Travelocity
Orbitz.com
eDreams
Η κριτική έγινε: 12 Ιουνίου 2021

Υπέροχο ξενοδοχείο, καταπληκτικοί άνθρωποι, πολύ όμορφη τοποθεσία. Απλά εξαιρετικό σπιτικό πρωινό! Η Μαρίνα και ο Δημήτρης, η Ελευθέρια, ο Ανδρέας και η καταπληκτική μαμά τους έχουν κάνει το Rouista Tzoumerka Resort ένα πολύ ξεχωριστό μέρος και, πραγματικά, σε κάνουν να αισθάνεσαι σαν στο σπίτι σου οποιαδήποτε στιγμή! Ιδανικό για όλες τις εποχές του χρόνου.

Δεν μπορώ να βρω τίποτε αρνητικό κι έχω μόνο καλά λογία και υπέροχες αναμνήσεις!

Ανυπομονώ για το επόμενο ταξίδι μου!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2021
Ευχαριστούμε, HaroulaC1
Η κριτική έγινε: 24 Μαΐου 2021

Ένας υπέροχος, καλαίσθητος, πεντακάθαρος χώρος σε μια πανέμορφη τοποθεσία. Το προσωπικό ευγενέστατο και πολύ εξυπηρετικό και το φαγητό του εξαιρετικό. Το συστήνω ανεπιφύλακτα για τους λάτρεις του ωραίου και της φύσης.

Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2021
Ευχαριστούμε, K4710KFkaterinas
Η κριτική έγινε: 18 Μαΐου 2021

Ενα "πετρινο διαμαντι" μεσα στα ελατα, εξαιρετικη αφετηρια για να περιηγηθεις στα Τζουμερκα. Αισθητικη, φιλοξενια, επαγγελματισμος, παροχη υπηρεσιων, κουζινα με αγνη ποιοτικη πρωτη υλη, ευφανταστη κ νοστιμοτατη. Η Ελευθερια γλυκυτατη , με χαμογελο, να μεταφερει τα tips της ευρυτερης περιοχης κ να φροντιζει για το καλυτερο οσον αφορα στη διαμονη μας. Ευχαριστουμε πολυ. Η φωτο απο το μπαλκονι της υπεροχης junior suite.

Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2021
Ευχαριστούμε, Olga_Stefan
Η κριτική έγινε: 1 Οκτωβρίου 2020

