Acronafplia Pension A
Ξενοδοχείο Όμορφη Πόλη(Ναύπλιο)(Ιδανικός συνδυασμός τιμής/ποιότητας!)
  • Μπαρ/Lounge
Byron Hotel(Ναύπλιο)(Ιδανικός συνδυασμός τιμής/ποιότητας!)
Amphitryon Hotel(Ναύπλιο)
Hotel Nafsimedon(Ναύπλιο)
  • Μπαρ/Lounge
Amalia Hotel Nauplia(Ναύπλιο)
Agoda.com
Hotel Perivoli(Ναύπλιο)
Orbitz.com
  • Δωρεάν στάθμευση
Vasilis Hotel(Ναύπλιο)(Ιδανικός συνδυασμός τιμής/ποιότητας!)
Candia House Suites(Ναύπλιο)
  • Δωρεάν στάθμευση
Δεν υπάρχει διαθεσιμότητα για τις ημερομηνίες που επιλέξατε από τους συνεργάτες μας
ΦίλτροΌλες
Η κριτική γράφτηκε 2 Απριλίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Έκλεισα αυτό το δωμάτιο από το ίντερνετ ομολογουμένως δεν γνώριζα το ξενοδοχείο Και ήμουν λίγο διστακτικός. Εκ του αποτελέσματος αποδείχτηκε ότι η επιλογή μου ήτανε πάρα πολύ καλή. Ένα υπέροχο δωμάτιο με δυνατότητα τριών ή τεσσάρων ατόμων πλήρως εξοπλισμένο με Τα πάντα. Καταπληκτική θέα που βλέπει στο Παλαμήδι αλλά και στο Μπούρτζι. Πάρα πολύ καθαρό και προσεγμένο στην λεπτομέρεια. Προσωπικό ευγενέστατο και πάρα πολύ φιλικό. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα θα ξαναπάω.

Διαμονή: Απρίλιος 2017, ταξίδι με οικογένεια
1  Ευχαριστούμε, Κώστας Μ
Η κριτική γράφτηκε 2 Ιανουαρίου 2017

Επιλεξαμε το συγκεκριμενο ξενοδοχειο χωρις ομως να μας γινει ξεκαθαρο πως υπαρχουν δυο κτηρια...το νεο και το παλιο. Ετσι βρεθηκαμε σε εναν πολυ παλιο και οχι καθαρο και περιποιημένο ξενωνα.Δε θα το επιλεγαμε ξανα.

• Διαμονή: Μάρτιος 2016, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Ανθή Κ
Η κριτική γράφτηκε 23 Δεκεμβρίου 2016

Μείναμε στο κτίριο Δ.
Βρίσκεται σε καλό σημείο, λίγα μέτρα από την πλατεία συντάγματος.
Είναι σχετικά καθαρό και ήσυχο.
Θα μπορούσε έστω να έχει ένα μπουκάλι νερό στο ψυγείο.
Οι φωτογραφίες είναι καλύτερες από αυτό που είδαμε ωστόσο τα δωμάτια δεν ήταν και άσχημα, τα μπαλκονάκια επίφοβα,
Ο κύριος που μας εξυπηρέτησε ευγενικότατος.
Είναι οκ επιλογή για κάτι φθηνό σε ένα τέτοιο σημείο, αλλά τίποτα παραπάνω.
Ισως τα άλλα κτήρια να είναι καλύτερα.

• Διαμονή: Δεκέμβριος 2016, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Ιωάννα Μ
Η κριτική γράφτηκε 2 Νοεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Μείναμε ένα τριημερο στο Α, πολύ όμορφη πανσιον, καθαρό το δωματιο, πολυ εξυπηρετικοι οι άνθρωποι που είναι εκει κ το κλίμα πολύ φιλικό. Σίγουρα κ την επόμενη φορά που θα βρεθούμε στο Ναύπλιο θα είμαστε εκεί.

Διαμονή: Οκτώβριος 2016, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Θανος Χ
Η κριτική γράφτηκε 13 Ιουλίου 2016

Πρώτα από όλα εδώ μιλάμε για το Acronafplia Pension A τα άλλα 2 λειτουργούν ανεξάρτητα και είναι σε διαφορετικά σημεία
Το κτήριο Α είναι παραδοσιακό όμορφο και καλοδιατηρημένο με ωραία αυλή που σερβίρετε το πρωινό
Τα δωμάτια είναι άνετα όμορφα και καθαρά, θα βρείτε μπιστολάκι αλλά δεν είναι χρηστικό , ένα μικρό ψυγείο με 1 νερό δωρεάν, μια μικρή TV και ένα ηχοσύστημα . Δεν υπάρχει καφετιέρα ενώ χρήσιμη θα ήταν και κάποια θυρίδα ασφαλείας
Το κλιματιστικό τουλάχιστον στο δωμάτιο μας χρειαζόταν service ή αλλαγή όμως δεν αντιμετωπίσαμε κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα επειδή ήταν στον κάτω όροφο και ήταν ποιο δροσερό . Το πρωινό είναι καλό σερβίρετε από μια υπέροχη κυρία χαμογελαστή και ευδιάθετη ( Ρούλα αν θυμάμαι καλά ) και περιλαμβάνει καφέ της επιλογής σας φρέσκο χυμό πορτοκάλι κέικ πίτα τοστ φέτες ψωμιού διάφορες μαρμελάδες μέλι και πραλίνα ( αβγουλάκι ?)
Η θέση τώρα ψηλά στη τελευταία σειρά απαιτεί λίγο κόπο ( 142 σκαλιά) αλλά εξασφαλίζει ησυχία και θέα, όχι ανεμπόδιστη πάντα .Καλό είναι είτε έρχεστε με αυτοκίνητο είτε όχι και έχετε αποσκευές να επιλέξετε την είσοδο που θα βρείτε ψηλά στο παλιό Ξενία όπου υπάρχει και χώρος για στάθμευση , από εκεί ένα δρομάκι χωρίς σκαλιά σας οδηγεί εύκολα στο ξενοδοχείο μετά από 100 περίπου μέτρα .
Η βαθμολογία μου θα ήταν μεγαλύτερη αλλά όσο ανεβαίνει η τιμή τόσο ανεβαίνουν και οι απαιτήσεις και τα 90 ευρώ τη βραδιά δεν τα λες και λίγα πάντως σίγουρα προτείνεται , θα επέστρεφα ευχαρίστως
Τα standard δωμάτια είναι πολύ άνετα για δυο άτομα τα superior λίγο ποιο μεγάλα σε δυο επίπεδα σε ενιαίο χώρο καλύτερη θέα από αυτά του 1ου ορόφου αν μπορείτε να επιλέξετε προτείνω τα 6 από πλευρά θέσης

• Διαμονή: Ιούλιος 2016, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, georpap