Levidi Suites
Vytina Mountain View Hotel(Βυτίνα)(Ιδανικός συνδυασμός τιμής/ποιότητας!)
Agoda.com
  • Περιλαμβάνεται πρωινό
Villa Vager(Λεβίδι)
  • Εστιατόριο
Art Mainalon Hotel(Βυτίνα)
Πέτρινος Πύργος(Βαλτεσινίκο)
Tripoli City Hotel(Τρίπολη)
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018

Τρίτη φορά, όλες με τα παιδιά (8 & 6 πλέον) και παραμένουμε πολύ ευχαριστημένοι, τόσο από το ξενοδοχείο, το τοπίο τις ανέσεις και τη συμπεριφορά του προσωπικού. Βέβαια σε αυτές τις περιπτώσεις η καλή κριτική του ενός έρχεται σε αντιθεση με την πιθανώς αρνητική κάποιου άλλου. Εκτώς της προφανούς υποκειμενικότητας, αντιλαμβάνομαι ότι σημαντικό ρόλο έχει το τί ζητά ο καθένας και πως αντιλαμβάνεται την έννοια της διαμονής. Για εμάς τα δωμάτια έχουν το (ευχάριστο) πρόβλημα πως είναι πολύ δύσκολο να διαλέξεις κάποιο, καθώς η αισθητική και οι λεπτομέρειες καλύπτουν στο έπακρο τις απαιτήσεις μας. Το lobby και το σαλόνι είναι αντίστοιχου επιπέδου και πραγματικά χαίρομαι να βυθίζομαι για ώρες στις καταπληκτικές μπερζέρες τους. Η κουζίνα εξαιρετική, αν και νομίζω πως θα μπορούσε να εμπλουτιστεί το μενού (έχει και πολλά παιδάκια, που είναι λίγο δύσκολο να ταιριάξεις τις διατροφικές τους ιδιαιτερότητες). Θα προτιμούσα να επιμένουν περισσότερο σε τοπικά και παραδοσιακά προιόντα και συνταγές, όπως είχα διαπιστώσει με ενθουσιασμό στο παρελθόν (και έβαλα 3 κιλά σε τρείς μέρες...) Η Σοφία και ο Κώστας ήταν για άλλη μια φορά φιλικότατοι και εξυπηρετικοί αλλά έχουμε αναπτύξει μια σχέση εκτίμησης (φρονώ αμοιβαία) οπότε η κρίση μας δεν είναι και η πλέον αντικειμενική. Ακούω και μαθαίνω ότι δεν είναι πάντα έτσι με όλους και προβληματίζομαι μήπως είναι ώρα να γίνει κάποια στρατηγική αλλαγή ώστε το ξενοδοχείο από το να δεσπόζει στην ευρύτερη περιοχή, να αποκτήσει φήμη και ουσιαστική υπεραξία ανώτατου επιπέδου... Προσωπικά θα το ήθελα καθώς σκοπεύω να ξαναπάω

• Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, John A
Ο/η Κωνσταντίνος Π, Διευθυντής του Levidi Suites, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 4 Μαρτίου 2018

Ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια. Πέριμένουμε πιο συγκεκριμένες τις προτάσεις σας για βελτίωση, αν έχετε το χρόνο και τη διάθεση. Το e-mail μας είναι στη διάθεσή σας. Σας παρακαλούμε μην προβληματίζεστε με τις λίγες αρνητικές κριτικές. Είναι απολύτως καλοδεχούμενες και αναμενόμενες. Εμείς ξέρουμε ότι μπορεί να νευριάσει κάποιος που δεν αφήσαμε το παιδάκι του να παίζει έξω από τις πόρτες των άλλων, αλλά και οι άλλοι είναι φιλοξενούμενοι και πληρώσαν για να κοιμηθούν εδώ. Ξέρουμε ότι κάποιος μπορεί να μην καταλαβαίνει ότι χρειαζόμαστε τα στοιχεία της ταυτότητάς του, αλλά και οι υπόλοιποι φιλοξενούμενοι είναι προστατευμένοι όταν τα έχουμε. Αν δείτε τις άσχημες κριτικές πάνε κάπως έτσι κι έχουν φυσικά κάθε δικαίωμα να γράψουν. Εμείς τελικά είμαστε χαρούμενοι με τη στάση μας κι ας οδηγήσει σε τέτοιες κριτικές αφού προστατεύσαμε τους υπόλοιπους (συντριπτική πλειοψηφία) υπέροχους ανθρώπους που φιλοξενούμε καθημερινά. Ανθρώπους σαν κι εσάς.

Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018

Οι φωτογραφίες του site δεν υπερβάλλουν καθόλου σε σχέση με την πραγματικότητα. Είναι όλα όσο όμορφα φαίνονται. Άνετα και καθαρά δωμάτια, καλό φαγητό σε όμορφο εστιατόριο, ασύγκριτη θέα. Πέρασα ένα υπέροχο χειμωνιάτικο ΠΣΚ. Από το ξενοδοχείο δε λείπει τίποτα.

• Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Panos P
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Περάσαμε ένα μαγευτικό διήμερο. Η υποδοχή και η εξυπηρέτηση από το προσωπικό ήταν άριστη δημιουργώντας μια ζεστή ατμόσφαιρα. Ο χώρος προσεγμένος σε κάθε του λεπτομέρεια και η περιοχή αυτήν την εποχή είναι μαγευτική.

