Κάντε κράτηση τώρα και πληρώστε όταν φτάσετε
Tripadvisor108 $
Priceline
eDreams113 $
Η κριτική έγινε: 26 Αυγούστου 2020

Το ξενοδοχείο προσφέρει όλα τα απαραίτητα στοιχεία για ξέγνοιαστες διακοπές! Καταρχάς νιώθεις ασφαλής, η καθαριότητα είναι υποδειγματική τόσο στα δωμάτια όσο και στους κοινόχρηστους χώρους (τραπέζια, καρέκλες, ξαπλώστρες). Τα δωμάτια είναι ευρύχωρα και τα κρεβάτια πολύ αναπαυτικά. Το προσωπικό είναι ευγενικό, φιλικό και ανταποκρίνεται άμεσα σε κάθε αίτημα. Το εστιατόριο ήταν μια ευχάριστη έκπληξη και οι δημιουργίες της chef ιδιαίτερες, με τοπικά προϊόντα.
Η ηρεμία και η ομορφιά του τοπίου σε διαπερνά. Ήταν πραγματικά το ιδανικό μέρος για ξεκούραση!

Συμβουλή για το δωμάτιο: Τα δωμάτια του κάτω ορόφου εξυπηρετούν οικογένειες με παιδιά που θέλουν να έχουν άμεση πρόσβαση στην πισίνα (μέσω της μπαλκονόπορτας).
Ευχαριστούμε, DoraNanou
Ο/η Evagelos Karpatselis, General Manager του Perivoli Country Hotel & Retreat, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 26 Αυγούστου 2020

Εκ μέρους όλου του προσωπικού θα ήθελα σας ευχαριστήσω θερμά για την κριτική και την βαθμολογία σας. Ειδικά φέτος, εν μέσω μίας πολύ δύσκολης κατάστασης λόγω της πανδημίας, είναι πολύ καλό για όλους μας να γνωρίζουμε πως οι κόποι μας πιάνουν τόπο και πως οι φιλοξενούμενοι μας περνούν ξένοιαστες και όμορφες στιγμές στο ξενοδοχείο μας χωρίς ωστόσο να υπάρχει καμία έκπτωση στα υγειονομικά πρωτόκολλα ασφαλείας που οφείλουμε να εφαρμόζουμε. Η ασφάλεια των καλεσμένων μας είναι ο πρωταρχικός μας στόχος. Όταν μαζί έρχεται η χαλάρωση και η ξεκούραση, είναι το ιδανικό.
Σας ευχαριστούμε και για τα καλά σας λόγια για το εστιατόριο μας, όπου η σεφ μας δημιουργεί νόστιμα πιάτα με βιολογικά και εποχικά προϊόντα που προέρχονται από το δικό μας και τα γύρω περιβόλια.
Ευχόμαστε να σας ξαναδούμε σύντομα.

