“Ωραία πίτσα στον φούρνο με ξύλα”
Κριτική για: ΚΡΙ ΚΡΙ

ΚΡΙ ΚΡΙ
Περιγραφή: Τα φαγητά μας φτιάχνονται με αγνά και φρέσκα υλικά. Τα κρέατα, τα κηπευτικά το κρασί και το ελαιόλαδο, τα προμηθευόμαστε από τα γύρω χωριά και βουνά της περιοχής. Ακόμη, μπορείτε να δοκιμάσετε τις πίτσες μας και διάφορα φαγητά που ψήνονται στον ξυλόφουρνό μας, που τους δίνει ξεχωριστή γεύση, καθώς και διάφορες νοστιμιές ψημένες στα κάρβουνα.
Η κριτική γράφτηκε 27 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Δοκιμάσαμε μόνο την πίτσα από τα πολλά που προσέφερε το μαγαζί. Άργησαν λίγο να μας πάρουν παραγγελία και στο τέλος μας έφεραν τον λογαριασμό υπερδιπλάσιο από το πραγματικό." Λάθος μας" είπαν...

Ευχαριστούμε, Στέμη Γ

Η κριτική γράφτηκε 25 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτήκαμε το εστιατόριο «κρι κρι» πριν μερικές μέρες κατά τη διάρκεια των διακοπών μας στον Πλακια! Μας κέρδισε αρχικά το όμορφο και προσεγμένο περιβάλλον του εστιατορίου
Το προσωπικο ήταν πολύ καλό ! Η κοπέλα μου ζήτησε πολλές φορές συγγνώμη επειδή χρειάστηκε να μας μετακινήσει από ένα τραπέζι που ήταν ρεζερβέ! Έκτοτε ρωτούσε διαρκώς Αν ήμασταν εντάξει στη νέα μας θέση
Τα πιάτα ερχόντουσαν στο τραπέζι μας πολύ γρήγορα
Πήραμε τη σαλάτα κρι κρι που ήταν μοναδική (ίσως να χρειαζόταν λιγότερη σως)! Έδιναν πολλές επιλογές μέχρι και για το συνοδευτικό του κοτόπουλο σχάρας μιας και ήμουν σε διατροφή ! Το εκτίμησα πολύ αυτό
Ως και το σκορδόψωμο, ένα τόσο απλό πιάτο είχε μια ιδιαίτερη εμφάνιση και γεύση αφού το σέρβιραν με τη μορφή μικρής Κουλουρας γεμισμένο με τυράκι και σκόρδο
Όλες οι μερίδες ήταν τεράστιες
Θα το προτείναμε ανεπιφύλακτα

Ευχαριστούμε, Katerina Z
Η κριτική γράφτηκε 21 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ότι πήραμε ήτανε άψογα !!!! Σαλάτα σούπερ κ η μπριζόλα η μοσχαρίσια απίστευτη !!!!! +1 από εμένα στην φέτα με κρουστα

Ευχαριστούμε, Vasilis D
Η κριτική γράφτηκε 11 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολυ καλη pizza, λογικα η καλυτερη στον Πλάκια, παρολο που το εστιατοριο προωθει το κρητικο φαγητο. Η καρμποναρα ομως κατω του μετριου (δεν γινεται καρμποναρα με ελαχιστο τυρι edam και οχι parmezana.

Ευχαριστούμε, Seaside216297
Η κριτική γράφτηκε 9 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Απλά μοναδικό!
Είναι από τις εμπειρίες που δε ξεχνάς.
Ξεκινώντας από την υποδοχή, τον πεντακάθαρο χώρο και τραπέζια ώσπου έρχονται για την παραγγελία σου με τόσο χαμόγελο και ευγένεια, με ενδιαφέρον γνήσιο να απαντήσουν σε όλα τα ερωτήματα σου.
Τα δε φαγητά.. ήταν το ένα καλύτερο από το άλλο! Παραδοσιακά μαγειρευτά με δεμένη σάλτσα υπέροχη, μακαρόνια όπως σε ιταλικό, ορεκτικά γευστικά, χωρίς να έχεις τη βαριά αίσθηση του τηγανητού και σαλάτα μεγάλη και εξίσου γευστική (κι όχι πλαστική όπως συναντάς συχνά σε άλλα μέρη).
Το κέρασμα φρούτων ώριμων εποχής φρεσκοκομμένα..
Όλα όπως θα έπρεπε να είναι σε ένα υπέροχο εστιατόριο!
Συγχαρητήρια στο προσωπικό του καταστήματος και καλή όρεξη σε όσους το επισκεφτείτε!!

Ευχαριστούμε, varvarap2018

ΚΡΙ ΚΡΙ: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Σελιά, Πλακιάς

Πλακιάς, Νομός Ρεθύμνου

ΚΡΙ ΚΡΙ: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!