“Επίσκεψη για φαγητό και θάλασσα στον νότο.”
Κριτική για: Ταβέρνα Μαριού

Ταβέρνα Μαριού
Επιλογές δείπνου: Πρωινό, Αργά τη νύχτα, Διανομή κατ’ οίκον, Κρατήσεις
Επιλογές δείπνου: Πρωινό, Αργά τη νύχτα, Διανομή κατ’ οίκον, Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 21 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ότι καλύτερο να κλείσεις την ημέρα σου σε μια επίσκεψη στον νότο του Ρεθύμνου,με μια επίσκεψη στην ταβέρνα Μαριού.
Τα φαγητά υπέροχα,ολοφρεσκα και με φαντασία.
Η Κρητική διατροφή στο μεγαλείο της όπως κ η Κρητική φιλοξενία από τόν Γιώργο τον ιδιοκτήτη.
Να πάτε οπωσδήποτε.
Όσες φορές έχω πάει και όσους έχω πάει μου λένε τα καλύτερα.

Ευχαριστούμε, Compass18651459675

Η κριτική γράφτηκε 1 Σεπτεμβρίου 2020

Θέα, εξυπηρέτηση, μερίδες, γεύσεις, τιμές ολα άψογα. 6/5 αστέρια πρέπει κανονικά να βάλω, συνεχίστε έτσι.

Ευχαριστούμε, AlexTuristas
Η κριτική γράφτηκε 29 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Σίγουρα τα πέντε αστέρια είναι λίγα στην αξιολόγηση αυτού του εστιατορείου. Η τοποθεσία μαγική, κοντά στον πλακια αλλά μακριά από τη βαβούρα του, ψηλά με την επακόλουθη δροσιά και θέα. Παραδοσιακές συνταγές μαγειρεμένες με την πιο gourmet εκδοχή τους. Και φυσικά σερβιρισμένες με την κρητική γεναιοδωρία και φιλοξενία σε μερίδες μεγάλες. Επειδή είμασταν μόνο δυο άτομα και θέλαμε να δοκιμάσουμε διάφορες γεύσεις μας κάναν την εξυπηρετηση να μας φέρουν και μισές μερίδες! Το τσιγαριαστο είναι must. Το ίδιο και ο κόκκορας με χυλόπιτες. Οι γεμιστές πιπεριές με τυρί είναι ενς πιάτο που πρέπει οπωσδήποτε να δοκιμάσετε. Το ίδιο και το σκορδόψωμο! Και να προσθέσω ότι θα βρείτε και τοπικές μπυρες από μικρές ζυθοποιίες κάτι που δεν βρίσκεις εύκολα στην Κρήτη! Στο τέλος μας πρόσφεραν ρακί και φρούτα. Και ο λογαριασμός υπερβολικά χαμηλός για την ποιότητα αυτή ΥΓ όχι , δεν είναι συγγενείς μου ,ούτε είμαι μέτοχος. Απλά αξίζουν αυτήν την κριτική

Ευχαριστούμε, kalokasidisk
Η κριτική γράφτηκε 21 Αυγούστου 2020

Τα πιάτα που δοκιμάσαμε στην Ταβέρνα Μαριού ήταν εξαιρετικά! Ειδικά ο κόκορας με τις χυλοπίτες ήταν πεντανόστιμος! Καλές τιμές και ωραία ατμόσφαιρα! Θα ήθελα πολύ να το επισκευτώ και προς το βραδάκι! Αξίζει να κάνετε μια στάση μετά από μπάνιο κάπου τριγύρω από τον Πλακιά!

Ευχαριστούμε, PetrossK
Η κριτική γράφτηκε 20 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Φρεσκα, τοπικα υλικά, αρμονικές γεύσεις, ωραία βεραντα, τιμή πολυ καλη για την ποιότητα. Προτείνεται ανεπιφύλακτα!

Ευχαριστούμε, TheoGVL

Ταβέρνα Μαριού: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Μύρθιος, Πλακιάς
Πλακιάς, Δήμος Αγίου Βασιλείου

Ταβέρνα Μαριού: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

$USD
Ελλάδα
© 2020 TripAdvisor LLC Με την επιφύλαξη όλων των νόμιμων δικαιωμάτων.