Εξασφαλίστε τη χαμηλότερη τιμή από αυτούς τους ιστότοπους
Η κριτική έγινε: 2 Ιανουαρίου 2017

Στο ξενοδοχείο Κλειώ, μας δέχθηκαν κυριολεκτικά την τελευταία στιγμή, παραμονή Χριστουγέννων, αφού είχαμε ταξιδέψει 600 χλμ για να βρούμε οτι το ξενοδοχείο στο οποίο είχαμε κάνει αρχικά κράτηση είχε δώσει το δωμάτιό μας αλλού. Μ' αυτό το δεδομένο και αφού το ξενοδοχείο ήταν γεμάτο, μας έδωσαν το μοναδικό δωμάτιο που ήταν ελεύθερο. Μας υποδέχθηκαν πολύ ευγενικά και μείναμε σε ένα άνετο, τετράκλινο δωμάτιο, ενώ είμασταν τρεις. Το ξενοδοχείο λειτουργεί υπο σχετικά νέα διεύθυνση και φαίνεται να μην έχει συγκεντρώσει ακόμη την παιτούμενη εμπειρία.

Δεν μου άρεσε οτι σε 4 διανυκτερεύσεις μας άλλαξαν μία φορά πετσέτες και καμμιά σεντόνια. Το δωμάτιο ήταν σε γενικές γραμμές καθαρό, και οι κοινόχρηστοι χώροι πεντακάθαροι, καλαίσθητοι και φιλόξενοι.

Στο χώρο του ξενοδοχείου λειτουργεί το εστιατόριο Δέκα, το οποίο όπως ανακαλύψαμε είχε πολύ καλή κουζίνα. Γι αυτό δεν μπορέσαμε να καταλάβουμε γιατί το πρωινό ήταν τόσο μέτριο. Θα ήθελα να έβλεπα σ' αυτό το ξενοδοχείο ένα Ελληνικό Πρωινό και ελπίζω η φιλικότατη και αυρή διευθυνση του ξενοδοχείου να λάβει υπόψη της το tip μου.

Το προσωπικό σε όλους τους χώρους ήταν φιλικό και σε ορισμένες περιπτώσεις θεαματικά επαγγελματικό.

Στους χώρους του ξενοδοχείου υπάρχουν 2 οργανωμένοι παιδότοποι (εσωτερικός και υπαίθριος).

Παρά τις μικροπαρατηρήσεις, η τελική αίσθηση που σου αφήνει το Κλειώ είναι μια αίσθηση αρχοντιάς και φιλοξενίας που σε κάνει να θες να ξαναπάς. Και θα το επιδιώξω σύντομα.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Ζητήστε ένα δωμάτιο στον επάνω όροφο.
Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2016
1  Ευχαριστούμε, Tina S
Η κριτική έγινε: 12 Νοεμβρίου 2016

Το κατάλυμα γενικά είναι πολύ ωραίο,πολυτελές. Δεν μπορώ να πω το ίδιο και για τα δωμάτια. Είναι ωραία διακοσμημένα με κλασσικά έπιπλα και το κρεβάτι άνετο με καλό στρώμα αλλά...

Φοβερή υγρασία, μηδέν ηχομόνωση. Πήγαμε να ξεκουραστούμε και κουραστήκαμε. Κάθε πρωί ξυπνούσαμε απο τους θορύβους στους διαδρόμους και το διπλανό μπάνιο. Περιμέναμε να λουστούν και να φύγουν οι διπλανοί μήπως και κοιμηθούμε. Τραγική ντουζιέρα 45*45, δεν μπορείς να γυρίσεις μη και βγει από τη θέση της η κουρτίνα και πλημμυρίσει το μπάνιο. Το νερό δεν είχε πίεση οπότε έπαιρνε περισσότερη ώρα να λουστείς σαν άνθρωπος. Υπήρχε και μια τσιγκουνιά στο ζεστό νερό,δε θα μπω σε λεπτομέρειες για να μην τους εκθέσω κι άλλο. Τέλος, το σπα το χρεώνουν 15€ το άτομο,ενώ πουθενά στη booking δεν αναφέρουν οποιαδήποτε επιπλέον χρέωση ενώ θα έπρεπε. Αν τους ρωτήσετε βέβαια θα σας πουν ότι το γράφει, άκρη δεν θα βγάλετε. Δεν θα το πρότεινα σε κανένα... Αν αποφασίσετε να πάτε,πάρτε τηλέφωνο αμέσως μετά την κράτηση για επιβεβαίωση!!!

Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2016
1  Ευχαριστούμε, Olga X
Η κριτική έγινε: 6 Νοεμβρίου 2016

Μη προγραμματισμένη διανυκτερευση ,στο Αμυνταιο. Μετά από αλλεπάληλα ραντεβού, έμεινα αργά στη περιοχή και με μια γρήγορη αναζήτησ στο internet, επέλεξα το συγκεκριμένο ξενοδοχείο, για να περάσω τη βραδιά μου. Η πρώτη έκπληξη, ήταν η ευγένεια στην επικοινωνία. Η δεύτερη , η τιμή που μου είπε η υπάλληλος. Η τρίτη έκπληξή μου, το ίδιο το ξενοδοχείο. Ένα όμορφο κτίσμα, με ακόμη πιο όμορφο φωτισμό , στον εξωτερικό χώρο , που σε χαλαρώνει με την πρώτη ματιά. Η εκπλήξεις μου ολοκληρόθηκαν , όταν μπήκα στο δωμάτιο . Όμορφο, άνετο, με βαριά έπιπλα και όλα πεντακάθαρα.

Συμβουλή για το δωμάτιο: όποια και να είναι η επιλογή, το σίγουρο είναι ότι δε θ αείνει καμία αρνητική διάθεση.
Ημερομηνία διαμονής: Νοέμβριος 2016
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
Ευχαριστούμε, karasavidiss
Η κριτική έγινε: 25 Ιουλίου 2016

Αν και πήγαμε για κοινωνική υποχρέωση στην Πτολεμαϊδα, εντούτοις οδηγηθήκαμε στο Αμύνταιο και κλείσαμε δωμάτιο στο "Κλειώ Resort & Spa" μετά από προτροπή φίλων μας.
Αφήσαμε το αυτοκίνητο στο άνετο ιδιωτικό πάρκινγκ του ξενοδοχείου και περάσαμε στον όμορφο αύλειο χώρο πριν την είσοδο. Στη ρεσεψιόν, μας υποδέχθηκε η ιδιοκτήτρια χαμογελαστή και ευδιάθετη και μετά τα διαδικαστικά, οδηγηθήκαμε στο δωμάτιό μας. Εκείνη την ημέρα, όπως μας εξήγησε, υπήρχε κάποιο πρόβλημα στον κλιματισμό και γι' αυτό μας είχε κρατήσει δωμάτιο που βρισκόταν στο "υπόγειο" (για το ασανσέρ), αλλά επί της ουσίας ήταν ισόγειο, μιας και διέθετε πρόσβαση σε υπαίθριο χώρο. Άνετο δωμάτιο και όντως πολύ δροσερό!!!
Άριστες οι εντυπώσεις μας για το περιβάλλον του ξενοδοχείου, για το πεντακάθαρο και προσεγμένο δωμάτιο, για την εξυπηρέτηση.... Την πρώτη βραδιά, δυσκολευτήκαμε αρκετά με τα ψηλά μαξιλάρια, όμως η ευγενέστατη ιδιοκτήτρια τα άλλαξε αμέσως μόλις το ζητήσαμε.
Ευχαριστούμε Κλειώ.... Ευχαριστούμε Αμύνταιο!!!!!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2016
Ευχαριστούμε, Βίκτορι Κ
Η κριτική έγινε: 17 Μαΐου 2016

Πήγαμε στο Αμύνταιο με φίλους και τα παιδιά μας. Ηταν η πρωτη μας φορα στην περιοχη. Η διαμονή μας ηταν μεγαλη εκλπηξη στο Κλειω. Χαμογελαστοί άνθρωποι για να μας εξυπηρετούν ανά πάσα στιγμή, απίστευτο εστιατόριο με κουζινα της Μακεδονίας. Κρεβατια για απολαυστικό ύπνο και τελος οι πολυ προσιτές τιμες. Επισης είναι σε ένα σημειο που εξυπηρετεί για εκδρομες στην περιοχη όπως Αγ.Αθανασιο, Νυμφαιο, Βεγοριτιδα και Πρεσπες. Τα παιδιά μας ευχαριστήθηκαν και την εσωτερικη πισινα και το play room.

Ημερομηνία διαμονής: Απρίλιος 2016
1  Ευχαριστούμε, ΔΗΜΗΤΡΗΣ Κ