά.Τιμές λογικές ακόμα και στην κάβα.Φρεσκότατες σαλάτες(απίστευτη φρεκότατη ρόκα).Την επόμενη φορά θα δοκιμάσουμε και κρέτα καθως φαινονται εξαιρετικά.Γλυκό στο τέλος για ιδανικό κλείσιμο.Ομορφη θέα στη γραφικά πλατεία του χωριού

Ευχαριστούμε, Aris M
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Η τοποθεσία είναι πανέμορφη αφού το μαγαζί βρίσκεται στην κεντρική πλατεία της Όρμας που είναι ένα γραφικό παραδοσιακό χωριουδάκι δίπλα στα λουτρά Πόζαρ .

Τα φαγητά είναι γευστικότατα , ειδικά το κοκορέτσι και το αρνάκι σούβλας . Επίσης ο κόκκορας κρασάτος με τις χηλοπιτες νοστιμότατο πιάτο .

Μου άρεσε και το μαστελο Χίου με το Μετσοβονε που είχαν συνοδεία ωραίες χειροποιητες μαρμελάδες ή γλυκά του κουταλιού .

Τέλος μας σερβιρίστηκαν δωρεάν διαφορά νοστιμότατα χειροποίητα παραδοσιακά γλυκά .

Από τις καλύτερες παραδοσιακές ταβέρνες της Ελλάδας που συνδιάζει περιβάλλον , νοστιμιά και τιμή στις καλύτερες δυνατές συνθήκες .

Ευχαριστούμε, kmarkkk
Η κριτική γράφτηκε 27 Φεβρουαρίου 2018

έχουμε επισκεφτεί το συγκεκριμένο εστιατόριο κάθε φορά που επισκεπτόμαστε τα λουτρά πόζαρ και μπορώ να πω πως κάθε φορά φεύγουν πολύ ικανοποιημένοι. είναι ένα όμορφο και προσεγμένο μέρος με καλό φαγητό και πολλές επιλογές στο μενού.. το συστήνω !

Ευχαριστούμε, nikmant
Η κριτική γράφτηκε 24 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ναι δεν είναι τυχαίο που έχει τόσο καλά σχόλια.! Το έχω επισκεφθεί 3 φορές και σίγουρα θα το ξανά κάνω. Πολύ νόστιμα όλα τα πιάτα, παρά πολύ καλές τιμές και με φιλικό - γρήγορο προσωπικό.

Ευχαριστούμε, Tzina T

Διόνυσος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Αριδαία, Περιοχή Πέλλας

τα Λουτρά Λουτρακίου, Περιοχή Πέλλας
Όρμα, Περιοχή Πέλλας

τα Λουτρά Λουτρακίου, Περιοχή Πέλλας
Αριδαία, Περιοχή Πέλλας

Διόνυσος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!