“Η ελληνική κουζίνα στα καλύτερά της”
Κριτική για: Elies Hotel Restaurant

Elies Hotel Restaurant
Η κριτική γράφτηκε 28 Οκτωβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Το επισκεφτήκαμε μεσημέρι ενώ βρισκόμασταν στην Καρδαμύλη. Βρίσκεται κυριολεκτικά πάνω στην παραλία και κοντά στο Melitsina Hotel. Το φαγητό ήταν κυριολεκτικά καταπληκτικό. Η σαλάτα με ντοματίνια και φακές από τις πιο νόστιμες που έχω φάει. Δεν προλάβαμε πολλά μαγειρευτά την ώρα που πήγαμε αλλά το λεμονάτο κοτόπουλο με μακαρόνια (τα παραδοσιακά με βούτυρο) μου έμεινε πραγματικά αξέχαστο. Όταν σκέφτεσαι ούζο και ελληνικές νοστιμιές μετά τη βουτιά ή όταν θες να νιώσεις για λίγο προνομιούχος που ζεις στην Ελλάδα σκέφτεσαι αυτό το μέρος. Από τα καλύτερα εστιατόρια σε όλη τη χώρα.

Ευχαριστούμε, Christina K

Η κριτική γράφτηκε 30 Σεπτεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Η μεσογειακή κουζίνα σε ρυθμούς gourmet...!!! Πολύ ευχάριστο και σωστά καταρτισμένο προσωπικό σ έναν υπέροχα διαμορφωμένο χώρο !

Ευχαριστούμε, Κώστας Κ
Η κριτική γράφτηκε 26 Σεπτεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Καταπληκτικές γεύσεις και φοβερή εξυπηρέτηση! Μικρός και προσεγμένος κατάλογος! Πολύ καλες τιμές δεδομένης της ποιότητας και της ποσότητας! Εαν είχαμε επισκεφτεί το εστιατόριο νωρίτερα σίγουρα θα πηγαίναμε μόνο εκεί! Αξίζει να το επισκεφτείτε!!!

Ευχαριστούμε, Helen K
Η κριτική γράφτηκε 21 Σεπτεμβρίου 2017

Ωραίο περιβάλλον σε εξαιρετική παραλία, τυπική μανιάτικη. Η θέση όμως και η προσέλευση του κοινού δεν είναι το πλεονέκτημα που μπορεί να καθιστά τους ιδιοκτήτες αγενής και υπερόπτες! Πήγαμε το πρωί για μπάνιο και καφέ και μας είπαν ότι δεν μπορούμε να κρατήσουμε το τραπέζι και για μεσημεριαρό γιατί έχουν πολύ κόσμο και μπορεί να το χρειαστούν!!! Άραγε εμείς κόσμος δεν είμασταν;

Ευχαριστούμε, dfrangou
Η κριτική γράφτηκε 7 Σεπτεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Για τρίτη χρονιά επισκεφθήκατε το εστιατόριο Ελιές. Ήταν όπως παλιά. Πολύ καλό μαμαδίστικο φαγητό, καθημερινής ημέρας αλλά και λίγο πιό "Κυριακής". Μάλλον το καλύτερο γιουβέτσι. Πολύ νόστιμα κηπευτικά. Αρκετά γρήγορο σέρβις. Ίσως λίγο απρόσωπο, αλλά κατανοητό λόγω πολύ κόσμου. Πιθανόν να μίκραιναν λίγο τις μερίδες, ίςως και όχι. Σταθερή αξία στην Καρδαμύλη. Ίσως η μόνη σταθερή αξία.

Ευχαριστούμε, Liana T

Elies Hotel Restaurant: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Καρδαμύλη, Μεσσηνία

Elies Hotel Restaurant: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!