Η κριτική έγινε: 7 Ιουλίου 2020

Επισκεφτήκαμε το Περιβόλι για 2 ημέρες από την Αθήνα. Το ταξίδι άνετο λόγω εθνικής οδού. Μέσα σε 1,5 ώρα ήμασταν στο ξενοδοχείο και από την πρώτη στιγμή αισθανθήκαμε ότι βρισκόμαστε σε μια περιοχή με απόλυτη ηρεμία και δροσιά. Με το καλωσόρισμα, το προσωπικό και οι υπεύθυνοι, μας έκαναν να νιώθουμε σαν το σπίτι μας, ενώ η αίσθηση της ηρεμίας ήταν διάχυτη και στους εσωτερικούς χώρους, με χαλαρή μουσική, χαμηλό φωτισμό, όμορφα χρώματα.
Λόγω των μέτρων για το covid-19, μας υποδέχθηκαν και μας συνόδεψαν μέχρι το δωμάτιο με όλα τα μέτρα προστασίας. Το δωμάτιο ευρύχωρο, όπως το σύνολο των χώρων του ξενοδοχείου, με όλες τις ανέσεις και αναπαυτικότατο στρώμα! Ανοίγοντας την μπαλκονόπορτα, μας περίμενε μια διπλή έκπληξη! Μπροστά μας η πισίνα, και στο φόντο ο κάμπος με τους ελαιώνες, τις πορτοκαλιές και τα χρώματα του ηλιοβασιλέματος! Υπό αυτές τις συνθήκες, ένα κρύο ποτό στη βεράντα του μπαρ ήταν απαραίτητο.
Το πρωινό πλουσιοπάροχο, καφές, φρεσκοστυμμένος χυμός πορτοκαλιού και πολλά άλλα καλούδια που περιλαμβάνονταν στο μενού. Μας έκανε ιδιαίτερη εντύπωση η σχολαστικότητα του προσωπικού στην απολύμανση και τον καθαρισμό των τραπεζοκαθισμάτων μετά από κάθε χρήση. Το δείπνο δίπλα στην πισίνα, είχε κι αυτό εξαιρετική κουζίνα και γεύσεις, με προϊόντα από τοπικούς παραγωγούς.
Το ξενοδοχείο (bike friendly και hikers friendly), μας έδωσε τη δυνατότητα για πεζοπορία και ποδηλασία σε μονοπάτια και ποδηλατικές διαδρομές της περιοχής, με χάρτες και όλο τον σχετικό εξοπλισμό. Οι κοντινές παραλίες (max 20λεπτά) στο Κονδύλι και το Καστράκι ήταν μια όαση δροσιάς, χωρίς κοσμοσυρροή και φασαρία. Στο Καστράκι, μάλιστα, μετά το μπάνιο αξίζει και η απογευματινή βόλτα στην ακρόπολη της προϊστορικής Ασίνης, όπου τα τείχη μπαίνουν μέσα στη θάλασσα!
Φύγαμε από το Περιβόλι με τις καλύτερες εντυπώσεις και με την υπόσχεση στους εαυτούς μας ότι με την πρώτη ευκαιρία θα επανέλθουμε για να συνεχίσουμε την περιήγηση στην περιοχή. Ευχαριστούμε Περιβόλι!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2020
Ευχαριστούμε, Zaquar
Ο/η Evagelos Karpatselis, General Manager του Perivoli Country Hotel & Retreat, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 12 Ιουλίου 2020

Ευχαριστούμε πολύ για την κριτική και την βαθμολογία σας. Τα λόγια σας περιγράφουνε με περισσή λεπτομέρεια την εμπειρία σας και δεν μπορούμε παρά να είμαστε ευγνώμονες για αυτό. Η εποχή είναι δύσκολή και μία τόσο λεπτομερής περιγραφή βοηθάει το ξενοδοχείο και τους εργαζόμενους του να συνεχίσουν να προσφέρουν με το την ίδια διάθεση και ζήλο αυτό που αγαπούν περισσότερο, την φιλοξενία.
Ιδιαίτερη μνεία θα θέλαμε να κάνουμε και στα μέτρα προστασίας από τον covid-19. Το Περιβόλι και όλοι μας εφαρμόζουμε με μεγάλη προσοχή όλα τα πρωτόκολλα ασφαλείας με βάση τις οδηγίες της κυβέρνησης και έχουμε πιστοποιηθεί από το υπουργείο τουρισμού με το σήμα Health First, προκειμένου ν δίνουμε στους επισκέπτες μας την δυνατότητα να απολαύσουν τις υπηρεσίες μας και να χαλαρώσουν με τη μέγιστη δυνατή ασφάλεια και προστασία.
Θα χαρούμε ιδιαιτέρως να σας έχουμε την ευκαιρία να σας φιλοξενήσουμε και πάλι.

