“Ωραίο ποιοτικό εστιατόριο στην πόλη μας”
Κριτική για: Kenko Modish Sushi Bar

Kenko Modish Sushi Bar
Η κριτική γράφτηκε 10 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχη, προσεγμένη κουζίνα σε έναν ωραίο ζεστό χώρο. Τα πιάτα άψογα τόσο από γευστικής όσο και από αισθητικής πλευράς. Το service άψογο! Ένα εστιατόριο που έλειπε από την πόλη μας! Μπράβο στον Θάνο που φροντίζει προσωπικά για την άψογη εξυπηρέτηση των πελατών του!

1  Ευχαριστούμε, Νέλλη Κ

Η κριτική γράφτηκε 8 Μαρτίου 2018

Θα μπορούσε να θεωρηθεί Σημαντικός λόγος για την αναβαθμιση της περιοχής!!!
Εστιατόριο με γνησια Ιαπωνική κουζίνα και πραγματικά ιδιαίτερες και ξεχωριστές γεύσεις που σε μεταφέρουν στην ΑΣΙΑ!
ΖΕΣΤΟΣ ΧΩΡΟΣ ΠΟΛΥ ΑΝΕΤΟΣ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΟΣ ΜΕ ΑΡΙΣΤΗ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΤΟΣΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΣΧΑΡΟ ΚΑΙ ΕΥΓΕΝΕΣΤΑΤΟ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ ΠΟΥ ΣΤΟΧΕΥΕΙ ΣΤΗΝ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΠΕΛΑΤΗ ΑΦΟΥ ΡΩΤΗΘΗΚΑΜΕ ΕΑΝ ΗΜΑΣΤΑΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ.
Το ουτοπικό ήταν πως στον κατάλογο υπήρχε και επιλογή φαγητού για τον 6 ετών ανιψιό μου!
Προτείνω χωρίς ενδοισμούς.
Αξίζει Σίγουρα μία Επίσκεψη αλλά όχι μόνο!

Ευχαριστούμε, Vicky K
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Τελευταία φορά που επισκέφθηκα το Kenko ήταν με ένα φίλο το Σάββατο και φάγαμε πολύ ωραία ρολά με ψάρι, ίσως τα πιο νόστιμα που έχουμε φάει εδώ και αρκετό καιρό. Δοκιμάσαμε τα caterpillar rolls που είναι νέα προσθήκη στο μενού και θέλαμε να σχηματίσουμε άποψη, και τα spicy salmon rolls που είναι από τις αγαπημένες μας γεύσεις. Τα πρώτα είχαν μέσα τυρί philadelphia και πήγαινε πολύ ωραία με το χέλι και τη γαρίδα, αλλά τα spicy salmon με την teriyaki sauce είναι σταθερή αξία, γι’ αυτό και τα επιλέγουμε πάντα όποτε ερχόμαστε. Είπαμε αυτή τη φορά να μη πάρουμε κρασί, αλλά με μια απ’ τις μπύρες του καταλόγου. Ρωτήσαμε και μας σύστησαν την Sapporo που είναι ιαπωνική. Όντως ταίριαξε πολύ ωραία με σούσι.

Ευχαριστούμε, Kostas X
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Στο Kenko με πήγαν δυο φίλοι που είχαν ξαναφάει εκεί και τους άρεσε. Σαν χώρος φαινόταν απλός αλλά αρκετά προσεγμένος. Παραγγείλαμε μια σαλάτα με ψητά φιλετάκια τόνου και για κυρίως αποφασίσαμε να πάρουμε σούπα. Εγώ διάλεξα μια καυτερή με καβούρι και γαρίδες και οι άλλοι πήραν μία με μανιτάρια, κρεμμύδι και ginger και μία με κοτόπουλο, λαχανικά και γάλα καρύδας. Και οι τρεις είχαν αρκετά ωραία γεύση, αλλά εμένα που μου αρέσει ό,τι έχει σχέση με θαλασσινά, με ενθουσίασε περισσότερο η δική μου με το καβούρι και τις γαρίδες. Στο τέλος είπαμε να πάρουμε και γλυκό και διαλέξαμε το tower profiterol που ήταν για τέσσερα άτομα. Εμείς, αν και τρία άτομα, το καταβροχθίσαμε χωρίς κανένα πρόβλημα.

Ευχαριστούμε, Nikos G
Η κριτική γράφτηκε 27 Φεβρουαρίου 2018

Κάτσαμε στο Kenko με την κοπέλα μου για να φάμε σούσι. Δοκιμάσαμε διάφορα είδη, αλλά περισσότερο μας άρεσε το summer breeze και το tuna maki. Το τελευταίο είχε μέσα και σως wasabi και ήταν πολύ γευστικό. Πήραμε επίσης μια αρκετά νόστιμη σαλάτα με πράσινα φύκια και σως από σουσάμι και τη συνοδεύσαμε με ένα ωραίο λευκό κρασί. Ως λάτρης του καλού σούσι, μπορώ να πω ότι ήταν ένα από τα καλύτερα εστιατόρια που έχουμε φάει.

Ευχαριστούμε, ilias g

Kenko Modish Sushi Bar: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Kenko Modish Sushi Bar: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!