Tripadvisor
Μπάνσκο
Η κριτική έγινε: 31 Δεκεμβρίου 2019

Πολλά να αναφέρω, ξεκινάω λοιπόν.
Στα αρνητικά, ο θερμοσίφωνας είναι μέσα στο μπάνιο με εκτεθειμένα καλώδια και το ζεστό νερό ποτέ δεν μου έφτασε(αργώ λίγο εγώ εντάξει, αλλά και πάλι). Το δωμάτιο ήθελε οπωσδήποτε βαψιμο και καθάρισμα το μπάνιο γιατί είχε μούχλα σε κάποια σημεία. Επίσης, είναι λίγο μακριά από το μπανσκο και δεν το είχα προσέξει, οπότε ευτυχώς που είχαμε αμάξι! Τα κορίτσια στη ρεσεψιόν πολύ ευγενικά και ήθελαν να βοηθήσουν αλλά τα αγγλικά τους δεν ήταν πολύ καλά και υπήρχαν στιγμές που δεν κατάφερα να συνεννοηθώ. Τέλος, ήθελα να χρησιμοποιήσω τις υπηρεσίες του σπα επί πληρωμή αλλά δεν υπήρχε υπάλληλος να με εξυπηρετήσει καθώς μου είπαν πως ήταν σε άδεια.
Στα θετικά, το ξενοδοχείο έχει πολύ όμορφο χώρο υποδοχής, δωμάτιο παιχνιδιών και πολύ ωραίο πρωινό. Επισης, προσφέρει στο δωμάτιο είδη για ράψιμο και βαφή για παπούτσια που μου έκαναν καλή εντύπωση!

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, vroumvroum20
Η κριτική έγινε: 22 Δεκεμβρίου 2019

Ενα μικρο ξενοδοχειο τιμιο γιαυτο που προσφερει χωρισ κατι το ιδιαιτερο το δωματιο και οι χωροι καθαροι το προσωπικο ηταν εξυπηρετικοι με λιγη γνωση αγγλικης σπα και πισινα οι χωροι τους πολυ μικροι για το πληθος των ενοικων και τελος το φαγητο οχι κατι εξυζητημενο αλλα εβρησκες κατι να φας στα γουστα σου παρα πολυ καλο πρωινο

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, sakis g
Η κριτική έγινε: 21 Νοεμβρίου 2019

Μην σας ξεγελάνε τα 4⭐️ Στην πόρτα κ οι ωραίοι χώροι ανάμεσα στο καταπράσινο τοπίο το πιο αφιλόξενο αγέλαστο προσωπικό που είδα ποτέ. Άθλιο φαγητό καμία αλλαγή στα σεντόνια στο 5ημερο ακόμα και τα ποτήρια μας μες στο δωμάτιο είναι άπλυτα κ αμάζευτα από την πρώτη μέρα πέρα του να στρώσουν τα κρεβάτια κ να πάρουν τα σκουπίδια καμία άλλη καθαριότητα μεσα στο δωμάτιο. Είμαστε 4 μέρες εδώ κ τρώμε το ίδιο ανακυκλωμένο φαγητό κ κρύο δεν υπάρχει σέρβις γιατί οι σερβιτόροι είναι κρυμμένοι πίσω από το μπαρ και παίζουν με τα κινητά. 23:30 το βράδυ που τίποτα άλλο δεν υπάρχει στο ξενοδοχείο για να καθίσουμε πέρα από το κεντρικό σαλόνι και ο ρεσεψιονίστ μας διώχνει να πάμε στα δωμάτια μας γιατί προφανώς ενοχλείτε και θέλει να κοιμηθεί. Δεν θα πρότεινα σε κάποιον να το επισκεφθεί για της υπηρεσίες του παρά μόνο για έναν ύπνο κ ένα μπάνιο δεν αξιζει τίποτα περισοτερο ένα μοτέλ έχει καλύτερες υπηρεσίες απορώ με πια λογική μοιράζουν αστέρια για μένα 2 και πολλά είναι. Το μόνο που έχω θετικό να θυμάμαι είναι μια σερβιτόρα ευγενέστατη και εξυπηρετική η κοπέλα του spa και ο νεαρός που κάνει μαζαζ λυπάμαι πολύ που ένα ολόκληρο συγκρότημα με τόσο πρωσοπικο να ξεχωρίζουν μόνο 3. Απογοητευμένος δεν βλεπω την ώρα να επιστρέψω σπίτι μου.

