“Πολύ ωραίο brunch αλλά..”
Κριτική για: Fossa

Fossa
Η κριτική γράφτηκε 18 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Φανταστικό brunch,δοκιμάσαμε όλα τα αλμυρά πιάτα και ήταν όλα πολύ νόστιμα και ιδιαίτερα.
Τα pancakes με την μπανάνα και τα φρούτα του δάσους ήταν πολύ γευστικά αλλά αν σε κάποιον δεν αρέσουν οι λίγο πιο ξινές γεύσεις,ας μην τα επιλέξει.
Ο καφές ήταν πάρα πολύ πικρός και τον σερβίρουν σε ποτήρι νερού ταβέρνας με αποτέλεσμα να ξεχειλίζει.Ο cold brew θυμίζει παγωμένο τσάι.
Είναι κρίμα ένα τόσο ωραίο πρωινό να μην συνοδεύεται με ωραίο καφέ..
Με το προσωπικό υπήρχε μια ασυνεννοησία αλλά ήταν πολύ ευγενικό.
Αρκετά ακριβό επίσης.
Θα ξαναπηγαίναμε σίγουρα αλλά δεν θα παίρναμε με τίποτα καφέ!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2021
Ευχαριστούμε, 117nefeli

Η κριτική γράφτηκε 11 Ιουλίου 2021

Πήγαμε βράδυ για γλυκό. τίποτα το ιδιαίτερο που να σε κάνει να ξαναπάς. ότι πηραμε ήταν σύνηθες. Δεν έχεις και πολλές επιλογές στο νησί

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
Ευχαριστούμε, grigorisp476
Η κριτική γράφτηκε 22 Σεπτεμβρίου 2020

Πήγαμε βραδάκι για ένα καφέ και γλυκό. Ο εσπρέσο θα μπορούσε να έχει καλύτερη γεύση, η πορτοκαλόπιτα που δοκίμασα πολύ καλή. Η πάστα (νομίζω έτσι λεγόταν...) φουντουκιού επίσης καλή. Δύο εσπρέσο και τα γλυκά 10-10,5 ευρώ, καθόλου άσχημα. Η εξυπηρέτηση που είχαμε από την υπεύθυνη κοπελιά ήταν εξαιρετική.

Ευχαριστούμε, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Λ
Η κριτική γράφτηκε 22 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται...

Εξαιρετικα νόστιμο χειροποίητο και παντα φρέσκο πρωινό σε συνδυασμό με φρέσκους χυμους και όλη τη ποικιλία καφε για όλα τα πρωινά γούστα!
Τα δε γλυκά ντόπια και μη, επίσης φρέσκα για τους λάτρεις του είδους!!!
Σέρβις γρήγορο συνάμα ηρεμο όπως αρμόζει στο περιβάλλον με την υπέροχη πανοραμική θέα...

Ευχαριστούμε, 652telist
Η κριτική γράφτηκε 11 Σεπτεμβρίου 2020

Έχει εκπληκτικό παγωτό με προσεγμενες γευσεις. Επίσης δοκιμάσαμε το cheesecake σοκολάτα που ήταν απίστευτο. Είναι ένα μαγαζί που θα ήθελα να το έχω στον τόπο μου να το επισκεπτομαι .

3  Ευχαριστούμε, xrhsal

Fossa: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Λιβάδι, Κύθηρα
Αγία Πελαγία, Κύθηρα

Κύθηρα, Κύθηρα
Αβλέμονας, Κύθηρα

Fossa: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!