TripAdvisor

“Ποτο με τη μουσικη”
Κριτική για: Πρόπολις

Πρόπολις
Η κριτική γράφτηκε 9 Ιανουαρίου 2019

Πηγαμε εκει ενα ζεστοκαι ομορφο βραδυ του Σεπτεμβρη. Αξεχαστη εμπειρία! Πανεμορφο και καθαρο περιβαλλον κατω απο το φωτισμενο καστρο του Ναυπλιου! Πολυ ωραια διαμορφωμενος εξωτερικος χωρος. Τρεχουμενα νερα. Και καθε εβδομαδα - ζωντανη μουσικη. Υπαρχει δυνατοτητα για καφε - φαγητο - ποτο - γλυκα - παγωτα. Το μοναδικο μειον - αρκετα "τσιμπιμενες" τιμες... Αλλα ισως το επιβαλλει ο χωρος λογο υψηλου ενοικοιυ...

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2018
Ευχαριστούμε, SvetlanaY2904

Η κριτική γράφτηκε 18 Δεκεμβρίου 2018

μενουμε στην αρχαια επιδαυρο και παμε συχνα στο ναυπλιο, εγινε το στεκι μας. εχει τα παντα! η ιδιοκτητρια φτιαχνει τα κεικ με πολλη αγαπη και νοστιμια, στην κουζινα τα ετοιμαζουν ολα γρηγορα καθαρα και νοστιμα, και το παλλικαρι με το μουσι, που μας σερβιρει καθε φορα, ειναι απο σχολη ξενοδοχειακων και ειναι αριστος! η ευγενεια και ο επαγγελματισμος του μου εκαναν ενυπωση και για αυτο τον ρωτησα αν φοιτησε σε σχολη. τις πεμπτες να πατε πριν το μεσημερι αν θελετε να τον βρητε διοτι περνει μερος σε χορευτικο συγκροτημα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2018
Ευχαριστούμε, i s
Η κριτική γράφτηκε 23 Νοεμβρίου 2018

εδω και 2 χρονια βρηκαμε το στεκι μας στο ναυπλιο. μενουμε στην παλια επιδαυρο το καλοκαιρι και επισκεπτομαστε το ναυπλιο αρκετα συχνα. μεχρι πριν 2 χρονια καθε φορα διαλεγαμε και ενα διαφορετικο μερος για να περασουμε την ωρα μας η για να ξεκουραστουμε απο την αγορα και τα ψωνια. οταν μια μερα καθησαμε στην προπολη, μας κατεκτησε. αρχιζω απο την ωραια τοποθεσια, εχει δροσια και στον χειροτερο καυσωνα - με ανεμηστηρες και τεραστιες ομπρελες.. οτι δικιμασαμε ειναι με πολυ αγαπη και νοστημια φτιαγμενο, η ιδιοκτητρια ειναι χαρουμενη, ευγενικη, και εξυπηρετικοτατη, και σιγουρα γνωριζει να διαλεγει προσωπικο. απο την πρωτη μερα μας κερδισε ο νεαρος που μας σερβιρε, εχει τελειωσει σχολη ξενοδοχειακων επαγγελματων και τον βαθμολογω με αριστα. δεν ξερω αν πολλοι απο εσας προσεχουν τον τροπο που σερβιρει κανεις σε ενα καφε, αλλα εγω το προσεχω και μου εκανε εντυπωση που ακολουθησε ολους τους κανονες σερβιρισματος ακομη και οταν μας εφερε το νερο. ετσι αμαθα οτι ειναι της σχολη γιατι μου εκανε τοσο καλη εντυπωση. ολα τα μεζεδακια ηταν καταπληκτικα, ο καφες τελειος, η μπυρα παγωμενη και το κεικ που φτιαχνει η ιδιοκτητρια με τα χερακια της απιθανο! πηραμε και την συνταγη. βλεπετε εχουμε 2 κυριες στην παρεα που ειναι πανω απο τα 70 και ετσι οσο εμεις κανουμε τα ψωνια στην λαικη και στα μαγαζια, οι κυριες απολαμβανουν στην προπολη το σερβις και το φαγητο που ξερουν απο τα παλια χρονια, με ολη του την ποιοτητα. για αυτο και εμεις δεν αλλαζουμε το στεκι μας, πια. - ενταξυ περναμε και απο την πλατεια συνταγματος εχουμε και εκει ενα στεκι, -. να πατε να φαγετε να πιείτε και να τους πητε την καλη σας κουβεντα. γιατι μονο καλες κουβεντες θα εχετε να πειτε. α και δωστε χαιρετισματο στα παιδια απο εμας, η παραια με τις υπερηλικες!!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2018
Ευχαριστούμε, egwkaiesy
Η κριτική γράφτηκε 16 Οκτωβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ότι πρέπει για καφεδάκι ή χυμό. Χαλαρωτική ατμόσφαιρα, ευγενικό προσωπικό. Φυσικά έχει και πιάτα, αλλά και μεζέδες για ούζο ή τσίπουρο.

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2018
1  Ευχαριστούμε, taxidiotissa78
Η κριτική γράφτηκε 15 Σεπτεμβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Σε γάμο. Το φαγητό απαράδεκτα σερβιρισμένο:1) πεταμένο κρέας σε πιάτο, ουτε καν πιατέλα, χωρίς μια στοιχειώδη σως, 2) νερόβραστα μακαρόνια με μια κουτσουλιά σάλτσα, χωρίς τυρί, 3) τυροσαλάτα και τζατζίκι στο ίδιο πιατάκι. Το κρασί ήταν ξίδι - μάλλον μπέρδεψαν τα μπουκάλια. Φυσικά όλα αυτά ήταν άκρως αντίθετα με τα συμφωνηθέντα!! Κερασάκι στην "τούρτα" η απαράδεκτη συμπεριφορά κατόπιν. Δυστυχώς δεν είναι επαγγελματίες και απλά εκμεταλλεύονται τον πολύ ωραίο αλλά φυσικό "χώρο". Με πάσα ειλικρίνεια, λυπάμαι πολύ για τη συνεργασία.

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2017
1  Ευχαριστούμε, IgnatiaWildsmith

Πρόπολις: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ναύπλιο, Περιοχή Αργολίδας

Πρόπολις: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!