Η κριτική γράφτηκε 4 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το ξενοδοχείο ήταν καθαρό και αν έλεγα ότι αξίζει κάτι είναι Μ'ΟΝΟ το πρωινό!!
Το δωμάτιο μας ήταν πάρα πολύ μικρό και το χειρότερο ήταν το κρεβάτι μας ήταν ακόμα πιο μικρό δύο άτομα με το ζόρι κοιμηθήκαμε μιας και δεν χωρούσαμε και ξυπνήσαμε πιασμένοι!!!
Και φυσικά έκανα παράπονα στο προσωπικό του ξενοδοχείου ότι σε αυτό το κρεβάτι δεν χωράμε και να μας αλλάξουν δωμάτιο πράγμα που δεν έγινε ποτέ. Όταν μπαίναμε στο δωμάτιο είχε μια άσχημη μυρωδιά! Επίσης το κλιματιστικό κάνει θόρυβο.

Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
2  Ευχαριστούμε, Μαρίνα Π
Η κριτική γράφτηκε 28 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ιδανική διαμονή στο κέντρο του Ναυπλίου, πολύ όμορφο ξενοδοχείο στο εσωτερικό του, έχει γίνει ανακαίνιση πρόσφατα και όλα ήταν πεντακάθαρα.. Όλα όμως.. ΠΟΛΥ ήσυχο και ότι πρέπει για ένα διήμερο τριήμερο στο Ναύπλιο. Πας όπου θέλεις με τα πόδια.

Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Kostas K
Η κριτική γράφτηκε 15 Ιανουαρίου 2018

Θετικές εντυπώσεις. Καθαρό ξενοδοχείο, πολύ καλό πρωϊνό. Το δωμάτιο 315 στο οποίο καταλύσαμε πωλείται ως σουϊτα. Περισσότερο ίσως θα μπορούσε να θεωρείτε superior δωμάτιο παρά σουίτα. Θέα εξαιρετική, μέγεθος δωματίου πολύ καλό, καθαριότητα άριστη, παροχές και ανέσεις διαθέσιμες. Το Rex βρίσκεται σε πολύ καλή τοποθεσία με σημείο αναφοράς το Ναύπλιο και όλα είναι προσεγγίσιμα και με τα πόδια εκτός του αυτοκινήτου. Το προσωπικό τυπικότατο, με γνώση στην παροχή ξενοδοχειακών υπηρεσιών, ευγενικό και οικείο. Προτείνεται και για οικογένειες και για ζευγάρια. Το Ναύπλιο ευρύτερα είναι τουριστικός προορισμός, επομένως ανάλογες και οι τιμές, συμπεριλαμβανομένων αυτών του ξενοδοχείου. Θα το επέλεγα ξανά και θα το πρότεινα.

Συμβουλή: θέα, μέγεθος
  • Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, _ifigenialak
Η κριτική γράφτηκε 4 Ιανουαρίου 2018

315 σουιτα μεγαλο δωματιο καθαρο καναπεκρεβατι για το παιδι ωραια θεα γιατι ηταν γωνιακο και εβλεπε απο το πλαινο μπαλκονι και το καστρο και το μπουρτζι..πολυ ωραιο και πλουσιο πρωινο στα αρνητικα οι πετσετσ που χρειαζονται αλλαγη και τα πολυ ψηλα μαξιλαρια που ειναι λιγο αβολα για τον υπνο

Συμβουλή: στο 3ο οροφο και προσ τη μερια τησ θαλασσασ
  • Διαμονή: Δεκέμβριος 2017, ταξίδι με οικογένεια
1  Ευχαριστούμε, elena m
Η κριτική γράφτηκε 4 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Φτάνοντας στο Ναύπλιο εντοπίσαμε το ξενοδοχείο και πάρκαραμε πάνω στο δρόμο αφού δεν έχει Πάρκιν.Αφου μας δώσανε το δωμάτιο ανεβήκαμε και στα πρώτα 5 λεπτά αντιληφθήκαμε ότι το δωμάτιο δεν έχει σχέση με αυτό που περιέγραφε το booking .Αφησα την οικογένεια επάνω και κατέβηκα στην ρεσεψιόν να ζητήσω το δωμάτιο που ειχα κλείσει στο booking με θέα στην πόλη και όχι σε 2 δεξαμενές νερού στον φωταγωγό .Η απάντηση της ρεσεψιονίστ ήταν αν έχουμε χρησιμοποιήσει την τουαλέτα δεν θα μπορέσει να μας αλλάξει δωμάτιο .Αφου έγινα εξαλος με τις δικαιολογιες της και με την απειλή ότι θα φύγω και ότι άμεσα θα επικοινωνήσω με την booking μας αλλάξανε δωμάτιο και μας πήγανε σε ένα πολύ καλύτερο τετράκλινο με θέα στην πόλη .
Το κλιματιστικό κάνει τόσο πολύ θόρυβο που αποκλείεται να το έχεις ανοιχτό και να κοιμηθείς .Αρα ζητά καμία κουβέρτα παραπάνω .Η μπανιέρα είναι γεμάτη στίγματα που στην αρχή νομίζαμε ότι ήταν βρώμικη αλλά είναι έτσι λόγο παλαιότητας . Ολο το βράδυ είχε θορύβους στο μπαλκόνι μας από τις σημαίες που έχουν κρεμασμένες απέξω και χτυπάγανε στα κάγκελα του μπαλκονιού μας από τον αέρα!Φυσικα ολα αυτά τα αναφέραμε στον ρεσεψιονίστ από την πρώτη στιγμή αλλά εκτός από το χαμόγελο που μας έδινε δεν είχε καμία διάθεση να μας εξυπηρετήσει .
Τα θετικά στο ξενοδοχείο είναι ότι έχεις άμεση πρόσβαση στην πόλη με τα πόδια κσι ότι εχει αμερικανικό πρωινό στον buffet .Το ξενοδοχείο θέλει ανακαίνιση και σίγουρα δεν θα ξαναπάμε .

Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με οικογένεια
2  Ευχαριστούμε, athensgreece43