Η κριτική γράφτηκε 17 Μαΐου 2016

Μέσα στην καρδιά της παλιάς Πόλης. Πολύ καθαρό, φωτεινό, ευρύχωρο και αξιοπρεπές το δωμάτιο (αρ.1) με δύο συμπαθητικά μπαλκονάκια. Πολύ βολικό το κοινόχρηστο κουζινάκι με όλα τα απαραίτητα για το πρωινό. Ο κ.Νίνος φρόντιζε ιδιαίτερα τον ανεφοδιασμό του, πολύ πρόθυμος να εξυπηρετήσει.
Αισθανθήκαμε πολύ οικεία από την πρώτη στιγμή. Μείναμε 3 βράδια του Απριλίου 2016.

• Διαμονή: Απρίλιος 2016, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, sophiagi
Η κριτική γράφτηκε 16 Μαρτίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Πολυ ευχαριστη διαμονη! Καθαρο και αξιοπρεπες το δωματιο, μικρο αλλα δεν του ελειπε τιποτα! Μου αρεσε ιδιαιτερα το κουζινακι με το πρωινο που δεν ειχε περιορισμο στην ωρα και μπορουσες να το απολαυσεις στο μπαλκονακι!! Η τοποθεσια του μες στην καρδια της παλιας πολης. Ιδανικο για ζευγαρι.

Διαμονή: Μάρτιος 2016, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Liz K
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2016

Ένα από τα θετικά ήταν ότι βρισκόταν μέσα στο Ναύπλιο κι έτσι είχαμε όλα τα μαγαζιά στα πόδια μας.Το δωμάτιο ήταν καθαρό, όμορφο αισθητικά και περιποιημένο με άνετο και ζεστό κρεβάτι, ευρύχωρο μπάνιο αλλά το μπαλκόνι ήταν απίστευτα μικρό ίσα που χωρούσαμε να κάτσουμε για να πάρουμε το πρωινό μας. Επίσης, το πρωινό το έφτιαχνες μόνος σου σε ένα κοινόχρηστο κουζινάκι, δεν ήταν άσχημη ιδέα και σου παρείχε αρκετά, απλά θα προτιμούσα να το βρω έτοιμο, καθώς αναγκαζόμουν να πλύνω μετά όσα κουζινικά χρησιμοποιούσα. Τέλος, επειδή βρισκόταν μέσα σε στενό δεν υπήρχε χώρος στάθμευσης.

• Διαμονή: Απρίλιος 2015, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Natassa M
Η κριτική γράφτηκε 25 Ιανουαρίου 2016

Πήραμε τη μικρή σοφίτα με τη βεράντα για ένα βράδυ. Η σκάλα έχει μεγάλη κλίση και πολλά σκαλοπάτια αλλά τονίζει το παλιακό ύφος της pension!
Το δωμάτιο ήταν κουκλίστικο, πολύ περιποιημένο και ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ, η θέα πολύ γραφική στα σοκάκια. Αν και έξω είχε παγωνιά δε χρειάστηκε ούτε στιγμή να ανοίξουμε κλιματισμό γιατί το δωμάτιο ήταν ζεστό από μόνο του! Είχε ψυγειάκι για να βάλεις ό,τι θέλεις +νερά δωρεάν για να τα καταναλώσεις. Το κρεβάτι ήταν απίστευτα άνετο και το δωμάτιο είχε δικό του αυτόνομο θερμοσίφωνο! Επίσης, η ιδέα της μικρής κουζίνας στον πρώτο όροφο είναι genius!
Τώρα από αρνητικά: Το μπάνιο δεν ήταν περιποιημένο. Το κρεμοσάπουνο ήταν γεμισμένο με νερό, το σετ με τα είδη μπάνιου ήταν σκονισμένο και χρησιμοποιημένο και το παράθυρο του μπάνιου δεν άνοιγε με ευκολία και ήταν μισο-ραγισμένο. Επίσης αν και το κουζινάκι είναι πολύ καλή ιδέα, θεωρώ πως θα έπρεπε να είναι λίγο πιο φροντισμένο καθώς κάποια από τα φρούτα ήταν καιρό στη φρουτιέρα και είχαν αρχίσει να σαπίζουν και τα προϊόντα στο ψυγείο δεν έγραφαν ημερομηνία λήξεως, κάτι που μας απέτρεψε από το να φάμε εκεί πρωινό.
Σίγουρα θα δώσουμε δεύτερη ευκαιρία και θα παραβλέψουμε τη λεπτομέρεια του μπάνιου μιας και συμβαίνουν καμιά φορά αυτά γιατί μας εξυπηρέτησαν με πολλή ευγένεια και φιλοξενία αφού μας κουβάλησαν ακόμα και τις βαλίτσες και μας, το δωμάτιο και η βεράντα ήταν στην τρίχα, το δωμάτιο ήταν πολύ όμορφο παρά το μικρό μέγεθός του, είναι ΜΕΣΑ στο κέντρο και μέσα στα πολύ γραφικά στενά και μας έδωσαν απόδειξη χωρίς να αναγκαστούμε να τη ζητήσουμε οι ίδιοι!

• Διαμονή: Ιανουάριος 2016, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, KaterinaLeka
Η κριτική γράφτηκε 21 Δεκεμβρίου 2015 μέσω κινητής συσκευής

Πηγαμε παρέα και εμεις μειναμε στο δωματιο 3. Ηταν μεγαλο ανετο ακριβως οπως στις φωτογραφιες. Το δωματιο 4 βεβαια ηταν σχεδον το μισο σε μεγεθος..Παρ'ολ'αυτα ηταν καθαρό και προσεγμένο και στην κουζινουλα ειχε καθε πρωι τα παντα για πρωινο! Ηταν μία πολύ καλή επιλογή διαμονής μέσα στην παλιά πόλη του Ναυπλίου και θα ξαναπηγαινα! Ο υπεύθυνος κύριος ηταν ευγενικός και οσο κι αν αργησαμε να φτασουμε για τσεκ ιν και τα λοιπά δεν μας ειπε τιποτα. Ισα ισα ηταν προθυμος να μας βοηθησει σε οτι χρειαζομασταν!

Διαμονή: Δεκέμβριος 2015, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Marts0