Η κριτική έγινε: 27 Φεβρουαρίου 2017

Επισκεφτήκαμε την Pension Isabo για 3 διανυκτερεύσεις το τριήμερο Αποκριάς-Καθ.Δευτέρας. Σε ιδανική τοποθεσία, ανάμεσα σε γραφικά σοκάκια και όμορφα μαγαζιά στο κέντρο της παλιάς πόλης του Ναυπλίου, αναγκαστήκαμε να αφήσουμε μακριά το αυτοκίνητο αλλά αποζημιωθήκαμε καθώς βρισκόμασταν στο κέντρο της ζωής της πόλης. Ο υπεύθυνος, εξυπηρετικότατος και ευγενικός, μας κέρδισε από την πρώτη στιγμή. Πήραμε το δωμάτιο 1, γωνιακό στον πρώτο όροφο, άνετο, ζεστό και πεντακάθαρο, με θέα σε δύο σοκάκια που έσφιζαν από κόσμο και χρώματα. Το κουζινάκι, εξοπλισμένο με τα βασικά για το πρωινό, μας βόλεψε με το ελεύθερο ωράριο, αν και ήταν λίγο ενοχλητικό να ακούμε τους ήχους των πιάτων των άλλων ενοίκων έξω από την πόρτα μας. Στα θετικά το πολύ μεγάλο και άνετο κρεββάτι, και η ζεστή και φιλόξενη ατμόσφαιρα. Ευχαρίστως θα ξαναπήγαινα στο μέλλον!

1  Ευχαριστούμε, Komanchi
Η κριτική έγινε: 27 Φεβρουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικό δωματιο, σε κεντρικό σημείο της πολης! Πολύ όμορφη θέα! Προσωπικό φιλόξενο και ευγενικό! Πολύ ζεστό δωμάτιο! Το πρωινό ευέλικτο για όλους! Έχει σκάλες για τα δωμάτια, εμάς δεν μας πείραξε καθόλου! Αν ξαναπάω Ναύπλιο εκεί θέλω να ξαναμείνω!

1  Ευχαριστούμε, Margo N
Η κριτική έγινε: 19 Φεβρουαρίου 2017

μείναμε δυο βράδια και μπορώ να πω ότι περάσαμε πολύ όμορφα. το δωμάτιο ήταν πεντακάθαρο, μας περιμένανε και είχαν ανοίξει το θερμοσίφωνα για μπάνιο και το κλιματισμό για να είναι ζεστό.όμορφο κουζινάκι με τα πάντα για ένα πρωινό και ότι άλλο χρειαστείς στην διάρκεια της ημέρας, ευγενέστατοι και περιποιητικοί οι ιδιοκτήτες .
Βρίσκεται μέσα στη παλιά πόλη και είναι πολύ ήσυχο. το συστήνω ανεπιφύλακτα.

1  Ευχαριστούμε, VasilikiP57
Η κριτική έγινε: 4 Ιανουαρίου 2017

Περάσαμε εκεί 2 βράδυα, τις μέρες της πρωτοχρονιάς και μείναμε πολύ ευχαριατημένοι. Το δωμάτιο πεντακάθαρο, περιποιημένο και ζεστό, το κρεββάτι τεράστιο και με κουζινάκι έξω στο διάδρομο το οποιο ήταν απόλυτα εξοπλισμένο για πρωινό, με το ψυγείο και τα ντουλαπάκια γεμάτα προμήθειες. Ο ιδιοκτήτης ήταν ευγενέστατος όπως και η κυρία που φρόντιζε τους χώρους. Το WiFi είχε τέλειο σήμα στον πρώτο όροφο που ήμασταν, υπήρχαν προιόντα υγιεινής στο μπάνιο και η καμαριερα φρόντισε το δωμάτιο όσο λείπαμε και ας μείναμε μόνο 2 βράδυα! Το βολικότερο της υπόθεσης ήταν η τοποθεσία. Πολύ κεντρική και με το δημοτικό πάρκινγκ πάρα πολύ κοντά. Αν θα επρεπε να πω κάτι αρνητικό, ειναι ότι το δωμάτιο ήταν μικρούλι, αλλά μια χαρά για 2 μέρες και στο κάτω κάτω δεν μείναμε και πολές ώρες μέσα. Ίσως κάποιος που εχει πρόβλημα με τα γονατα να δυσκολευεί με τις σκάλες. Θα ξαναπηγαίναμε ευχαρίστως!

Συμβουλή για το δωμάτιο: Αν δυσκολευεστε να κοιμηθείτε, επιλέξτε τα πίσω δωμάτια γιατι τα μπροστινα είναι πάνω στον πεζόδρομο και έχουν λίγη βαβούρα
Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, Vicky C
Η κριτική έγινε: 29 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

3 βραδια. υπεροχο δωματιο. Ζεστο και cozy, πεντακαθαρο, με ενα υπεροχο κουζινακι που χει ο, τι χρειαζεσαι εντελως δωρεαν. Καλοσυνατοι ιδιοκτητες, ευγενικοτατοι . Η τοποθεσια ειναι μεσα στο κεντρο κ αρκετα ησυχα, διπλα σε ολα. Το συνιστω ανεπιφυλακτα! αξιζει τα χρηματα του.

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, Ioanna K