Η κριτική έγινε: 29 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Βρίσκεται στο κέντρο της παραλίας της Λουτσας μια ανάσα από το κύμα σε υπέροχο χώρο. Τα δωμάτια ειναι αμφιατρικα κτισμενα και μπροστά έχουν αυλή. Ελεύθερος χώρος για τα παιδιά. Μοιάζει πολύ με γειτονιά μιας επαρχίας πόλης. Καλή εξυπηρέτηση. Αυτονομία.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2018
1  Ευχαριστούμε, nikos g
Η κριτική έγινε: 15 Αυγούστου 2017

Η εμπειρία μας με το κατάλυμα ήταν πολύ κακή, ξεκινόντας από την στιγμή της αλλαγής των ημερομηνιών της κράτησης μέσω booking που αν και είχαμε εγγραφη επιβεβαίωση, το κατάλυμα δεν ήξερε τίποτα (!!!)... Η Booking μετά από επικοινωνία το τακτοποίησε τελικά, (ο ιδιοκτήτης δεν μπορούσε να κάνει τίποτα)
Φτάνοντας εκεί πήραμε την πρώτη κρυάδα όταν αντικρύσαμε τον χώρο ο οποίος ήταν επιφανειακά και πρόχειρα καθαρισμένος. Τα παράθυρα ήταν μέσα στην βρώμα και δεν μπορούσες ούτε να τα ακουμπήσεις για να τα ανοίξεις, οι κουρτίνες και τα κλιματιστικά μαύρα από την βρώμα και η κουρτίνα του μπάνιου ήταν κυριολεκτικά γεμάτη μαύρη μούχλα, επίσης και οι "καθαρές" πετσέτες μύριζαν μούχλα επίσης.
Γενικά το δωμάτιο ήταν ότι χειρότερο έχουμε δει όσον αφορά την καθαριότητα και η τελική κρυάδα ήρθε όταν μας ανακοίνωσαν ότι η αλλαγή σεντονιών και πετσετών γινόταν κάθε 3 ημέρες (!!!).
Κάποια από τα παραπάνω "τακτοποιήθηκαν", έστω και επιφανειακά μετά από φωνές, και αφού κατηγορηθήκαμε σαν "περίεργοι" (!!!) από τους ιδιοκτήτες ( η συμπεριφορά τους απέναντί μας ήταν τουλάχιστον άξεστη).
Οσον αφορά τις υπόλοιπες υποδομές: 1) Το wifi αν και ομολογουμένως είχε δυνατό σήμα αρνούταν να συνδεθεί πάντα και όταν συνδεόταν ξαφνικά σε λίγο σε πέταγε έξω (αναγκάστηκα και αγόρασα κάρτα 3g) 2) Την μοναδική τηλεόραση (αν και το δωμάτιο ήταν δύχωρο) την είδαμε μόνο σαν έπιπλο (δεν έπιασε ποτέ ούτε 1 κανάλι) και όταν διαμαρτυρηθήκαμε για αυτό στον ιδιοκτήτη μας απάντησε ότι δεν πειράζει γιατί είναι συνολικό πρόβλημα όλων των ενοίκων και γενικά όλης της περιοχής αφού μπαίνουν στις συχνότητες οι Ιταλοί (!!!) σημειωτέον ότι όλα τα διπλανά καταλύματα έπιαναν κανονικά τηλεόραση. Σε σχετική διαμαρτυρία μου ότι την συγκεκριμένη παροχή μου την έχουν πουλήσει και κανονικά αφού δεν την έχω θα έπρεπε να αφαιρεθεί από την τιμή μου απάντησαν ότι δεν τους ενδιαφέρει και δεν μπορούν να κάνουν τίποτα (!!!)
3) Τα υδραυλικά ήταν για κλάματα, το σιφώνι της αποχέτευσης ήταν σπασμένο και το σκεπάζανε με το καλαθάκι των αποριμάτων (!!!), το καζανάκι έπρεπε να το τραβάμε αφού το έχει χρησιμοποιήσει όλη η οικογένεια αφού έκανε μισή ώρα να γεμίσει και τις μισές φορές έτρεχε και δεν γέμιζε ποτέ.
Τέλος όσον αφορά την θέα ήταν σχετικά καλή, γιατί έβλεπες την θάλασσα διαγώνια, αλλά τα μπαλκόνια ήταν απελπιστικά στενά.
Γενικά το κατάλυμα (αν εξαιρέσεις την λειτουργία που αφορά το beach bar με τις ξαπλώστρες) ήταν το χειρότερο που έχουμε πάει ποτέ, συμπεριλαμβάνοντας και την αντιμετώπισή των ιδιοκτητών που παραπέμπουν σε πλήρη αντιεπαγγελματισμό...
Μόνο η θάλλασα και η περιοχή ήταν καταπληκτική για οικογενειακές διακοπές.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2017
Ευχαριστούμε, s1_tasos
Η κριτική έγινε: 17 Ιουλίου 2015 μέσω κινητής συσκευής

Διπλα στην θαλασσα, σημειο ξεκουρασης, πολυ καλη τοποθεσια ιδιως για οικογενεις με παιδια! 3η φορα που ερχομαι. Ο κηπος του *ολα τα λεφτα*!!! Πολυ εξυπηρετικο οικογενειακο προσωπικο, νοστιμες πινελιες στο beach bar!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2015
1  Ευχαριστούμε, akiskikitsa