Tripadvisor
Ναύπλιο

“Ποιοτική έκπληξη στο Ναύπλιο!”
Κριτική για: WILD DUCK - eat & drink

WILD DUCK - eat & drink
Η κριτική γράφτηκε πριν από 4 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Πρόκειται για μια ποιοτική επιλογή με εξαιρετικό φαγητό, προσεγμένες προτάσεις και μελετημένο μενού. Όμορφη έκπληξη για το Ναύπλιο που ξεπερνά σε προσδοκίες ακόμα και εστιατόρια Αθήνας και άλλων περιοχών. Δοκιμάσαμε το χοιρινό με τον πουρέ καρότου και την καρμπονάρα και ήταν νοστιμότα! Εξαιρετική πινελιά η κλασάτη και επαγγελματική παρουσία του barman Αλέξη

1  Ευχαριστούμε, konstantinag940
Ο/η Wild_Duck_Nafplio, Owner του WILD DUCK - eat & drink, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 2 εβδομάδες

Σας ευχαριστούμε πολύ. Θα χαρούμε νας σας δούμε σύντομα.

Η ατμόσφαιρα ζεστή , η εξυπηρέτηση άψογη και το φαγητό καταπληκτικό. Ένα εστιατόριο που με το στήσιμο και το μενού που διαθέτει μπορεί να βρεθεί σε οποιαδήποτε πόλη της Ευρώπης.

Ευχαριστούμε, Idespapa

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα τιμητικά σας λόγια. Εις το επανιδείν!

Η κριτική γράφτηκε 18 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Η Σαλάτα με τον Σολωμό που μαριναρουν στο μαγαζι ήταν εξαιρετική, όπως και το φρέσκο τυρί με κινόα, που είναι από το τυροκομείο των ιδιοκτητών. Για κυρίος η κλασική, αυθεντική καρμπονάρα με το αυγό ήταν τρομερή, και το μάγουλο μόσχου με τον αφρό πατάτας που πήρε η σύντροφός μου μας έκανε τρομερη εντύπωση. Στα γλυκά το εκμέκ αν και ήταν εκτός καταλόγου σαν γλυκό ημερας, ήταν φανταστικό. Το σέρβις, ήταν πάρα πολύ φιλικό και επαγγελματικό (μας σερβιραν το κρασί αν και πήραμε ποτήρι στο τραπέζι). Ο χώρος πάρα πολύ cosy με καλλιτεχνικό τατς. Πολύ καλή επιλογή για την διήμερη απόδραση μου από Αθήνα.

Ευχαριστούμε, psimitsis

Σας ευχαριστούμε πολύ. Εις το επανιδείν!

Η κριτική γράφτηκε 3 Ιανουαρίου 2020

Ένα μαγαζί που πραγματικά έλειπε από την πόλη μας. "Γκουρμέ" αλλά χωρίς δηθενιές και ανόητους πειραματισμούς στην κουζίνα του και κυρίως στο στομάχι μας. Όχι άλλο ένα "αρνάκι ψητό με κρούστα μελιού, σάλτσα φραγκοστάφυλου, εσάνς παγωτού καραμέλα, επάλειψη με κομπόστα σκόρδου και γέμιση από κανταϊφι και μάνγκο". Εξαιρετική κουζίνα με ιδιαίτερες γεύσεις, καταπληκτικό μπαρ, ευγενέστατο προσωπικό, άψογη καθαριότητα. Δεν ξέρω αν θα συνεχίσει έτσι. Ελπίζω. Τιμές για την κατηγορία του πολύ προσιτές.

Ευχαριστούμε, nafpliotis1
Ο/η Wild_Duck_Nafplio, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του WILD DUCK - eat & drink, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 5 Ιανουαρίου 2020

Ευχαριστούμε πολύ για την κριτική σας. Ελπίζουμε να σας δούμε ξανά σύντομα! Χαρούμενο 2020!

Η κριτική γράφτηκε 2 Ιανουαρίου 2020

Μας κεντρισε το ενδιαφέρον η διακόσμηση και ο μικρός αλλά άψογα στημένος κατάλογος. Ανήμερα Χριστουγέννων, γινόταν πανικός και φυσικά δεν υπήρχε τραπέζι διαθέσιμο. Παρόλα αυτά το προσωπικό και ο host ήταν άψογοι, και μας ειδοποίησαν τηλεφωνικώς λίγα λεπτά αργότερα.
Το περιβάλλον υπέροχο, και σίγουρα ένα εστιατόριο με άρτιο προσωπικό. Οι σερβιτόροι ευγενέστατοι και το γεύμα μας εξαιρετικό.
Σίγουρα με το χαμόγελο και το φαγητό κάνανε τη γιορτινή αυτή ημέρα υπέροχη. Θα ξαναπάμε.

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, Basia M
Ο/η Wild_Duck_Nafplio, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του WILD DUCK - eat & drink, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 3 Ιανουαρίου 2020

Ευχαριστούμε πολύ για όλα! Θα ήταν χαρά μας να σας δουμε πάλι σύντομα στο WILD DUCK. Εις το επανιδειν!

WILD DUCK - eat & drink: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ναύπλιο, Περιοχή Αργολίδας

WILD DUCK - eat & drink: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!