Διαμονή: Μάρτιος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, AustinModerns
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχο ξενοδοχείο σε πολύ κοντινή τοποθεσία με το χιονοδρομικό, με ευγενικό προσωπικό και πολύ καλό εστιατόριο! Η διαμονή μας ήταν άψογη, Ή καθαριότητα άριστη και η ατμόσφαιρα του ξενοδοχείου φοβερή!

Διαμονή: Μάρτιος 2018, ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, Spiros K
Η κριτική γράφτηκε 27 Φεβρουαρίου 2018

Mε αυτά τα λόγια, θέλησε να κλείσει ο ιδιοκτήτης του ξενοδοχείου τη διένεξη που είχαμε, αρχικά στο ξενοδοχείο και μετά με ανταλλαγη email.

Κάναμε κράτηση για 2η φορά στο χώρο αυτό και πραγματικά ανυπομονούσαμε να πάμε γιατί ειναι απλά πανέμορφος. Όταν πήγα για τσεκ ιν μου ζητήθηκε ταυτότητα ή διαβατηριο. Απάντησα ότι δεν είχα αλλά θα μπορούσα να δώσω το δίπλωμα μου, και δεδομένου ότι ειχαν ήδη τα στοιχεία της κάρτας μου αφού είχε κρατηθεί προκαταβολή, θεώρησα ότι δε θα είχα πρόβλημα, όπως δεν είχα και στο παρελθόν σε κανένα ξενοδοχείο. Ο κύριος επέμενε για ταυτότητα.

'Οταν ανέφερα ότι έχω ξαναμείνει, μου είπε ότι το σύστημα δε με έβγαζε και για αυτο ζηταει αποκλειστικα ταυτότητα. Το πρόβλημα δεν ήταν ότι ήθελε να είναι νομότυπος.( Δε λέω νόμιμος γιατι δεν τον υποχρεωνει ο νομος, κι ας τον επικαλεστηκε, ειναι στη διακριτικη του ευχερεια αν θα επιμεινει)

Το πρόβλημα έγκειτο στην παθητικά-επιθετική, ωχαδερφιστική στάση του, κατά την οποία δεν έδειξε κανένα ενδιαφέρον για κάποιον που έκανε όσα χλμ έκανε με τα παιδια του, μόνο επέμενε ότι σε περίπτωση μη επίδειξης ταυτοτητας θα πρεπει να αποχωρησουμε.

Μου εκανε πραγματικα εντυπωση που δεν ακουσαμε έστω και μια στιγμη ένα "συγνωμη για την αναστατωση". Μόνο "δεν γίνεται τίποτα, θα πρέπει να φύγετε". Πραγματικά, λες και το ευχαριστιόταν.

Εννοείται ότι μετά απο μια πεντάλεπτη συζητηση, η ψευτικη ευγένεια του ιδιοκτητη με εκανε να φωναξω. (Αυτά περί βρισιών κτλ που ειπατε στη γυναίκα μου τα ακούω βερεσέ, εκτος και αν το "απαραδεκτος" που σας αποκάλεσα το κατατασετε στη βωμολοχια).
Το λάθος μου είναι ότι ασχολήθηκα και δεν εφυγα επιτοπου, γιατί δεν κατάλαβα ότι δεν είχα να κάνω με επαγγελματία, και δεν είχα διαβάσει καποιες κριτικές στο tripadvisor που αναφέρονταν σε προβήματα που αντιμετωπισαν με εσας, ωστε να ειμαι υποψιασμενος.

Το ότι φτασατε να πιάσατε τα παιδιά μας στο στόμα σας όμως δείχνει πολλά.

Θελετε να είστε σε όλα τυπικοι; Να βάλετε στο booking terms and conditions και να ενημερώνετε ότι χωρίς ταυτότητα, δεν. Όπως κάνουν άλλα ξενοδοχεία. Και ναι, έχουμε πάει σε τόσα μέρη που δε μας ζητήθηκε αποκλειστικα ταυτότητα η διαβατηριο. Και ναι, οπως ειδατε ειχε η γυναικα μου ταυτοτητα, αλλα η συμπεριφορα σας μας εκανε να μη θελουμε να μεινουμε ουτε λεπτο σε εσας. Κριμα να μην μπορειτε να υποστηριξετε εναν τετοιο χωρο. Και δε μας κανετε χαρη με την επιστροφη της προκαταβολης, αφού ήρθαμε, υποχρεούστε να την επιστρέψετε.

• Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, karamanis
Ο/η Κωνσταντίνος Π, Διευθυντής του Levidi Suites, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 2 Μαρτίου 2018

Ευχαριστούμε που βρήκατε το χρόνο να γράψετε μια κριτική για εμάς. Λαμβάνουμε σοβαρά υπόψη όλες τις κριτικές και μας βοηθούν να βελτιωθούμε. Λαμβάνουμε κάθε χρόνο το πιστοποιητικό διάκρισης του TripAdvisor (και διάφορα άλλα βραβεία) ακριβώς γιατί οι κριτικές σας μας κάνουν καλύτερους. Συνηθίζουμε να δίνουμε μόνο ευχές σε όλους όπως και σε εσάς και το κάνουμε ειλικρινώς (ακόμα κι αν ξεφεύγουν και μας φωνάζουν, ανθρώπινο είναι κι αυτό). Καλή συνέχεια λοιπόν σε ότι κι αν κάνετε!