“Το τέρας της υπομονής”
Κριτική για: Το Λιμανάκι

Το Λιμανάκι
Περιγραφή: (Δίπλα στη ΔΕΗ)
Περιγραφή: (Δίπλα στη ΔΕΗ)
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018

Καθίσαμε σε ένα τραπέζι στις 14:00 και τελικά φάγαμε στις 16:30. Σε επανειλημμένες προσπάθειες να μας δοθεί μια εκτίμηση χρόνου η απάντηση ήταν πάντα ασαφής

1  Ευχαριστούμε, LogPal

Η κριτική γράφτηκε 19 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

ΠΑΡΟΛΙΓΟ να μην πάω διαβάζοντας τις κριτικές, μόλις γύρισα σπίτι και ένιωσα την ανάγκη να γράψω ότι ήταν όλες άχρηστες. Πήγα τη χειρότερη μέρα του χρόνου, καθαρά δευτέρα και χωρίς να κάνω κράτηση. Και ενώ περιμέναμε αρκετά, έφαγα φανταστικά, η τοποθεσία ήταν πολύ καλή και οι τιμές κανονικές ως φθηνές. Είμαι ένας άνθρωπος που έχω φάει σε όλη την Ευρώπη. Αν αυτό το μαγαζί δεν σου άρεσει, είναι δικό σου λάθος. Εκεί δεν πας για γκουρμέ ούτε για την εικόνα του πιατου. Αν θες να φας γκουρμέ με 30-35 € το ζευγάρι είσαι γυφτος. Διάβασα και κάτι κριτικές περί κιτς και συγνώμη γιατί τυγχανω και στυλιστας γέλασα πάρα πολύ με τη παρέα μου. Αν γουστάρεις ελληνική κουζίνα με θέα θάλασσα και να πληρώσεις ένα μεροκάματο το μαγαζί τα σπάε.

1  Ευχαριστούμε, Apostolos Z
Η κριτική γράφτηκε 27 Ιανουαρίου 2018

Γραφική τοποθεσία και that's all. Φαγητό κάτω του μετρίου, όλα κατεψυγμένα, τιμές μέτριες plus. Η επίσκεψη αξίζει μόνο για ένα (1) ουζάκι, να βυθιστεί η σκέψη σου στα 70's και να πας μετά κάπου να φας σαν άνθρωπος. (Η κατανάλωση 2ου ούζου και η παραμονή στο χώρο για περισσότερο από μισή ώρα συνιστώνται μόνο στους λάτρεις του κακού φαγητού και οπαδούς του κιτς). Πολύ κρίμα.

Ευχαριστούμε, Fivos K
Η κριτική γράφτηκε 1 Οκτωβρίου 2017

Η φάβα από το πολύ αραίωμα είχε χάσει τη γεύση της. Τα αχνιστά μύδια ήταν τελικά βραστά , άγευστα μάλλον κατεψυγμένα μικρά σαν μερίδα και ακριβά. Ο τηγανητός γαύρος ήταν φρέσκος, ωραίος στη γεύση, καλός στην τιμή αλλά η μερίδα μικρή. Το καραφάκι ούζο μάλλον ακριβό, το ψωμί φρέσκο και καλής ποιότητας. Οι άσπρες πλαστικές καρέκλες παραπέμπουν σε σουβλατζίδικο και όχι ταβέρνα. Μάλλον δεν θα ξαναπάω.

3  Ευχαριστούμε, piracicaba1973
Η κριτική γράφτηκε 14 Σεπτεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ένα απο αυτά τα όμορφα βράδια του Σεπτέμβρη είπαμε να πάμε στο κατα τα άλλα γραφικό
Δυστυχώς μας τα χάλασαν λίγο αυτή τη φορά.
Υπήρχε διάχυτη μια μυρωδιά απο ψοφίμι & ήταν βαριά η ατμόσφαιρα κατά την είσοδο.
Δεν ξέρω τι συνέβει αυτή τη φορά & όλα ήταν μέτρια,κρύα τα φαγητά,ζεστές οι μπύρες,άκεφοι εώς ψυχροί η περισσότεροι σερβιτόροι.
Σίγουρα δεν είχε καμιά σχέση με προηγούμενες φορές,κάπως παρατημένο το μαγαζί.Νομίζω σύντομα θέλει κάποια ανακαίνιση & φροντίδα απο όλες τις απόψεις.

1  Ευχαριστούμε, lucy325

Το Λιμανάκι: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πειραιάς, Περιοχή Πειραιά
Πειραιάς, Περιοχή Πειραιά

Το Λιμανάκι: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!