Η κριτική γράφτηκε 14 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μεσα στα σοκάκια της παλιάς πόλης. Η θεα απο το μπαλκόνι σε κανει να νιώθεις οτι εισαι σε εναν αλλο κοσμο ομορφότερο. Τριγύρω εχει καταστήματα για να κανεις τη βολτα σου στην αγορά και αρκετά μπαράκια. Εισαι 5' με τα πόδια απο τα περισσότερα που θες να δεις στο Ναύπλιο. Στα 50 μέτρα ειναι η πλατεία του Αγίου Σπυρίδωνα.
Πολυ ευγενικό προσωπικό. Καθαρό δωματιο με όλες τις παροχές. Το δωματιο διαθέτει μικρή κουζίνα ακριβώς έξω απο την πόρτα του,με καφε,τσαι και όσα θα χρειαστείτε για πρωινό.
Απο τις λίγες περιπτώσεις που τα δωμάτια ειναι ακριβώς ίδια όπως τα βλεπεις στις φωτογραφιες στο ιντερνετ.
Ιδανικό για ζευγάρια.
Θα το προτιμήσουμε σίγουρα παλι.

Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, xenmak
Η κριτική γράφτηκε 12 Σεπτεμβρίου 2017

Πολύ καλή επιλογή για διαμονη στο Ναύπλιο. Μέσα στην παλία πόλη, αλλά όχι τόσο μέσα με αποτέλεσμα να γλυτώνεις και τη φασαρία του δρόμου. Πολύ όμορφο δωμάτιο και εξοπλισμένο αρκετά καλά και το πρωινό εξαιρετικό. Για μένα το πρωινό ήταν το πιοεντυπωσιακό! Δεν προσφέρει πολλά πράγματα αλλά έχει όλα τα απαραίτητα! Το μόνο αρνητικό είναι τα σκαλιά προς τα δωμάτια αλλά εγώ ήμουν και έγκυος και πάλι δεν είχα πρόβλημα. Αν δεν αντέχετε τα σκαλιά επιλέξτε να μείνετε στο 1ο όροφο. Επίσης μείναμε στο δωμάτιο χωρίς μπαλκόνι, ήταν πιο ήσυχο αλλά από την άλλη δεν είχαμε θέα. Μπράβο στους ιδιοκτήτες για την πολύ προσεγμένη δουλειά!

• Διαμονή: Απρίλιος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Helen A
Η κριτική γράφτηκε 2 Ιουνίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Μέσα στο κέντρο της παλιάς πόλης βρήκαμε χαλάρωση, άμεση εξυπηρέτηση, φιλικό κλίμα και παραδοσιακή φιλοξενία! Το πρωινό μας ήταν ευγενική προσφορά του καταλύματος και ήταν υπέροχο Συνιστούμε ανεπιφύλακτα τη συγκεκριμένη πανσιόν !!

Διαμονή: Ιούνιος 2017, ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, MarilenaLampraki
Η κριτική γράφτηκε 22 Μαΐου 2017

Το pension Isabo βρίσκεται στο κέντρο του Ναυπλίου μέσα στα σοκάκια. Τα πάντα είναι δίπλα σου:μαγαζάκια,καφετέριες,μπαράκια.Ακριβώς απέναντι είναι το σπίτι του συγγραφέα Άγγελου Τερζάκη (η κίνηση του ιδιόκτητη να σου έχει το βιβλίο του"πριγκιπέσσα Ιζαμπώ"να σε περιμένει στο κομοδίνο με κέρδισε πριν ακόμα δω το υπόλοιπο δωμάτιο).Το δωμάτιο φανταστικό:διακοσμημένο με πορτοκαλί ζεστό μοτίβο και παράθυρα μεγάλα με το φως του ήλιου να μπαίνει από παντού.Το μπαλκονάκι μας έβλεπε σε τρεις δρόμους στην καρδιά της παλιάς πόλης.Μαγευτικό συναίσθημα να παίρνεις το πρωινό σου σ'αυτό το μπαλκονάκι.Απέναντι ακριβώς από το δωμάτιό μας, είχε μία κοινόχρηστη κουζινούλα πλουσιοπάροχη όπου μπορούσες εντελώς δωρεάν να φτιάξεις το πρωινό σου ό,τι ώρα και να ήθελες.Εκτός αυτού στο δωμάτιο μας περίμεναν δροσεροί χυμοί για καλωσόρισμα.Ο ιδιοκτήτης πολύ φιλικός και εξυπηρετικότατος.Τέλος πολύ καλή τιμή σε σχέση με αυτά που παρέχει.Σίγουρα θα το ξαναπροτιμήσουμε. Ευχαριστούμε πολύ για την φιλοξενία!

• Διαμονή: Μάιος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, kos k
Η κριτική γράφτηκε 17 Μαΐου 2017

Μια μικρή πανσιόν στο κέντρο του Ναυπλίου, κοντά σε καφετέριες, εστιατόρια, μαγαζιά, κτελ και παραλία. Πολύ φιλόξενος οικοδεσπότης, πολύ καθαρό και προσεγμένο δωμάτιο. Υπάρχει κουζινάκι με υλικά για πρωινό, όπου ο καθένας μπορεί να το πάρει στο δωμάτιό του. Θα το προτιμούσα ξανά.

• Διαμονή: Μάιος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Natalie S