Η διαμονή μας στο Rouista ήτανε καταπληκτική και το συνιστούμε ανεπιφύλακτα σε κάθε μελλοντικό επισκέπτη της περιοχής ! Γιατί :
α. Τόσο το ίδιο το κατάλυμα ήτανε εξαιρετικό !
β. Η θέση του Rouista σε βοηθά πάρα πολύ να επισκεφθείς τα διάφορά και πολλά αξιοθέατα στα κεντρικά Τζουμέρκα!
γ. Ο Ανδρέας που εργάζεται στο Resort μας έδωσε πολύτιμες πληροφορίες κατά την άφιξή μας ,ώστε να κάνουμε γρήγορα ένα πολύ καλό πλάνο εξερεύνησης της περιοχής. Επειδή περπατάμε πολύ, ό,τι μας είπε για πεζοπορίες ήταν πολύ χρήσιμο !
Πιο αναλυτικά το Rouista μας προσέφερε Καθαριότητα, Άνεση και Φιλοξενία ! Υπάρχει ειδική περιγραφή των μέτρων που λαμβάνουν για την καθαριότητα και την απολύμανση του χώρου .Δεν υπάρχουν διακοσμητικά αντικείμενα μέσα στο δωμάτιο στα πλαίσια προληπτικών μέτρων για Covid 19 και όλο το προσωπικό φορούσε μάσκα καθ 'όλη την διάρκεια της εργασίας του. Το δωμάτιο ήτανε μεγάλο με καταπληκτική θέα και πολύ ωραία έπιπλα και σχεδιασμό χώρου ! Ο φωτισμός επίσης πολύ προσεγμένος . Όλα πεντακάθαρα, το μπάνιο σύγχρονο , μοντέρνο και πεντακάθαρο επίσης ! Το πρωινό ήτανε πλούσιο και αισθανθήκαμε ότι προσπαθούσανε να μας ευχαριστήσουν ! Οι πίτες , οι μαρμελάδες και κάθε γλυκό που έφτιαχνε ο Chef του Resort ήτανε ένας μεγάλος πειρασμός ! Πεντανόστιμα ! Είμαι σίγουρη ότι και τα γεύματα που θα προσφέρουν στο εστιατόριο θα είναι στο ίδιο επίπεδο. Τα τραπέζια τα καθαρίζανε αμέσως με αντισηπτικό μόλις έφευγε ο πελάτης από το τραπέζι και αποφύγαμε τον συνωστισμό καθώς κάθε πρωί πηγαίναμε κατευθείαν στο τραπέζι μας που σε λίγο φθάνανε αυτά που είχαμε σημειώσει στη λίστα του πρωινού !
Επίσης η καφετέρια του Resort είναι φτιαγμένη έτσι που κάθεσαι και πίνεις τον καφέ σου βλέποντας από από οποιοδήποτε σημείο που κάθεσαι τα έλατα ! Οι τιμές στην καφετέρια είναι απλά πολύ λογικές . Ο ελληνικός κάνει 2 Ε ! Και ο σχεδιασμός - design του χώρου είναι τέτοιος που σε χαλαρώνει !
Επίσης Τόσο το check in όσο και το check out έγινε τηρώντας τα μέτρα απόστασης και χρήσης μάσκας ! Και μπορείς από το τηλέφωνο του δωματίου να ρωτήσεις κάτι χωρίς να χρειάζεται να κατεβαίνεις στη Reception !
Ο Ανδρέας μας μίλησε για πολλά πράγματα για την περιοχή ! Να τονίσω ότι ο Χάρτης που λάβαμε από το Resort ,όταν φθάσαμε, με σημεία εντοπισμένα προς επίσκεψη, τον είχαμε κάθε μέρα στο σακίδιο , δεν είχαμε από αλλού Χάρτη για την περιοχή και δεν χρειάστηκε ! Γιατί όλα τα αξιοθέατα ήτανε εκεί και ο Ανδρέας ήτανε πολύ αναλυτικός ! Τόσο εκείνος όσο και η Ελευθερία (Ιδιοκτήτες της επιχείρησης ) ήτανε εκεί , πάντα χαμογελαστοί , (το βλέπαμε και ας φορούσανε μάσκα) όποτε θελήσαμε κάτι να ρωτήσουμε !
Επίσης χαμογελαστοί και πρόσχαροι ήτανε και η Γεωργία και η Χρύσα στο πρωινό !

Ευχαριστούμε πολύ Ελευθερία, Ανδρέα, Γεωργία, Χρύσα ,φυσικά τον Chef και όλο το προσωπικό που εργάστηκε για να είναι ο χώρος καθαρός ! Όταν επισκεφθούμε την περιοχή ξανά ,που είναι ένα διαμάντι στην Ηπειρωτική Ελλάδα, σίγουρα θα σας καλέσουμε για να έρθουμε να μείνουμε στο Rouista ! Καλή δύναμη και πάντα να κρατάτε αυτό το επίπεδο !

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2020
Ευχαριστούμε, alextinosgr
Η κριτική έγινε: 10 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Το ξενοδοχείο είναι πολυ προσεγμένο και σε πολύ καλό σημείο για να εξερευνήσεις τη γύρω περιοχή. Το δωμάτιο ήταν μεγάλο κ πολυ καθαρό, παρ όλα αυτά θεωρώ οτι η τιμή δεν αντιστοιχεί στην ποιότητα του δωματίου και των προσφερόμενων ανέσεων. Παρ ολα αυτα τα κορίτσια είναι τόσο εξυπηρετικά που σε αποζημιώνουν με το παραπάνω. Στα συν του ξενοδοχείου το πολυ καλο πρωινό και το πολύ νόστιμο φαγητό στο εστιατόριο.

Ευχαριστούμε, stellac469