Levidi Suites
Villa Vager(Λεβίδι)
Archontiko Parcha(Λεβίδι)
Xenonas Epavli(Λεβίδι)
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχο ξενοδοχείο σε πολύ κοντινή τοποθεσία με το χιονοδρομικό, με ευγενικό προσωπικό και πολύ καλό εστιατόριο! Η διαμονή μας ήταν άψογη, Ή καθαριότητα άριστη και η ατμόσφαιρα του ξενοδοχείου φοβερή!

Διαμονή: Μάρτιος 2018, ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, Spiros K
Η κριτική γράφτηκε 27 Φεβρουαρίου 2018

Mε αυτά τα λόγια, θέλησε να κλείσει ο ιδιοκτήτης του ξενοδοχείου τη διένεξη που είχαμε, αρχικά στο ξενοδοχείο και μετά με ανταλλαγη email.

Κάναμε κράτηση για 2η φορά στο χώρο αυτό και πραγματικά ανυπομονούσαμε να πάμε γιατί ειναι απλά πανέμορφος. Όταν πήγα για τσεκ ιν μου ζητήθηκε ταυτότητα ή διαβατηριο. Απάντησα ότι δεν είχα αλλά θα μπορούσα να δώσω το δίπλωμα μου, και δεδομένου ότι ειχαν ήδη τα στοιχεία της κάρτας μου αφού είχε κρατηθεί προκαταβολή, θεώρησα ότι δε θα είχα πρόβλημα, όπως δεν είχα και στο παρελθόν σε κανένα ξενοδοχείο. Ο κύριος επέμενε για ταυτότητα.

'Οταν ανέφερα ότι έχω ξαναμείνει, μου είπε ότι το σύστημα δε με έβγαζε και για αυτο ζηταει αποκλειστικα ταυτότητα. Το πρόβλημα δεν ήταν ότι ήθελε να είναι νομότυπος.( Δε λέω νόμιμος γιατι δεν τον υποχρεωνει ο νομος, κι ας τον επικαλεστηκε, ειναι στη διακριτικη του ευχερεια αν θα επιμεινει)

Το πρόβλημα έγκειτο στην παθητικά-επιθετική, ωχαδερφιστική στάση του, κατά την οποία δεν έδειξε κανένα ενδιαφέρον για κάποιον που έκανε όσα χλμ έκανε με τα παιδια του, μόνο επέμενε ότι σε περίπτωση μη επίδειξης ταυτοτητας θα πρεπει να αποχωρησουμε.

Μου εκανε πραγματικα εντυπωση που δεν ακουσαμε έστω και μια στιγμη ένα "συγνωμη για την αναστατωση". Μόνο "δεν γίνεται τίποτα, θα πρέπει να φύγετε". Πραγματικά, λες και το ευχαριστιόταν.

Εννοείται ότι μετά απο μια πεντάλεπτη συζητηση, η ψευτικη ευγένεια του ιδιοκτητη με εκανε να φωναξω. (Αυτά περί βρισιών κτλ που ειπατε στη γυναίκα μου τα ακούω βερεσέ, εκτος και αν το "απαραδεκτος" που σας αποκάλεσα το κατατασετε στη βωμολοχια).
Το λάθος μου είναι ότι ασχολήθηκα και δεν εφυγα επιτοπου, γιατί δεν κατάλαβα ότι δεν είχα να κάνω με επαγγελματία, και δεν είχα διαβάσει καποιες κριτικές στο tripadvisor που αναφέρονταν σε προβήματα που αντιμετωπισαν με εσας, ωστε να ειμαι υποψιασμενος.

Το ότι φτασατε να πιάσατε τα παιδιά μας στο στόμα σας όμως δείχνει πολλά.

Θελετε να είστε σε όλα τυπικοι; Να βάλετε στο booking terms and conditions και να ενημερώνετε ότι χωρίς ταυτότητα, δεν. Όπως κάνουν άλλα ξενοδοχεία. Και ναι, έχουμε πάει σε τόσα μέρη που δε μας ζητήθηκε αποκλειστικα ταυτότητα η διαβατηριο. Και ναι, οπως ειδατε ειχε η γυναικα μου ταυτοτητα, αλλα η συμπεριφορα σας μας εκανε να μη θελουμε να μεινουμε ουτε λεπτο σε εσας. Κριμα να μην μπορειτε να υποστηριξετε εναν τετοιο χωρο. Και δε μας κανετε χαρη με την επιστροφη της προκαταβολης, αφού ήρθαμε, υποχρεούστε να την επιστρέψετε.

• Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, karamanis
Ο/η Κωνσταντίνος Π, Διευθυντής του Levidi Suites, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 2 Μαρτίου 2018

Ευχαριστούμε που βρήκατε το χρόνο να γράψετε μια κριτική για εμάς. Λαμβάνουμε σοβαρά υπόψη όλες τις κριτικές και μας βοηθούν να βελτιωθούμε. Λαμβάνουμε κάθε χρόνο το πιστοποιητικό διάκρισης του TripAdvisor (και διάφορα άλλα βραβεία) ακριβώς γιατί οι κριτικές σας μας κάνουν καλύτερους. Συνηθίζουμε να δίνουμε μόνο ευχές σε όλους όπως και σε εσάς και το κάνουμε ειλικρινώς (ακόμα κι αν ξεφεύγουν και μας φωνάζουν, ανθρώπινο είναι κι αυτό). Καλή συνέχεια λοιπόν σε ότι κι αν κάνετε!

Η κριτική γράφτηκε 21 Φεβρουαρίου 2018

Η πρωτη εντυπωση ειναι εκπληκτικη γιατι φτασαμε βραδυ και ταλαιπωρημενοι αλλα ολα ξεχαστηκαν μολις μας υποδεχτηκαν και μας εβαλαν στο δωματιο μας. Το κτιριο τοσο εξωτερικα οσο και εσωτερικα ειναι απιστευτο και δεν χανει καθολου απο τις φωτογραφιες που ειχαμε δει στο site, ισως να αδικειται και λιγο (ενω συνηθως η πραγματικοτητα ειναι λιγο απογοητευτικη σε σχεση με αυτο που πρειμενεις απο τις φωτογραφιες). Η ζεστασια του χωρου και του προσωπικού, η προσβασιμοτητα του (ειναι μεσα στο χωριο), τα ευρυχωρα και ανετα δωματια, εκαναν την μικρη αποδραση απ την εντονη καθημερινοτητα να αξιζει καθε λεπτο. Πραγματικα ειναι ευτυχια να εχεις τη δυνατοτητα να ξεφυγεις απο την Αθηνα σε τοσο λιγο χρονο και αλλαξεις τελειως παραστασεις. Το μονο "αρνητικο" ειναι οτι εχει λιγα δωματια και σε περιοδους που μπορεις συνηθως, θα βρεις πολυ δυσκολα

• Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, Giorgos_gkg
Η κριτική γράφτηκε 21 Φεβρουαρίου 2018

Περάσαμε δύο βράδια στο ξενοδοχείο την προηγουμενη εβδομάδα και ήδη κανονίζουμε την επόμενη επίσκεψή μας! πεντακάθαρο, με φανταστικό πρωινό και φοβερούς χώρους.ο ιδιοκτήτης φρόντισε για τις ανάγκες μας μιας και ταξιδεύαμε με τον ενάμιση έτους γιο μας.ο μικρός ευχαριστήθηκε την εξερεύνηση στο σαλόνι του ξενοδοχείου κι εμείς το φαγητό στο εστιατόριο! η θέα είναι υπέροχη! το συστήνουμε με κλειστά μάτια!

• Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, danaiiliadou
Η κριτική γράφτηκε 21 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεπτόμαστε την Αρκαδία τα τελευταία χρόνια συνέχεια.
Φέτος μείναμε για 2 βράδια στο levidi suites.
Είναι το καλύτερο ξενοδοχείο στην περιοχή.
Μείναμε πολυ ευχαριστημένοι απο την διαμονη αλλα και απ το φαγητο στο ξενοδοχειο ππυ ηταν εξαιρετικό.
Συγχαρητήρια στον ιδιοκτήτη για την υπέροχη δουλειά!

Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, Dimitris M