fotis palpa
Βέροια, Ελλάδα

Τρομερή Εμπειρία στα Χριστούγεννα

Κριτική για: Guest House Filoxenia
5,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 2 Ιαν 2020μέσω κινητής συσκευής
Γενικά έχω επισκεφτεί διάφορα ξενοδοχεία μέχρι στιγμής κατά καιρούς σε ταξίδια ανά την Ελλάδα, τέτοια φιλοξενία, ευγένια , φιλική διάθεση δεν έχω ξαναδεί από οικοδεσπότες.Και η κυρία Λαμπρινή και ο αδερφός της ήταν δίπλα μας σε κάθε ανάγκη μας, και ας ήταν παραμονή Πρωτοχρονιάς.Προθυμοι να εξηγήσουν τα πάντα για την περιοχή ,με χαμόγελο και διάθεση για συζήτηση με πραγματικά καλό και χειροποίητο πρωινό δημιουργούν τις καλύτερες εντυπώσεις στους επισκέπτες. Με δωρεάν καφέ και άλλα ροφήματα ( τσάι - σοκολάτα) όποτε εμείς επιθυμούσαμε έως τις 11 το βράδυ και στις επιθυμίες παρων ο ιδιοκτήτης να μας απαντάει με άκουσαν ακουσον, ευτυχώς που μου ζητήσατε κάτι γιατί θέλω να εξυπηρετήσω.Αυτους τους ανθρώπους πέρα από σεβασμό τους αξίζει σίγουρα κάτι παραπάνω. Τζάκι στο μικρό σαλονακι και μια τζαμαρία με θέα όλη τη λίμνη και την υπέροχη Καστοριά με ζεστή σοκολάτα συνθέτουν ιδανικό σενάριο για διακοπές. Τέλος επιλέξαμε το δωμάτιο της σοφίτας το οποίο ήταν ευρύχωρο,πεντακάθαρο με παραδοσιακη ξύλινη κατασκευή,με ικανοποιητικό μπάνιο άπειρη ζέστη διότι το συγκεκριμένο δωμάτιο έχει ατομικό λέβητα και θέα τη λίμνη με σταντακι στο παράθυρο.. Ουαου απλά.Να σημειώσω πως το καλοριφέρ του μπάνιου δεν λειτουργουσε λόγω έλλειψης εξαερισμού και ο ιδιοκτήτης άμεσα έλυσε το πρόβλημα πάλι με την υπέροχη διάθεση του λέγοντας μας βάλτε το στο τριάντα το θερμοστάτη και κρατήστε το έτσι εφόσον βγείτε έξω. Θα ξαναπάω σίγουρα και φυσικά με μεγάλη ευχαρίστηση με κλειστά μάτια!!!
Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2020
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδεψε ως ζευγάρι
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
DELUXE DBL ROOM
5.4 χλμ. από Guest House Filoxenia
Πισίνα
Καστοριά: Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
Η κριτική έγινε: 15 Νοεμβρίου 2019

Εξαιρετική τοποθεσία με θέα που κόβει την ανάσα ! Πολύ καθαρά και ευρύχωρα δωμάτια. Πολύ ευγενική η ιδιοκτήτρια/οικοδέσποινα. Το πρωινό εξαιρετικό και πλούσιο. Όποτε ξανάρθουμε Καστορια θα το επισκεφτούμε πάλι !

Ημερομηνία διαμονής: Νοέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, Alexios_Xifaras
Η κριτική έγινε: 3 Ιουλίου 2019

Μείναμε στο Filoxenia τα Χριστούγεννα του 2018. Η διαμονή ήταν εξαιρετική σε όλα. Τα δωμάτια είχαν θέα στην Λίμνη από ψηλά, η καθαριότητα ήταν υποδειγματική και η ευγένια και η εξυπηρέτηση του προσωπικού αξεπέραστες. Μας έδωσαν πληροφορίες για τα αξιοθέατα της ευρύτερης περιοχής και για το πως θα τα επισκευθούμε. Το πρωϊνό που μας σέρβιραν ήταν πλούσιο και νόστιμο. Μας έκανε εντύπωση το ότι παρά το έντονο κρύο της εποχής τα δωμάτια ήταν όλες τις ώρες ζεστά και άνετα. Μείναμε πολύ ευχαριστημένοι και ευχαρίστως θα ξαναπηγαίναμε.

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2018
    • Ποιότητα
Ευχαριστούμε, traveler3018
Η κριτική έγινε: 26 Μαΐου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Πανεμορφος, προσεγμένος, πεντακαθαρος χωρος!!! Πολυ φιλοξενοι ιδιοκτητες! Υπεροχη θεα κ φανταστικο πρωινο!!!!! Ολα ηταν τελεια!!! Το συστήνουμε ανεπιφύλακτα!!! Ευχαριστούμε πολυ!!! Σιγουρα θα το επισκεφθούμε ξανα!!!!

Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2019
Ευχαριστούμε, athanasiai1982
Η κριτική έγινε: 26 Μαΐου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχη θέα... Άψογη καθαριότητα... Φανταστικό πρωινό!! Ο κ. Χρήστος φοβερός. Για να πας στην λίμνη πρέπει να κατεβεις σκαλακια αλλα είναι πολυ κοντά. Γενικά εμείς κινουμασταν με το αυτοκίνητο κ δεν υπήρχε πρόβλημα όσον αφορά το παρκάρισμα..

Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2019
Ευχαριστούμε, nickosg2019
Η κριτική έγινε: 7 Απριλίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Αποφασίσαμε για το τριήμερο της 25ης Μαρτίου να αποδράσουμε απο το Πήλιο και διαλέξαμε έναν εξίσου αξιόλογο προορισμό...την Καστοριά...Ταξίδι της τελευταίας στιγμής(ήμασταν πολύ τυχεροί που βρέθηκε δωμάτιο απο ακύρωση)...κι έτσι βρεθήκαμε στον οικογενειακό ξενώνα Φιλοξενία...το όνομα του ξενώνα τα λέει όλα...το χιούμορ του Χρήστου...το πρωινό με τις υπέροχες πίτες της κ Λαμπρινής και της Φρειδερίκης και το χαμόγελο του ''κηπουρού''μπαμπα Κωνσταντίνου μας σκλαβωσαν...τούς ευχαριστούμε και θα ξαναπάμε με την πρώτη ευκαιρία...Τώρα όσον αφορά το μέρος αν και το βρήκαμε λίγο δύσκολα είναι καταπληκτικό γιατί η θέα σου κόβει την ανάσα και τα δωμάτια προσεγμένα!

Ημερομηνία διαμονής: Μάρτιος 2019
1  Ευχαριστούμε, evageliad2013