“Καυτερή σούπα με καβούρι και γαρίδες”
Κριτική για: Kenko Modish Sushi Bar

Kenko Modish Sushi Bar
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Στο Kenko με πήγαν δυο φίλοι που είχαν ξαναφάει εκεί και τους άρεσε. Σαν χώρος φαινόταν απλός αλλά αρκετά προσεγμένος. Παραγγείλαμε μια σαλάτα με ψητά φιλετάκια τόνου και για κυρίως αποφασίσαμε να πάρουμε σούπα. Εγώ διάλεξα μια καυτερή με καβούρι και γαρίδες και οι άλλοι πήραν μία με μανιτάρια, κρεμμύδι και ginger και μία με κοτόπουλο, λαχανικά και γάλα καρύδας. Και οι τρεις είχαν αρκετά ωραία γεύση, αλλά εμένα που μου αρέσει ό,τι έχει σχέση με θαλασσινά, με ενθουσίασε περισσότερο η δική μου με το καβούρι και τις γαρίδες. Στο τέλος είπαμε να πάρουμε και γλυκό και διαλέξαμε το tower profiterol που ήταν για τέσσερα άτομα. Εμείς, αν και τρία άτομα, το καταβροχθίσαμε χωρίς κανένα πρόβλημα.

Ευχαριστούμε, Nikos G

Η κριτική γράφτηκε 27 Φεβρουαρίου 2018

Κάτσαμε στο Kenko με την κοπέλα μου για να φάμε σούσι. Δοκιμάσαμε διάφορα είδη, αλλά περισσότερο μας άρεσε το summer breeze και το tuna maki. Το τελευταίο είχε μέσα και σως wasabi και ήταν πολύ γευστικό. Πήραμε επίσης μια αρκετά νόστιμη σαλάτα με πράσινα φύκια και σως από σουσάμι και τη συνοδεύσαμε με ένα ωραίο λευκό κρασί. Ως λάτρης του καλού σούσι, μπορώ να πω ότι ήταν ένα από τα καλύτερα εστιατόρια που έχουμε φάει.

Ευχαριστούμε, iliasg148
Η κριτική γράφτηκε 22 Φεβρουαρίου 2018

Θέλαμε με τις φίλoυς μου να πάμε για σούσι και επιλέξαμε το Kenko στη Νέα Σμύρνη, που ξέραμε από γνωστούς ότι ειδικεύεται στο συγκεκριμένο κομμάτι. Είπαμε να ξεκινήσουμε με ένα ορεκτικό και διαλέξαμε τα tempura shrimps. Ωραίες οι γαρίδες με τη sauce από chili. Από σούσι επιλέξαμε crab maki και vegetable maki. Πολύ νόστιμος συνδυασμός το καβούρι με το τυρί Philadelphia στο πρώτο πιάτο, ενώ το αβοκάντο με το αγγούρι και το καρότο, έδιναν στο δεύτερο μια πολύ ευχάριστη και δροσιστική γεύση. Ο χώρος ήταν πολύ προσεγμένος, με διακόσμηση ιαπωνικού χαρακτήρα και άνετα τραπέζια. Εξυπηρετηθήκαμε αρκετά γρήγορα και μείναμε πολύ ικανοποιημένοι από τα πιάτα. Σίγουρα θα ξανάρθουμε.

Ευχαριστούμε, Vlahos M
Η κριτική γράφτηκε 20 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Βρεθήκαμε με ένα φίλο στη Νέα Σμύρνη και είπαμε να κάτσουμε κάπου για να πούμε τα νέα μας τρώγοντας. Τελικά κάτσαμε στο Kenko, μιας και ήταν κοντά μας, και
παραγγείλαμε, από τα πιάτα ημέρας, τις τραγανές μπάλες ρυζιού και τα noodles με μοσχάρι και μανιτάρια. Πολύ καλές επιλογές και οι δύο. Ειδικά οι μπάλες ρυζιού με την teriyaki sauce ήταν νοστιμότατες. Ήπιαμε κρασάκι και συζητήσαμε με την ησυχία μας. Ωραίος χώρος, λιτός και προσεγμένος, με καλό φαγητό.

Ευχαριστούμε, Savvas B
Η κριτική γράφτηκε 8 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ένα πολύ καλό sushi bar με όλη την γκάμα των ψαριών πολλά noodles
εξαιρετικa ρολλα μας άρεσε πολύ το citrus roll και το crazy salmon

Ευχαριστούμε, pakis87

Kenko Modish Sushi Bar: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Νέα Σμύρνη, Αττική

Νέα Σμύρνη, Αττική
Γλυφάδα, Αττική

Kenko Modish Sushi Bar: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!