“Ωραίο περιβάλλον ”

Πηδάλιο Μεζεδοπωλείο
Η κριτική γράφτηκε 11 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε στο συγκεκριμένο μαγαζί έπειτα από παρότρυνση ντόπιων.
Απλό καθαρό και μικρό μαγαζί.
Το προσωπικό ευγενικά μας είπε να περιμένουμε γιατί πλήρωναν εκείνη την στιγμή
Μας εξυπηρέτησαν γρήγορα και τα φαγητά ήταν νόστιμα ΙΣΩΣ να χρειαζόταν η μοσχαρίσια μπριζόλα με τα λαχανικά λιγότερη σάλτσα ήταν υπερβολική η ποσότητα στο πιάτο

Ευχαριστούμε, Chris T

Η κριτική γράφτηκε 8 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ναι ναι κρατάνε και με τα δυο χέρια το πηδάλιο και σε ταξιδεύουν σε υπέροχες γεύσεις!! Αξίζει να το επισκεφτείτε. Εξαιρετικές γεύσεις και μεγάλες μερίδες. Ευγενέστατο προσωπικό. Γρήγορο σέρβις. Επιλέξαμε σαλάτα με πεπαλαιωμένο ξύδι και ξυνομυζίθρα, χταποδάκι τηγανητό με πουρέ μελιτζάνας και κριθαρότο με γαρίδες. Εξαιρετικά όλα τα πιάτα. Και το κερασάκι στην τούρτα το κέρασμα: "κορμός σοκολάτα"... Μπράβο σας. Συνεχίστε να προσφέρετε στο κόσμο την τέχνη σας και την ποιότητα!!

3  Ευχαριστούμε, Katerina A
Η κριτική γράφτηκε 7 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολυ καλο εστιατοριο.απο τα καλυτερα τηε περιοχής. Πολυ καλη εξυπηρετηση κ ωραίες γευσεις.για διανοπες ειναι οτι πρέπει. Θα ξαναπάμε.

2  Ευχαριστούμε, mairi1234
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018

Μια συνάδελφος που μένει στο Ναύπλιο μου σύστησε αυτό το μεζεδοπωλείο,βρίσκεται στη συνοικία Πρόνοια,δεν είναι τουριστική περιοχή και αυτό δεν είναι κακό! Η σαλάτα η ανάμεικτη ήταν γευστικότατη το δε κατσικάκι (αυτό που σιγοψήνεται για 7 ώρες-δε θυμάμαι πως το λένε) επίσης πολύ γευστικό,νοστιμότατο.Οι μερίδες ήταν μεγάλες,ποιοτικές,χορταστικές και οι τιμές πολύ καλές,...τρως οικονομικά! Οι σερβιτόροι ήταν άψογοι,εξυπηρετικοί,μου άρεσε επίσης η μουσική! Στο τέλος είχε κέρασμα γλυκό κορμό.Το συνιστώ ανεπιφύλαχτα.

1  Ευχαριστούμε, gfoustanas
Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφθήκαμε με το φιλο μου το πηδάλιο το Μαρτιο.Το επιλέξαμε λόγω καλών κριτικών και μας δικαίωσε! Ο κατάλογος ειχε πολύ ενδιαφέροντα πιάτα.Εμεις κινηθήκαμε λίγο πιο κλασικά, παραγγείλαμε απο σαλάτα ενα ντακο,πολύ νόστιμο τοποθετημενος σε ενα μεγαλο φαρδύ μπωλ με μπόλικη ντομάτα φέτα κ μυρωδικά. Απο ορεκτικά πατάτες τηγανιτές, τυροκαυτερη,μελιτζάνες σαγανάκι(θύμιζε λιγο μοσχαρακι κοκκινιστό λογω της κανέλλας),κολοκυθοκεφτεδες και απο κυρίως καλαμάρι ψητό.Ολα ηταν παρα πολυ γευστικά κ νοστιμα,οι μερίδες ηταν μεγάλες και χορταστικες! Στο τελος μας έφεραν για κέρασμα πολυ ωραίο κορμό.Η εξυπηρέτηση ηταν πολύ καλή! Εχει πολυ καλες τιμές ,σερβίρει ποσότητα κ ποιότητα στα πιατα...κάτι που πλέον το βρίσκεις σπάνια.

1  Ευχαριστούμε, Anna_Tzitzi

Πηδάλιο Μεζεδοπωλείο: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ναύπλιο, Περιοχή Αργολίδας

Πηδάλιο Μεζεδοπωλείο: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!