“ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΦΑΓΗΤΟ”
Κριτική για: Elies Hotel Restaurant

Elies Hotel Restaurant
Η κριτική γράφτηκε 17 Νοεμβρίου 2017

Επισκεφθήκαμε το συγκεκριμμένο εστιατόριο κατά την διάρκεια των καλοκαιρινών μας διακοπών, με την ελπίδα ότι θα έχει βελτιώσει τόσο το φαγητό όσο και το σέρβις του. Με πολύ μεγάλη χαρά διαπιστώσαμε ότι οι προσδοκίες μας επιβεβαιώθηκαν. Το φαγητό και τις τρείς φορές που το επισκεφθήκαμε ήταν αρκετά νόστιμο και οι μερίδες τεράστιες!!! Οι τιμές σε λογικά επίπεδα. Όλα τα παιδιά που μας εξυπηρέτησαν και τις τρείς φορές ήταν πέραν του δέοντος εξυπηρετικά. Συγχαρητήρια στους ιδοκτήτες που άκουσαν τις κριτικές μας και βελτιώθηκαν. Σίγουρα θα επιστρέψουμε για ένα ωραίο γεύμα κάτω απο τον καταπληκτικό ελαιώνα.

Ευχαριστούμε, NEKTARIOS K

Η κριτική γράφτηκε 30 Οκτωβρίου 2017

Επισκεφτήκαμε το εστιατόριο ένα ηλιόλουστο μεσημέρι στα τέλη του Οκτώβρη. Τραπεζάκια κάτω από λιόδεντρα, με διάκοσμο σε πλήρη αρμονία με το φυσικό περιβάλλον και θέα της διπλανής παραλίας μέσα από τα δέντρα.
Αρκετά γρήγορη και ευγενέστατη εξυπηρέτηση, παρόλο που τα τραπέζια ήταν όλα γεμάτα.
Σχετικά λίγα τα πιάτα στο μενού, αλλά πρέπει να ήταν όλα εξαιρετικά. Δοκιμάσαμε πολύ νόστιμη σπιτική τυροκαυτερή και γευστικότατους κολοκυθοκεφτέδες. Για κυρίως πιάτα δοκιμάσαμε έναν υπέροχο μουσακά και ένα νοστιμότατο χοιρινό στο φούρνο με πατάτες.
Σπιτικές γεύσεις, με προφανώς άριστη πρώτη ύλη, χορταστικές μερίδες και λογικές τιμές.
Ένα υπέροχο μεσημέρι στην όμορφη Μεσσηνιακή Μάνη.

Ευχαριστούμε, konmagf
Η κριτική γράφτηκε 28 Οκτωβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Το επισκεφτήκαμε μεσημέρι ενώ βρισκόμασταν στην Καρδαμύλη. Βρίσκεται κυριολεκτικά πάνω στην παραλία και κοντά στο Melitsina Hotel. Το φαγητό ήταν κυριολεκτικά καταπληκτικό. Η σαλάτα με ντοματίνια και φακές από τις πιο νόστιμες που έχω φάει. Δεν προλάβαμε πολλά μαγειρευτά την ώρα που πήγαμε αλλά το λεμονάτο κοτόπουλο με μακαρόνια (τα παραδοσιακά με βούτυρο) μου έμεινε πραγματικά αξέχαστο. Όταν σκέφτεσαι ούζο και ελληνικές νοστιμιές μετά τη βουτιά ή όταν θες να νιώσεις για λίγο προνομιούχος που ζεις στην Ελλάδα σκέφτεσαι αυτό το μέρος. Από τα καλύτερα εστιατόρια σε όλη τη χώρα.

Ευχαριστούμε, Christina K
Η κριτική γράφτηκε 30 Σεπτεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Η μεσογειακή κουζίνα σε ρυθμούς gourmet...!!! Πολύ ευχάριστο και σωστά καταρτισμένο προσωπικό σ έναν υπέροχα διαμορφωμένο χώρο !

Ευχαριστούμε, Κώστας Κ
Η κριτική γράφτηκε 26 Σεπτεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Καταπληκτικές γεύσεις και φοβερή εξυπηρέτηση! Μικρός και προσεγμένος κατάλογος! Πολύ καλες τιμές δεδομένης της ποιότητας και της ποσότητας! Εαν είχαμε επισκεφτεί το εστιατόριο νωρίτερα σίγουρα θα πηγαίναμε μόνο εκεί! Αξίζει να το επισκεφτείτε!!!

Ευχαριστούμε, Helen K

Elies Hotel Restaurant: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Καρδαμύλη, Μεσσηνία

Elies Hotel Restaurant: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!