“καλό φαί!”
Κριτική για: Αραπάκος

Αραπάκος
Η κριτική γράφτηκε 9 Αυγούστου 2019

Πρέπει αν έχετε μέρες να φάτε και εδώ .Χωρίς να είναι εντυπωσιακό δεν απογοητεύει ίσα,ίσα αξίζει και θα σας αποζημιώσει για τα χρήματα που θα ξοδέψετε ...και δεν ζητάει πολλά .

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2019
Ευχαριστούμε, bill t

Η κριτική γράφτηκε 23 Ιουλίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφθήκαμε το κατάστημα για μεσημεριανό. Στα συν η φιλική ατμόσφαιρα και οι μεγάλες μερίδες.

Το σαγανάκι γαρίδες δεν κέρδισε τις εντυπώσεις μιας και οι γαρίδες δεν ήταν ολόκληρες και η γεύση θύμιζε κάτι πολυκαιρινό.

1  Ευχαριστούμε, nemecaki
Η κριτική γράφτηκε 23 Ιουλίου 2019

Εξαιρετικό προσωπικό ,υπέροχο το πιάτο της σαρδέλας που μύριζε θάλασσα ,το ίδιο και ο γαύρος ο μαρινάτος! Το συστήνουμε ανεπιφύλακτα!
Πόπη Γιάννης

Ευχαριστούμε, Kalliopi M
Η κριτική γράφτηκε 13 Ιουλίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Τραγικό το προσωπικό εξυπηρέτησης.. Αγενέστατο με τουπέ με ένα υφακι γελοίο... Για ποτό πήγαμε κ μας βγήκε ξινό παραγγειλαμε μετά από 40 λεπτά... Ρωτήσαμε δύο φορές κ την τρίτη ήρθε με νεύρα κ υφακι ένας σερβιτόρος... Μαζευτείτε λίγο... Κρίμα το μαγαζί

2  Ευχαριστούμε, Siout
Ο/η arapakos, Ιδιοκτήτης του Αραπάκος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 15 Ιουλίου 2019

Κατ’ αρχάς λυπούμαστε για τη ταλαιπωρία σας στη πρόσφατη επίσκεψή σας στο Ναύπλιο. Θα θέλαμε όμως να σας επισημάνουμε ένα σημαντικό σφάλμα σας. Μάλλον έχετε μπερδέψει τα καταστήματα που επισκεφθήκατε και είχατε μια δυσάρεστη εμπειρία.

Η δική μας επιχείρηση είναι ψαροταβέρνα και βρίσκεται στο λιμάνι του Ναυπλίου, δίπλα από το παλαιό τελωνείο. Δεν είμαστε καφετέρια ή καφέ-μπαρ. Δεν σερβίρουμε ποτά αλλά χταπόδια, καλαμάρια, μπαρμπούνια και τα λοιπά ψαρικά και θαλασσινά.

Ελπίζουμε να διευκρινίσαμε το σφάλμα και θα επιθυμούσαμε να αποσύρετε την αρνητική κριτική, μιας και δεν αφορά την επιχείρησή μας.

Είμαστε πάντα στη διάθεσή σας, να σας φιλοξενήσουμε στο χώρο μας και να απολαύσετε ένα πολύ ωραίο γεύμα.

Η κριτική γράφτηκε 12 Μαΐου 2019

Επισκέφθήκαμε αρχικά 6 μελής παρέα, μας άρεσαν πολύ τα σωστά βρασμένα και σε σωστή θερμοκρασία χόρτα, το ψητό χταπόδι (με τη μαύρη σκορδαλιά) Πεντανόστιμα τα μύδια με σάλτσα για πολλές βούτες κι εγώ προσωπικά απόλαυσα το κριθαρωτό με γαρίδες. Μετά απο 2 μέρες ξαναπήγαμε, Οπότε έχω άποψη και για το ψητό καλαμάρι αλλα τα πολλά συγχαριτήρια στον μάγειρα (όπως αποκαλεί τον εαυτό του και όχι σέφ) για το κριθαρωτό που όλη η παρέα έπαθε πλάκα με τη γεύση .(Εξ ου και ζητήσαμε τον μάγειρα για να του δώσουμε τα εύσημα) Ακολούθησε κέρασμα με καρυδόπιτα - καταίφι - χαλβά που ο καθένας ανάλογα με τα γούστα του είχε να πει κάποιον καλό λόγο.) Αξίζει να αναφέρω τον επαγγελματισμό και το ζεστό σέρβις που είχαμε. Εύκολα ξαναπάω τώρα αμέσως Αραπάκο για κριθαρωτό. 4 ΜΈΡΕΣμετά κι ακόμα έχω τη γεύση στο στόμα μου.

Ημερομηνία επίσκεψης: Απρίλιος 2019
Ευχαριστούμε, theodorakouri_2014

Αραπάκος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ναύπλιο, Περιοχή Αργολίδας

Αραπάκος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!