Ημερομηνία διαμονής: Νοέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, ioakiml
Η κριτική έγινε: 14 Νοεμβρίου 2019

Ένα καλό ξενοδοχείο με καθαρούς χώρους το φαγητό ικανοποιητικό για τα δεδομένα της περιοχής, μικροί χώροι του spa και τέλος το κύριο χαρακτηριστικό όλων των ξενοδοχείων της ευρύτερης περιοχής υπάλληλοι που κάνουν αγγαρεία, αγελαστοι αντιτουριστικοι

Ημερομηνία διαμονής: Νοέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, bagos74
Η κριτική έγινε: 21 Δεκεμβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Λοιπόν έχουμε και λέμε! Δύο φορές έχουμε επισκεφθεί το ξενοδοχείο. Την πρώτη φορά ήταν υποτίθεται off season και την δεύτερη Χριστούγεννα, full season δηλαδή.
Ας ξεκινήσω από τα ΘΕΤΙΚΑ καλύτερα:
1. Καινούργιο ξενοδοχείο
2. Θέα
3. Πάρκινγκ
4. Καθαριότητα (νομίζω μόνο οι γυναίκες που καθαρίζουν δουλεύουν πράγματικα εκεί μέσα)
5. Σπα (αρκετά ακριβά όμως όσα είναι με χρέωση)
6. Ήσυχη περιοχή
7. Ζεστά δωμάτια
Ας πάμε τώρα στα ΑΡΝΗΤΙΚΑ :
1.Ρεσεψιον: μιλάνε ελάχιστα αγγλικά, και επειδή αλλάζουν όλο το προσωπικό,για κάποιο παράξενο δικό τους λογο, οι υπάλληλοι δεν είναι επαγγελματίας. Π.χ την πρώτη φορά που πηγαμε,έχοντας κλείσει all inclusive, μόλις κάναμε το τσεκ ιν 2 η ώρα, μας είπε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε να τρώμε κανονικά. Την δεύτερη φορά που πηγαμε (ήταν άλλη κοπελα) και στο τσεκ ιν πάλι 2 η ώρα μας είπε αν θέλουμε να φάμε μεσημεριανό τώρα ,δεν θα φάμε την μέρα που θα φύγουμε.
2. Η πισίνα δεν είναι ιδιαίτερα ζεστή
3. Τα φώτα στις σκάλες τα έχουν κλειστά και πρέπει να ψάχνεις διακόπτες μέσα στο σκοτάδι να τους ανάψεις εσύ, ενώ του διαδρόμου ανάβουν αυτόματα
4. Είδη προσωπικής υγιεινής με το σταγονόμετρο
5.ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΟ ΑΦΗΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ: Όταν λέμε all inclusive με μπουφε, εννοούμε με μπουφέ φρέσκων φαγητών. Την πρώτη φορά με την δικαιολογία όταν ήταν off season (το εστιατόριο ήταν γεμάτο ομως), διέθετε μισό μππυφε όπως μας είπαν. Την δεύτερη φορά που ήταν Χριστούγεννα δεν είχε μπουφέ , είχε μενού με 3 φαγητά τα οποία δεν τα τρωγαμε ούτε το 1800 στο στρατό. Το πρωινό πέρα από τα δημητριακά,το γάλα και το μέλι όλα τα άλλα ήταν μπαγιάτικα. Ας μην μιλήσω για τα γλυκά που σερβίραν μια εβδομάδα τα ίδια πλαστικά και ξεραμένα. Επίσης οι ώρες του φαγητού είναι ότι να ναι( πχ 12-2 μεσημεριανό).

Γενικά αποφύγετε το all inclusive, παντε μόνο για τον ύπνο και το σπα και φάτε κάτι απέξω. Το ξενοδοχείο προσπαθεί να κάνει κάθε μέρα περικοπές από άλλοι τμήμα του. Την μία μέρα έχει ζέστη πισίνα την άλλη όχι, την μία βάζουν 2 σαμπουάν την άλλη 1, την μία έχει μπουφέ την άλλη όχι κλπ! Δεν άξιζουν τα λεφτά τους σε καμία περίπτωση

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2018
2  Ευχαριστούμε, hliana s