“Zεστος χωρος”
Κριτική για: Το Όμορφο Ταβερνάκι

Το Όμορφο Ταβερνάκι
Η κριτική γράφτηκε 7 Ιανουαρίου 2017

Επισκεφτηκαμε με το συζυγο μου μετα την Πρωτοχρονια το ομορφο ταβερνακι. Ζεστος χωρος καλη εξυπηρετηση ,καθαρο περιβαλλον και καλη ποιοτητα φαγητου.Τα πρωτα πιατα που δοκιμασαμε (φετα με μελι τυρομπουκιες καθως και η σαλατα) ηταν εξαιρετικα.Ομως τα κυριως δε μας ενθουσιασαν καθολου.Το νανακι(κοτοπουλο) που δοκιμασαμε ηταν επιεικως απαραδεκτο και η γεμιση με συκωτακια πουλιων ηταν αθλια.Οι λαχανοντολμαδες ηταν αγευστοι εντελως μαλλον για αυτο και ειχαν βαλει τοσο πολυ γαρνιτουρα(καροτο) αλλα δεν το εσωσε.Ενα ακομα μειον ειναι οτι τα φαγητα σερβιριστηκαν καυτα προφανως οτι ειχαν βγει απο το μικροκυματων.Κριμα γιατι πηγαμε μετα απο συστασεις φιλων και το φαγητο μας απογοητευσε.

Ευχαριστούμε, Dimitrios L

Η κριτική γράφτηκε 6 Ιανουαρίου 2017

Όμορφος χώρος αν και λίγο ασφυκτικος. Ευγενικό, γρήγορο και αποτελεσματικό service. Ωραία η φρεσκοκομμένο μαρούλι σαλάτα. Αλλά γιατί να φάω σουτζουκάκια που αν κρίνω από το πόσο έκαιγαν πήραν πολύ ώρα να ξεπαγωσουν στον φούρνο μικροκυμάτων ? Καταλάβετε κ.κ. ιδιοκτήτες καλύτερα να έχετε 2-3 κυρίως πιάτα φρεσκομαγειρεμενα και άψογα σε εκτέλεση παρά 10-12 στην κατάψυξη σας ! Ακομα και εμείς οι "ιθαγενείς" τουρίστες μπορούμε να ξεχωρίσουμε τα φαγητά μαζικής παραγωγής που ξεπαγωσαν. Λίγο σεβασμό στην γεύση μας σας παρακαλώ.

3  Ευχαριστούμε, 637vickyv
Η κριτική γράφτηκε 3 Ιανουαρίου 2017

Ο χώρος είναι πολύ ζεστος, εξυπηρέτηση πολύ καλή, μερίδες φαγηητών οικανοποιητικές, καθαρό περιβάλλον - τραπέζια, λίγο μεγαλυτερη τουαλέτα, λογικές τιμές, σέρβις γρήγορο και οικανοποιητικό...θα ξαναερθουμε

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2016
2  Ευχαριστούμε, ΓΕΩΡΓΙΟΣ Π
Η κριτική γράφτηκε 3 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ηταν ολα υπέροχα γρήγορο σέρβις νόστιμο ποιοτικό φαγητο τιμές προσιτές!!! Το ευχαριστηθήκαμε !!! σιγουρα θα το ξανα επισκεφτούμε!!!

Ευχαριστούμε, Αναστασία Π
Η κριτική γράφτηκε 29 Δεκεμβρίου 2016

Ένα όμορφο ταβερνάκι σε ένα σοκάκι της παλιάς πόλης του Ναυπλίου... Τα περισσότερα πιάτα του καταλόγου είναι τα παραδοσιακά μιας ταβέρνας, σε λίγο τσιμπημένες τιμές. Δοκιμάσαμε 2 πιάτα από το χριστουγεννιάτικο μενού και ήταν πεντανόστιμα. Απ' ότι μας φάνηκε, οι ιδιοκτήτες προσπαθούν να εξελίξουν και να ανανεώσουν το μενού με πιο δημιουργικά πιάτα, .... και το πετυχαίνουν. Δοκιμάσαμε την σαλάτα εσπεριδοειδών, η οποία ήταν πλούσια σε υλικά και dressing, φέτα σε φύλλο κρούστας, και γεμιστό νανάκι κοτόπουλο (η γέμιση εξαιρετική, όπως και ο πουρές κολοκύθας). Στο τέλος, μας κέρασαν μήλο με κανέλα & μέλι. Να πάτε οπωσδήποτε!!!!!!!!!! Αξίζει τα λεφτά του....

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, naxiotaki

Το Όμορφο Ταβερνάκι: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ναύπλιο, Περιοχή Αργολίδας

Το Όμορφο Ταβερνάκι: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!