Η κριτική γράφτηκε 28 Νοεμβρίου 2017

Το ξενοδοχείο είναι σε παραδοσιακό - νεοκλασικό στυλ, αλλά με όλες τις σύγχρονες ανέσεις. Η διακόσμηση είναι πολύ όμορφη και σε ταξιδεύει σε άλλες εποχές. Ο κήπος είναι πάρα πολύ όμορφος, που δυστυχώς όμως δεν τον χαρήκαμε λόγω κρύου. Τα δωμάτια είναι αρκετά ευρύχωρα, όλοι οι χώροι πολύ καθαροί και το προσωπικό ευγενέστατο. Το πρωινό είναι επαρκές με πολύ καλά υλικά. Θα ήθελα λίγο παραπάνω χώρο στο πρωινό (για τον χειμώνα, το καλοκαίρι υπάρχει και ο κήπος). Η τοποθεσία είναι εξαιρετική, αφού αφήνεις το αυτοκίνητο κάπου και μετά κυκλοφορείς συνεχώς με τα πόδια.

• Διαμονή: Νοέμβριος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Coskarl
Η κριτική γράφτηκε 30 Οκτωβρίου 2017

Αποχωρησαμε χωρις δευτερη σκεψη, οχι μονον διοτι ζητησαν 115 Ευρω τη βραδια για ενα δικλινο, αλλα απροκαλυπτα μας "δηλωσαν" - εναλλακτικα - 95 Ευρω εαν πληρωναμε μετρητα και χωρις αποδειξη!
Αλλωστε και την προηγουμενη φορα (Νοεμβριος 2016) που ειχαμε μεινει εκει, μας εβαλαν στα πισω δωματια της ΑΥΛΗΣ (κατ' αυτους και κατ' ευφημισμον "bungalows" !!! ), αυτα τα γνωστα με τα σχοινια της μπουγαδας που γραφουν ολοι [εαν θυμομαστε καλα, το μπανιο ειχε τα απολυτως στοιχειωδη toiletries (σαπουνακια) ή ισως και καθολου, ψυγειο που δεν δουλευε κλπ.], μας χρεωσαν 80 Ευρω και οταν ηρθε η στιγμη της αποδειξης εκαναν τον Κινεζο !
Το πρωϊνο τους (στο διαδρομο της Reception !) ηταν τοτε μετριοτατο, πολυ περιορισμενο και παντα κατω απο το αγρυπνο ματι - επιβλεψη της υπαλληλου (απαγορευεται η επαναληψη ..) !!
Εαν θα ξαναπαμε ? Οχι.

Διαμονή: Σεπτέμβριος 2017
Ευχαριστούμε, Athens19562016
Η κριτική γράφτηκε 10 Αυγούστου 2017

Όλη η αύρα του ξενοδοχείου ήταν ευχάριστη και γλυκιά. Πολύ καλό μπουτικ ξενοδοχείο, ωραία δωμάτια, καθαριότητα, φιλική ατμόσφαιρα. Αίσθηση προσιτής πολυτέλειας. Η συμπεριφορά του προσωπικού άψογη. Το πρωϊνό πολύ καλό. Μείναμε στο μπροστινό δωμάτιο με θέα στο Παλαμήδι. Τα άλλα δωμάτια βέβαια, μάλλον υστερούν από θέα. Εύκολη πρόσβαση σε όλα τα σημεία και άνετο πάρκιγκ. Ησυχία λόγω θέσης. Αν ξαναπάω στο Ναύπλιο, όχι μόνο θα ξαναμείνω, αλλά ούτεκαν θα ψάξω αλλού.

• Διαμονή: Ιούλιος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, m s
Η κριτική γράφτηκε 11 Ιουλίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Μείναμε ένα βράδυ μετά το Πασχα. Φιλικό προσωπικό αν και το δωμάτιο δεν ήταν έτοιμο την ώρα του check in. Δεν μας πείραξε όμως, πήγαμε για βόλτα στην πόλη. Είναι αρκετά κοντα στο κέντρο με τα πόδια, βρίσκεις εύκολα να παρκάρεις, εύκολα προσβάσιμο από την είσοδο της πόλης.
Ωραίο δωμάτιο, καθαρό, ωραίο μπάνιο. Έξτρα μαξιλάρια στην ντουλάπα.
Κλασικό πρωινό, όχι κάτι ιδιαίτερο.
Γενικά είχαμε μια πολύ καλή διαμονή, θα ξαναπάμε!

Διαμονή: Απρίλιος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Dimitra N
Η κριτική γράφτηκε 18 Ιουνίου 2017

Το ξενοδοχείο βρίσκεται σε πολύ βολική τοποθεσία κοντά στο ιστορικό κέντρο του Ναυπλίου. Το κτήριο είναι ένα νεοκλασικό κομψοτέχνημα με ωραία αυλή και εξαιρετική διακόσμηση. Τα δωμάτια είναι καθαρά και προσεγμένα. Το προσωπικό ευγενέστατο, διακριτικό και πάντα πρόθυμο να εξυπηρετήσει.
Σίγουρα το Ναυσιμέδον αποτελεί μια εξαιρετική επιλογή για την πόλη του Ναυπλίου.

• Διαμονή: Ιούνιος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, George E