Η κριτική έγινε: 22 Σεπτεμβρίου 2017

Μετά τη βόλτα μας στην άκροναυπλια είπαμε να πιούμε ένα καφεδάκι με θέα στο ναυπλιο κ πήγαμε στο μεγάλο μπαλκόνι του ξενοδοχείου (δεν είχαμε διανυχτερευση).ή σερβιτόρα απίστευτα αργή, της είπαμε εμείς να καθαρίσει το τραπέζι που καθισαμε κ εκείνη καθάρισε μόνο το μισό! Κ επίσης....το Τασα κι ήταν γεμάτο από τσιγάρα από προηγούμενου πελάτες! Δεν το άλλαξε καν!ο καφές η σοκολάτα που ήπια με εντελώς αδιάφορα κ τα ακριβόπληρώσαμε!
Κρίμα γτ ένα τέτοιο ξενοδοχείο διαθέτει φαντάζομαι ταν ότι θα έχει τέτοια συμπεριφορά σε πελάτες έστω και από έναν και μόνο υπάλληλο (εμείς με αυτήν συναναστραφηκαμε).

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2017
Ευχαριστούμε, ΡΕΒΕΚΚΑ Κ
Η κριτική έγινε: 10 Σεπτεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Χωρίς πολλά λόγια το κεντρικό κτήριο δείχνει τα χρόνια του και ειναι εμφανές οτι το έχουν παραμελήσει.
Τα δωμάτια σε αυτο δεν αξίζουν σε καμία περιπτωση τα 200€ που τα κοστολογεί η εταιρεία. Παλιά ξύλα, σαπισμένες πόρτες, πεσμένοι σοβάδες ειναι λίγα μονο απο αυτά που βλέπεις.
Πέρα απο αυτο στα δωμάτια δεν υπήρχε wi-fi, πράγμα απαράδεκτο για αυτή την κατηγορία καταλύματος.
Σε αντίθεση με αυτά τα αρνητικά, έρχονται το άψογο, ευγενέστατο και χαμογελαστό προσωπικό και βέβαια η απίστευτη θέα απο τα μπαλκόνια του κτηρίου.

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2017
Ευχαριστούμε, vriniotiss
Η κριτική έγινε: 5 Σεπτεμβρίου 2017

Πήγαμε για φαγητό και ομολογούμενος ήταν κάτι το καταπληκτικό.
Πολύ προσεγμένο φαγητό και το service.
Η Διαδρομή για την τουαλέτα περίπου 120 μέτρα από το εστιατόριο χωρίς φωτισμό αρκετά επικίνδυνο. Χρειάζεται άμεσα να γίνει κάτι
Υπερτιμημένο το φαγητό π.χ το σουφλέ σοκολάτας σε φλιτζάνι του Νες καφέ 14€.

Ευχαριστούμε, ΚΑΤΕΡΙΝΑ Β
Η κριτική έγινε: 3 Σεπτεμβρίου 2017

Επίσκεψη στο ξενοδοχείο για καφέ, οι εντυπώσεις μέτριες. Με την οικογένεια μου εχουμε επισκεφθεί πεντάστερα ξενοδοχεία σε Ελλάδα και εξωτερικό και το συγκεκριμένο απέχει απο το να χαρακτηριστεί πραγματικά πολυτελείας. Εξηγώ:
-Μπαίνεις στο κεντρικό κτήριο της reception και ο παλιός χώρος αμέσως χτυπάει στο μάτι. Ειναι δυνατόν να έχεις τέτοιες τιμές στα απλά δίκλινα και να μπαίνει ο επισκέπτης να αντικρίζει εικόνα περασμένων δεκαετιών;
-Συνθέσεις με ΠΛΑΣΤΙΚΑ λουλούδια
-Στη βεράντα ξύλα φθαρμένα

Περναμε στο θεμα του καφέ:
-η υπάλληλος άργησε να φέρει καταλόγους, άργησε να έρθει για παραγγελία. Σηκωθήκαμε εμείς να την αναζητήσουμε.
-Έφερε 3 ροφήματα στα χέρια χωρίς δίσκο!! Οι 2 καφέδες κι ο χυμός ηταν σε απλούστατα μικρά ποτήρια-σωλήνες. Τουλάχιστον ηταν και τα 3μπεοιοντα εύγευστα.
-Ζητήσαμε χαρτοπετσέτες και τις έφερε με νεύρα. Οι χαρτοπετσέτες ηταν απο τις πιο φθηνές-απλές που υπάρχουν.

Συμπερασματικά βλέπεις πως το ξενοδοχείο εκμεταλλεύεται την ομολογουμένως υπέροχη θέα του αλλα υπάρχουν πολλές αστοχίες.
Το "θα γίνει ανακαίνιση" δε μου λεει κατι. Ώσπου να γίνει χρεώςτε ανάλογα.

Αν δε μπορείτε να εξυπηρετήσετε σωστά τον κόσμο στη βεράντα του λόμπι, τότε μη το κάνετε καθόλου. 5€ τον καφέ για να ψάχνω να παραγγείλω;

Τέλος κατι που μας χτύπησε επισης άσχημα: στην πισίνα οι ξαπλώστρες ηταν οι απλές κλασικές που παίρνεις κι απο το Σκλαβενίτη που λεει ο λόγος. Για τα χρήματα που δίνεις και τη φήμη, περίμενα οτι θα δω κατι πιο premium , ξύλινες με στρώμα ας πουμε.

Τα ανακαινισμένα δωμάτια δείχνουν πραγματικά πολυ ωραία, η θέα ειναι υπέροχη, ομως υπάρχουν πραγματα που πρέπει να βελτιωθούν.

4  Ευχαριστούμε, margaretdim
Η κριτική έγινε: 17 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Επισκέφθήκαμε το χώρο για ένα καφέ. Το lobby θεωρώ ότι ήταν όπως ενδεχομένως κατασκευάστηκε χωρίς ούτε ένα βερνίκι να περάσουν τα ξύλα από τα εγκαίνια. Ο καφές ουδέτερος, το service κι αυτό χλιαρό. Δεν δικαιολογείται για ένα ξενοδοχείο αυτής της τάξης.

2  Ευχαριστούμε, gmilios