Η κριτική έγινε: 6 Ιουλίου 2020

Υπέροχη θέα και ησυχία. Ο ύπνος ήταν απολαυστικός στο τεράστιο κρεβάτι με το τέλειο στρώμα. Ωραία κοκτείλ και πολύ καλή κουζίνα. Το σέρβις πολύ καλό!!!
Ιδανικό μέρος για ξεκούραση, αλλά και ενδιαφέροντα μέρη για επίσκεψη σε κοντινές αποστάσεις. Μεγάλη πισίνα πεντακάθαρη με αναπαυτικές ξαπλώστρες

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2020
Ευχαριστούμε, B5269QM_
Ο/η Evagelos Karpatselis, General Manager του Perivoli Country Hotel & Retreat, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 7 Ιουλίου 2020

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε θερμά για την κριτική και την βαθμολογία σας. Είναι πολύ ωραίο να γνωρίζεις πως οι προσπάθειες σου πιάνουν τόπο και καταφέρνεις να πετυχαίνεις τους στόχους σου. Τα λόγια σας μας δίνουν δύναμη να συνεχίσουμε να προσφέρουμε υπέροχες εμπειρίες και ζεστή φιλοξενία σε μία πολύ δύσκολη περίοδο για όλο τον κόσμο.
Ελπίζουμε να σας ξαναδούμε σύντομα.

Η κριτική έγινε: 7 Ιουλίου 2019

Όμορφο μέρος εκεί που δεν το περιμένεις. Πολύ καθαρά και άνετα δωμάτια, με τέλεια θέα και το ατού ΤΗΝ ΑΠΌΛΥΤΗ ΗΣΥΧΊΑ
αν θες να ηρεμήσεις και να ξεφύγεις αυτό είναι το σωστό μέρος
Πολύ κοντα στο Ναυπλιο αλλά τόσο όσο πρέπει για να απολαύσεις την ησυχία της επαρχίας.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2019
Ευχαριστούμε, Sereti
Ο/η HotelPerivoli, Owner του Perivoli Country Hotel & Retreat, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 7 Ιουλίου 2019

Σας ευχαριστούμε πολύ για την κριτική, την βαθμολογία και τον χρόνο που αφιερώσατε. Όλη η ομάδα μας είναι χαρούμενη που καταφέραμε να σας προσφέρουμε μία τόσο όμορφη εμπειρία στο Περιβόλι μας, το οποίο χαμένο στην εξοχή αλλά και τόσο κοντά στο Ναύπλιο όπως περιγράφετε, είναι το ιδανικό μέρος για ξεκούραση, ηρεμία και χαλάρωση ακούγοντας μόνο τον ήχο των τζιτζικιών με μία απίστευτη θέα.
Θα χαρούμε πολύ να σας ξαναδούμε και να έχουμε την ευκαιρία να σας προσφέρουμε ακόμα ωραιότερες στιγμές. .
Με φιλικούς χαιρετισμούς.

Η κριτική έγινε: 24 Ιουνίου 2019

Αρχιτεκτονική, διακόσμηση, τοποθεσία, γεύσεις, προσωπικό, σε όλα βάζουμε άριστα 10. προσεγμένο σε κάθε λεπτομέρεια. σίγουρα θα ξαναπάμε. δεν υπάρχει κάτι που να μην μας άρεσε. θα αξίζει να πάμε και τον χειμώνα

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2019
Ευχαριστούμε, Jet793733
Ο/η HotelPerivoli, Owner του Perivoli Country Hotel & Retreat, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 25 Ιουνίου 2019

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε θερμά για την κριτική σας καθώς και για τον χρόνο που αφιερώσατε για να την γράψετε. Όλη η ομάδα του Περιβολιού είμαστε πολύ χαρούμενοι που περάσατε τόσο όμορφα στο ξενοδοχείο μας και που καταφέραμε να σας χαρίσουμε μία τόσο όμορφη εμπειρία.
Δίνουμε τα πάντα για να κάνουμε τους φιλοξενούμενους μας να περνάνε καλά καθώς θεωρούμε τις διακοπές ιερές. Δεν υπάρχει κάτι πιο σημαντικό από τον χρόνο ξεκούρασης του κάθε ένα και κάθε μίας από εμάς αυτή τη δύσκολη και απαιτητική εποχή και δεν παίζουμε με αυτό.
Θα χαρούμε πολύ να έχουμε την δυνατότητα να σας φιλοξενήσουμε ξανά στο μέλλον για ακόμα πιο όμορφες στιγμές.