“το καλυτερο φαγητο !!!!!!!!!!!”
Κριτική για: Διόνυσος

Διόνυσος
Καλό για: Τοπική κουζίνα
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Υπαίθρια τραπέζια, Κρατήσεις
Περιγραφή: Σε απόσταση 3 χιλ. από τα ιαματικά λουτρά "Πόζαρ", στους πρόποδες του όρους Βόρας(Καϊμάκτσαλαν) βρίσκεται χτισμένο το γραφικό χωριό της Όρμας.Στην πλατεία του χωριού κάτω από τα υπεραιωνόβια πλατάνια και δίπλα σε γάργαρα νερά σας περιμένει ένα φιλικό και ζεστό περιβάλλον για να σας ταξιδέψει σε νέους γευστικούς προορισμούς. Το εστιατόριο “ΔΙΟΝΥΣΟΣ”. Θεσμός στην περιοχή, όπου στα 20 χρόνια λειτουργίας του παρουσιάζει τι θα πει καλή ελληνική κουζίνα! Πιάτα καλομαγειρεμένα με μεράκι και σεβασμό στην παράδοση, παραδοσιακές συνταγές της περιοχής και για τους πιο τολμηρούς νέους γευστικούς συνδυασμούς! Πιο συγκεκριμένα, θα σας προτείναμε να γευτείτε παραδοσιακό "Τσομπλέκι", "Αγριογούρουνο με κάστανα", "Χοιρινό με κυδώνια και δαμάσκηνα ", "Μπαμπαλάσκες" και κάποιο(αν όχι όλα!) πιάτο από τις χειροποίητες σούβλες μας. Επίσης μπορείτε να συνοδεύσετε το γεύμα ή το δείπνο σας με ένα μπουκάλι κρασί απο την πλούσια κάβα μας. Τέλος, να σημειώσουμε ότι το κατάστημα μας είναι μέλος του δικτύου "Δρόμοι Του Κρασιού Της Βορείου Ελλάδος".
Η κριτική γράφτηκε 8 Ιανουαρίου 2017

το καλύτερο φαγητό που εχω φάει. μεγάλη ποικιλία φαγητών και ορεκτικών, δεν ξέρω τι να πρωτοαναφερω. ότι και να δοκιμασαμε ηταν εξαιρετικό. η εξυπηρέτηση και το προσωπικό ήτανε άψογοι παρόλο που γινότανε πανικός από κόσμο το σέρβις γρήγορο. η ευγένεια και η περιποίηση σε σκλάβωνε. κότσι χοιρινό, κόκορας κρασάτος με χυλόπιτες, μελιτζανομπουρεκακια, τσομπλεκι μερικά απο τα πιάτα. υπέροχα όλα.

Ευχαριστούμε, stella f

Η κριτική γράφτηκε 8 Ιανουαρίου 2017

Πολύ καλη εξυπηρέτηση, ευγένεια, ήθος, ποιότητα γεύσης, σχέση ποιότητας τιμής, καλαίσθητο περιβάλλον, μεγάλη ποικιλία κρασιών. ...θα ξαναπηγενα σίγουρα!

Ευχαριστούμε, _828_12
Η κριτική γράφτηκε 6 Ιανουαρίου 2017

Το φαγητό καταπληκτικό, ο χώρος πολύ ζεστός, ωστόσο οι τιμές μας φάνηκαν κάπως "τσιμπημένες". Το προσωπικό ευγενέστατο, μεγάλη ποικιλία σε πιάτα και η τοποθεσία εξαιρετική!

Ευχαριστούμε, Anastasia B
Η κριτική γράφτηκε 5 Ιανουαρίου 2017

Είμαι απο χωριό και ξέρω πόσο κακή είναι η νοοτροπία του χωριού.Τα παιδιά στο Διόνυσος όμως είναι εξαιρετικοί επαγγεματίες.Εξυπηρέτηση τύπου κυριλέ εστιατορίου της Αθήνας.Το φαγητό?Νομίζω απο τα καλύτερα που έχω φάει στην ζωή μου.Δεν μιλάμε για κάτι ξεχωριστό απο θέμα τύπου αλλά απο αποψη ποιότητας σκίζει.Ο χώρος ζεστός και φιλόξενος όπως άλλωστε και το προσωπικό τους.

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, Dreamer325386
Η κριτική γράφτηκε 3 Ιανουαρίου 2017

Αγριογούρουνο, ελάφι, χοιρινό με δαμασκηνα, τσομπλέκι.. ήταν κάποια από τα πιάτα που δοκιμάσαμε κι ήταν όλα εξαιρετικά!!! Νόστιμα, καλομαγειρεμένα και φρεσκομαγειρεμένα με μια ιδιαίτερη γευστική πινελιά.
Το σέρβις πολύ καλό και γρήγορο παρά το ότι το μαγαζί είναι πολύ μεγάλο και είναι όλες τις ώρες γεμάτο. Το επισκεφθήκαμε δύο φορές για να δοκιμάσουμε περισσότερα πιάτα. Ήταν το καλύτερο φαγητό που φάγαμε στην περιοχή (από Έδεσσα μέχρι Φλώρινα). Επίσης για τους λάτρεις του τσίπουρου, η τοπική γράπα είναι εξαιρετική!!
Και στο τέλος ο λογαριασμός... είναι μια ευχάριστη έκπληξη. Για δύο κυρίως πιάτα, σαλάτα και 250 ml γράπα πληρώσαμε κάτι λιγότερο από 30 ευρώ

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, saksgour

Διόνυσος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

τα Λουτρά Λουτρακίου, Περιοχή Πέλλας

Όρμα, Περιοχή Πέλλας
τα Λουτρά Λουτρακίου, Περιοχή Πέλλας

Διόνυσος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!