“Αγαπημένο στέκι”
Κριτική για: Χρησιμοπωλειον

Χρησιμοπωλειον
Περιγραφή: Το ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΩΛΕΙΟΝ είναι εδώ... στην Αμφιάλη, στεγασμένο σε ένα κτίριο από τα παλιά χτισμένο από πέτρα σε ένα στρατώνα του 1936! Εμείς, οι άνθρωποί του, είμαστε εδώ... να σε χορτάσουμε χαμόγελο και κουβέντα να σε διδάξουμε όποτε διψάς για κέφι να σε κεράσουμε τραγούδι ή να μας χαρίσεις ένα εσύ! Να είσαι σίγουρος, είμαστε εδώ να γίνουμε μια καλή παρέα...
Η κριτική γράφτηκε 12 Μαρτίου 2018

Πηγαίνω αρκετά συχνά σε αυτό το αγαπημένο παραδοσιακό καφενείο. Ένας εξαιρετικός χώρος, παρείστικος και ζεστός, με άψογη και γρήγορη εξυπηρέτηση. Τα κρεατικά και οι ποικιλίες του αρκετά χορταστικές σε πολύ καλές τιμές για την ποσότητα και ποιότητα τους. Η μουσική του σε κάνει να μην θες να φύγεις και να συνεχίσεις να πίνεις και να τρως. Κάτι που θα μπορούσε να βελτιωθεί για πρακτικούς λόγους, λόγω περιορισμένου χώρου, να υπάρχει δυνατότητα κράτησης.

Ευχαριστούμε, Aliki_19
Ο/η Ευθύμιος Κ, Ιδιοκτήτης του Χρησιμοπωλειον, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 14 Μαρτίου 2018

Καλησπέρα σας, Σας ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια για το Χρησιμοπωλείον. Μέχρι τώρα έχουμε αποφασίσει να μην γίνονται κρατήσεις για να είναι δίκαιο προς όλους τους πελάτες μας, παρ όλα αυτά ίσως στο μέλλον να αλλάξει. :)

Η κριτική γράφτηκε 12 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Καφεδάκι κοντά στο σπίτι ένα καθημερινό πρωινο.Στον κατάλογο υπήρχε ένα πιάτο το οποίο ήταν για πρωί μόνο και το ονόμα του ήταν ΠΛΗΡΕΣ ΠΡΩΙΝΟ.Το δοκίμασα και όχι απλά ήταν νόστιμο ήταν παρά πολύ χορταστικό και απολαυστικό για να το συνοδεψεις με έναν καφέ!
Θα το ξανά προτιμήσω διότι βρίσκεται και πολύ κοντά σε εμένα!

Ευχαριστούμε, Giannhs A

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα καλα σας λόγια και χαιρόμαστε πολύ που σας άρεσε το "πλήρες πρωινό" μας.!!

Η κριτική γράφτηκε 27 Φεβρουαρίου 2018

Μια όντως πολύ ευχάριστη έκπληξη στη γειτονιά της Αμφιάλης. Εναι μικρό και ζεστό μαγαζί με διακόσμηση που παραπέμπει σε άλλες εποχές. Το φαγητό ήταν εξαιρετικό παρ ότι το μαγαζί ήταν ασφυκτικά γεμάτο. Ωραίο και φτηνό κρασί. Αν βρεθείτε στη γειτονία το προτείνω ανεπιφύλακτα!!

Ευχαριστούμε, Elena M
Ο/η Ευθύμιος Κ, Ιδιοκτήτης του Χρησιμοπωλειον, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 2 Μαρτίου 2018

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια για το Χρησιμοπωλείον!

Η κριτική γράφτηκε 18 Φεβρουαρίου 2018

Καταρχήν δεν είναι εστιατόριο όπως περιγράφεται, αλλά χώρος που τα έχει όλα... από γλυκό του κουταλιού, καφέ μέχρι ποικιλίες και μεζεδάκια...
Μικρός χώρος, αλλά φτιαγμένος με μεράκι...!!!
Κάποιες μέρες και προσφορές, αν δεν κάνω λάθος Κυριακή πρωί!

Ευχαριστούμε, nikosmaria2015
Ο/η Ευθύμιος Κ, Ιδιοκτήτης του Χρησιμοπωλειον, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 23 Φεβρουαρίου 2018

Καλησπέρα σας,
Αρχικά σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια. Οι προσφορές μας αυτό το διάστημα είναι κάθε μέρα έως τις 17:00, όλα τα μεζεδοπιατάκια στα 2,90 ευρώ και κάθε Δευτέρα-Τετάρτη και Κυριακή όλα τα σαλτσάτα στα 3,90 απο τις 17:00 έως το κλείσιμο. Σας περιμένουμε ξανά!

Η κριτική γράφτηκε 16 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Φοβερή ποικιλία κρεατικων.εξαιρετική εξυπηρέτηση..ζεστό και ευχάριστο κλίμα.αξίζει να έρθεις στο Κερατσίνι για αυτό το μαγαζί..μοναδικές χαμηλές τιμές..ποιότητα εξαιρετική φαγητού και κρασιού

Ευχαριστούμε, athinaklika

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια. Χαιρόμαστε ιδιαίτερα όταν οι πελάτες μας μένουν ευχαριστημένοι!

Χρησιμοπωλειον: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πειραιάς, Περιοχή Πειραιά

Πειραιάς, Περιοχή Πειραιά

Χρησιμοπωλειον: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!