“Αρκετά Καλο”
Κριτική για: Ο Μερακλης ΧΧL

Ο Μερακλης ΧΧL
Η κριτική γράφτηκε 5 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Καλαμάκι κοτόπουλο σε πίτα παρήγγειλα. Ήταν πολύ νόστιμο . Ελαφριά σος. Φρέσκιες πατάτες καθαρισμένες στο χέρι ειλικρινά.

Ευχαριστούμε, dimitrasamolada

Η κριτική γράφτηκε 23 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Μην περάσετε ούτε απ' έξω, απορώ με οποιαδήποτε καλή κριτική έχει πάρει αυτό το μέρος. Δεν ξέρω αν φταίει η εποχή αλλά το φαγητό και το όλο κλίμα ήταν άθλιο. Ο ιδιοκτήτης μας διαβεβαίωσε πριν ακόμα καθίσουμε για την ποιότητα και τη "φρεσκάδα" των υλικών η οποία σαφώς ήταν ανύπαρκτη. Οι πατάτες ήταν τηγανισμένες απ'το πρωί, ή και νωρίτερα, και αποθηκευμένες σε ένα πλαστικό μπολ. Η γυναίκα παύλα μαγείρισσα καθόταν εκτός κουζίνας και έπαιζε με το κινητό της. Όταν μπήκαμε σηκώθηκε βαριεστημένα και άρχισε την όποια προετοιμασία. Το κρέας ψήνεται εκείνη έτσι όμως αργεί απίστευτα. Οι τιμές στα ύψη με το νερό στα 0,60€ και το όνομα του μαγαζιού εντελώς άσχετο με το μέγεθος των μερίδων. Ό,τι και να σχολιάσω είναι λίγο.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2020
2  Ευχαριστούμε, kellynikolaou
Η κριτική γράφτηκε 31 Δεκεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Συμπτωματικά τελείως, στο συγκεκριμένο μαγαζί πήγαμε 3 φορές και τις τρεις αργά μετά από διασκέδαση αλλού. Παρά το γεγονός ότι οι άνθρωποι κόντευαν να κλείσουν μας εξυπηρέτησαν άψογα, ειδικά όταν τους είπαμε ότι θέλαμε κάτι για την μικρή μας. Ότι πήραμε ήταν πολύ ωραίο, αλλά μερικές φορές δεν παίζει ρόλο μόνο αν η μερίδα ήταν μεγάλη ή μικρή, αν ο γύρος είχε πολύ αλάτι ή λίγο αλλά αν αυτός που σε εξυπηρέτησε το έκανε με την καρδιά του!! Μπράβο σας!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2019
2  Ευχαριστούμε, Nikos S
Η κριτική γράφτηκε 26 Δεκεμβρίου 2019

Καλό φαγητό αρκεί να μην παραγγείλετε γιαρτλου που το φτιάχνουν με υπερβολικο πιπέρι!!! Το σέρβις μέτριο, το ίδιο και η ατμόσφαιρα. Η κυρία που μαγειρεύει μειονεκτει ως επαγγελματίας, είναι αρκετά αγενής και μπερδεύει την πελατειακή με τη φιλική σχέση. Άλλο το μαγαζί και άλλο το σπίτι μας.

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2019
1  Ευχαριστούμε, Georgia K
Η κριτική γράφτηκε 4 Οκτωβρίου 2019

Η μικρότερη ποσότητα γύρου που έχω φαει πότε σε σουβλάκι! Φάγαμε ένα τυλιχτο με πίτα, πατάτες, μπόλικη ντομάτα και μια ελάχιστη δόση γύρου. Θεωρώ πως ήταν η χειρότερη επιλογή που θα μπορούσαμε να είχαμε κανει.

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2019
Ευχαριστούμε, marianne_monde

Ο Μερακλης ΧΧL: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ναύπλιο, Περιοχή Αργολίδας

Ο Μερακλης ΧΧL: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!