“Πολύ καλό μαμαδιστικο φαγητό”

Πηδάλιο Μεζεδοπωλείο
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018

Πέρα από το τουριστικό κομμάτι της πόλης είναι ο,τι καλύτερο. Είχαμε πολύ καλή ποιότητα φαγητού και άψογο σέρβις. Η σχέση ποιότητας, εξυπηρέτησης και τιμής είναι παραδειγματική. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Ευχαριστούμε, Archie P

Η κριτική γράφτηκε 2 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Κρυμμένο, αν δεν το ξέρεις ή αν δε σε πάνε δεν πας αλλά αν τελικά πας θα μείνεις ενθουσιασμένος από τα φαγητά, δοκίμασε οπωσδήποτε μοσχάρι οσομπούκο !!!

Ευχαριστούμε, Γιώργος Μ
Η κριτική γράφτηκε 28 Φεβρουαρίου 2018

Πήγαμε με το φίλο μου στο συγκεκριμένο μαγαζί βράδυ Καθαράς Δευτέρας και μείναμε απόλυτα ικανοποιημένοι! Το μαγαζί είχε αρκετό κόσμο,παρ'ολα αυτά οι σερβιτόροι ευγενέστατοι και η εξυπηρέτηση αρκετά γρήγορη! Οι κολοκυθοκεφτέδες ήταν υπέροχοι! Οι πατάτες τηγανητές ήταν φρέσκες, ο γαύρος και τα καλαμάρια αρκετά νόστιμα! Ζεστό και όμορφο περιβάλλον! Χορταστικές μερίδες και πολύ καλές τιμές! Θα μας έφερναν και επιδόρπιο αλλά ήμασταν ήδη σκασμένοι! Το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όποιον πάει στο Ναύπλιο!

Ευχαριστούμε, wildrose166
Η κριτική γράφτηκε 27 Φεβρουαρίου 2018

Επισκεφθήκαμε με τη σύντροφό μου το Πηδάλιο ύστερα από αναζήτηση που πραγματοποιήσαμε στο διαδίκτυο και από προτάσεις που λάβαμε ρωτώντας ντόπιους! Φτάνοντας ήμασταν ιδιαίτερα ενθουσιασμένοι μιας και τα σχόλια που είχαμε λάβει ήταν θετικά. Το προσωπικό ήταν ευγενικό,πρόσχαρο και απολαύσαμε τη φιλοξενία καθώς και τις διευκρινίσεις του/της σερβιτόρου σχετικά με το μενού για πιάτα ημέρας,φρέσκο ψάρι κτλπ. Εγώ και η σύντροφός μου επιλέξαμε να δοκιμάσου τα πιάτα ημέρας! Εγώ επέλεξα μοσχαρίσιο κότσι οσομπούκο, με ριζότο μανιταριών και αντίστοιχα η σύντροφός μου επέλεξε χοιρινή τηγανιά με μέλι,μουστάρδα και κάστανο.Επίσης,στην παραγγελία μας υπήρχαν γεμιστά μανιτάρια,κολοκυθοκεφτέδες και σαγανάκι! Αναφερόμενος στο κάθε πιάτο ξεχωριστά το κότσι ήταν λουκούμι αλλά το ριζότο δεν είχε καν όψη ριζότου και τα μανιτάρια δεν υπήρχαν (μάλλον είχαν θρυματιστεί),η τηγανιά πολύ γλυκιά έμεινε όλη στο πιάτο ρωτήσαμε αν επρόκειτο για κυρίως πιάτο και μας είπαν ναι αλλά δεν υπήρχε ούτε ρύζι ούτε πατάτες. Το σαγανάκι νόστιμο,οι κολοκυθοκεφτέδες μέτριοι και τα γεμιστά μανιτάρια επίσης. Καλές προσπάθειες αλλά θέλουν δουλειά!

Ευχαριστούμε, ΛΕΥΤΕΡΗΣ Κ
Η κριτική γράφτηκε 24 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ειχα πολυ καιρο να παω στο Ναυπλιο, με την παρεα πηγαμε στο κλασικο Πηδαλιο. Νεες γευσεις , με σταθερη ποιοτητα αν οχι καλυτερη Μπραβο στο μαγαζι και στα παιδια για την συνεχη προσπαθεια.Παντα μποστα, μπραβο σας.

Ευχαριστούμε, vasilis k

Πηδάλιο Μεζεδοπωλείο: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ναύπλιο, Περιοχή Αργολίδας

Πηδάλιο Μεζεδοπωλείο: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!