“Μάπα το καρπούζι”
Κριτική για: Λεμόνι εστιατόριο

Λεμόνι εστιατόριο
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μια όμορφη ημέρα - εκδρομή με την οικογένεια ... είπαμε να φάμε ψαράκι και ό’τι άλλο καλό υπάρχει !
Δυστυχώς η επιλογή μας ήταν άτυχη ... πέρα από την 1 ώρα αναμονή για τα κυρίως (με 3 τραπέζια μόνο στο μαγαζί...φαντάσου να ήταν γεμάτο) το ψαράκι κατέφθασε άψητο !
Δεν λέω...το αναγνώρισαν και μας εψησαν ένα άλλο, αλλά το φάγαμε μετά από 35 λεπτά !
Ρε παιδιά εκδρομή κάναμε ... είπαμε να φάμε ένα πιάτο φαΐ ... δυστυχώς μας βγήκε ξινό !
Οι μερίδες ε ... θα μπορούσαν να είναι πιο χορταστικές.
Η γεύση να σας πω δεν ξετρελαθήκαμε ...
Το μπουγιουρντί και αυτό δεν θα έλεγα πως αιτιολογούσε όλα τα παραπάνω ....
Ίσως να μας φάνηκαν όλα αρνητικά εξαιτίας της αναμονής.
Κατ τα αλλά δεν έχω να πω ... το προσωπικό ευγενέστατο ... εύχομαι να βελτιωσουν το service στο μέλλον ... θα είναι άδικο γιατί το μαγαζί έχει το λιμάνι πιάτο !

Ευχαριστούμε, Charis K

Η κριτική γράφτηκε 26 Φεβρουαρίου 2018

Πήγαμε στο εστιατόριο Καθαρά Δευτέρα, οπότε γινόταν πανικός όπως και στα υπόλοιπα παραλιακά μαγαζιά. Αυτό που δε με έκανε να νιώθω τόσο άνετα ήταν ότι ενώ ήταν μια βροχερή μέρα και είχε κρύο, η πόρτα του μαγαζιού ήταν μονίμως ανοιχτή για να πηγαινοέρχονται οι σερβιτόροι,κατανοητό μεν αλλά τουλάχιστον θα έπρεπε να έχουν περισσότερη θέρμανση μέσα. Η μικρή καθυστέρηση στην εξυπηρέτηση ήταν αναμενόμενη και δε μας ενόχλησε. Η γαριδομακαρονάδα, τα κολοκυθάκια τηγανητά και οι πατάτες ήταν αρκετά νόστιμα όμως η ποσότητα...γαριδομακαρονάδα με 3 γαρίδες πρώτη φορά είδαμε, το θεωρήσαμε λίγο άσχημο. Επιδόρπιο δε μας έφεραν, η τιμή ήταν οκ για την ποιότητα αλλά όχι και για την ποσότητα.

Ευχαριστούμε, wildrose166
Η κριτική γράφτηκε 19 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ντελαληδες κ αγενεστατοι ..γλοιωδης αστεια (και το κακο αυτοι π εξυπηρετηθηκαν γελουσαν ) .. ο αθλιος σερβιτορος π βιαζοταν να σχολασει ν βρε δουλεια σε παγκο στη λαικη η ν τον κανουν ντελαλη γενικα κ δε χρειαζομουν να ακουσω τις δουλειες π επρεπε ν κανει ο αλλος σερβιτορος ...δυστυχως δε προλαβαμε ν φαμε γτ προτιμησαν ν εξυπηρετησουν αλλους π ρθαν αργοτερα απο μας επειδη του ζητησαμε οτι δε θελουμε ν κατσουμε στη βροχη ..τα πιατα θ μπορουσαν ν τα καθαρισουν απο τη βροχη ..κ για μια ακομη φορα αγενεστατοι ..

Ευχαριστούμε, aourabinta
Η κριτική γράφτηκε 5 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Απο τα καλυτερα εστιατορια του Ναυπλιου. Πεντανοστιμα πιατα, εξαιρετικο προσωπικο, κανονικες τιμες και πανεμορφο μαγαζι. Σιγουρα 1η επιλογη για το φαγητο μας οταν θα ξαναεπισκευθουμε το Ναυπλιο.Συγχαρητηρια!!

Ευχαριστούμε, GiannisKroumpas
Η κριτική γράφτηκε 1 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

- Εξυπηρέτηση : ευγενικοί, εξυπηρετικοί, ευχάριστοι.
- Περιβάλλον (εσωτερικός χώρος): προσεγμένο, ευχάριστο και απλό.
- Διασκέδαση (ρεμπέτικο, κιθάρα, μπουζούκι) : πολύ καλοί και οι δυό τους !
- Φαγητό (πρώτα πιάτα - μικρές μερίδες) :
1. κολοκυθάκια τηγανιτά (Ε 4,50) - μέτριο πιάτο,
2. τηγανιά μανιταριών (Ε 7,50) - πιάτο αδιάφορο στη γεύση,
3. χόρτα σπαρτά (Ε 5) - άγευστα, δεν γνώριζαν το είδος των χόρτων που επρόκειτο να σερβίρουν.
- Φαγητό (κυρίως πιάτα) :
1. μοσχάρι κοκκινιστό - τηγανιτές πατάτες (Ε 9,50)- ωραίο πιάτο (απο ποντίκι) καλομαγειρεμένο με γεύση καρικεύματος κανέλας,
2. κοτόπουλο σουβλάκι - ρύζι (Ε 9,50) καλό πιάτο,
3. μπιφτέκι - πατάτες τηγανιτές (Ε 8,50) ένα μεγάλο μπιφτέκι με σωστή αναλογία κρέατος - ψωμιού, έλλειψη δυόσμου, καλοτηγανισμένες φρέσκιες πατάτες
- Επιδόρπιο : καρυδόπιτα με κρέμα λεμονιού (προσφορά)
Η καρυδόπιτα κάπως βαριά, αν και ήταν σωστά σιροπιασμένη. Ενδιαφέρουσα η γεύση της κρέμας λεμονιού.
- Κρασί χύμα (Ε 8/Κgr): ερυθρό - ουδέτερο κρασί, αδιάφορο στον ουρανίσκο.
Γενικές παρατηρήσεις :
Μάλλον ακριβό εστιατόριο για την κατηγορία του στο τελικό κόστος,
Με βάση όσα γευτήκαμε, θα πούμε πως με κάποιες βελτιώσεις στην κουζίνα, στο κρασί και οπωσδήποτε στις τιμές του, μπορεί να γίνει ανταγωνιστικό στο Ναύπλιο.
* Εξαιρετική η ευγενική συμπεριφορά της ιδιοκτήτριας κας Κωνσταντίνας.

Ευχαριστούμε, Νίκος Δ

Λεμόνι εστιατόριο: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Νέα Κίος, Περιοχή Αργολίδας

Ναύπλιο, Περιοχή Αργολίδας

Λεμόνι εστιατόριο: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!