“Αρκετά καλό!”

Στάβλος Θρακοταβέρνα
Περιγραφή: Μια ταβέρνα βγαλμένη από τα παλιά... Σε εμάς θα νιώσετε σαν στο σπίτι εκείνο στο χωριό, όπου όλα μένουν πίσω και ξέγνοιαστα πια, απολαμβάνετε τα βγαλμένα από την Ελλάδα πιάτα μας! Προβατίνα στη λαδόκολλα και άλλα πολλά!! Ελάτε, δοκιμάστε μας, και θυμηθείτε όλα αυτά που σας ταξιδεύουν μέσα από τις εκλεκτές παραδοσιακές γεύσεις μας!
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ ωραίο μαγαζί. Ωραίο φαγητό και σε καλές τιμές. Ευγενικό προσωπικό και καθαρός χώρος! Λίγο πιο έξω από την πόλη αλλά αξίζει μια επίσκεψη!

1  Ευχαριστούμε, Lydia P

Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επίσκεψη στην ταβέρνα με την οικογένεια για κρέας.
Η ταβέρνας είναι λίγο έξω από το κέντρο από τα πολλά μαγαζιά ( η απόσταση πολύ μικρή δεν πρέπει να είναι πάνω από 1km).
Είναι ένας ωραίος και καθαρός χώρος με ευγενικό προσωπικό και με γρήγορη εξυπηρέτηση .

Στο φαγητό.... μπορώ να πω ότι έχει καλό φαγητό και ωραιο ψημένο , από όσα είχαμε παραγγείλει δεν μας άρεσε το κοκορέτσι μόνο ,γιατί είχε πολλά μπαχάρια και σε ολόκληρη μερίδα δεν βρήκα κανένα συκώτι .
Το κοντοσούβλι και το χοντρό και το χοιρινό ήταν δυνατό όπως και το λουκάνικο και η μπριζόλα η μοσχαρίσια .
Πατάτα κανονική ωραία ψημένη με πάπρικα από πάνω .
Τζατζίκι δυνατό και πολύ γευστικό .

Οι μερίδες μεγάλες και υποστηρίζουν τις τιμές τους .

Εάν ειχαμε και ένα φρουτάκι στο τέλος ή ένα γλυκάκι ή ένα γιαουρτάκι με γλυκό του κουταλιού θα ήταν θεσπέσιο . :)

1  Ευχαριστούμε, Deep20vt
Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ωραίο φαγητό νόστιμο το σερβίρισμα γρήγορο πολύ ευχαριστο κλίμα γρήγορο σέρβις, οι τιμές λογικές και η τοποθεσία πολύ καλη

2  Ευχαριστούμε, 900mixalhss
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018

το μαγαζι με ανεση στο parking εξωτερικα μιας και ειναι λιγο εξω απο το ναυπλιο ,πολυ ζεστο ,ειχα την τυχη να καθισω διπλα στο τζακι και ο σερβιτορος και ο ιδιοκτητης του μαζαζιου ηταν πολυ φιλοξενοι και μας προτειναν να δοκιμασουμε καποια πιατα με κρεατα,πιστευω οτι αν καποιος θελει να φαει προβατινα (χοντρο ) , η οτιδηποτε με κρεας εχει το μαγαζι αξιζει πραγματικα ,πιστευω οτι οποιαδηποτε φορα ξαναπαω απο ναυπλιο θα περασω οποσδηποτε απο αυτο .

2  Ευχαριστούμε, dejavu42
Η κριτική γράφτηκε 2 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Στο Ναύπλιο έρχομαι τουλάχιστον 2 φορες κάθε χρόνο. Νόμιζα ότι ήξερα Όλες τις ταβερνες της πολης, ξαφνιάστικα όταν μου είπε κάποιος συνάδελφος για την τελευταία φορά που επισκέφτηκε το Ναύπλιο και πήγε σε μια ταβέρνα λίγο έξω από το τουριστικό λιμάνι. Μου είπε για κάποιο Στάβλο. Πήγαμε τελικά εάν και νόμιζα ότι ήξερα ότι ήξερα όλη την λεγόμενη πιαστα. Φάγαμε, φάγαμε ήπιαμε πολύ καλό κρασί και στο πληρώσαμε για τα ανάλογα της Αθήνας πολύ οικονομικά, η ποιότητα των κρέατων δεν την έχω κανασυναντηση τοσο καλή.Σίγουρα θα ξανά πάμε.

2  Ευχαριστούμε, Maria K

Στάβλος Θρακοταβέρνα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ναύπλιο, Περιοχή Αργολίδας

Στάβλος Θρακοταβέρνα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!