Η κριτική έγινε: 29 Οκτωβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικό νεοκλασσικό ανακαινισμένο κτήριο με 5 δίκλινα υπνοδωμάτια με ταυτότητα.

Ίσως ένα από τα πιο ΚΑΘΑΡΑ ξενοδοχεία που έχω επισκεφτεί. Βρίσκεται σε πολύ καλή τοποθεσία (πολύ κοντά στην πλατεία Απόζαρι).

Ίσως υπερβολικά ήσυχο λόγω του ότι είναι ένα διώροφο σπίτι που τροποποιήθηκε για να γίνει ξενοδοχείο. Πιάσαμε τον εαυτό μας να μιλάει ψιθυριστά ακόμα και μέσα στο δωμάτιό μας (με κλειστή πόρτα).

Εξαιρετικό πρωινό (handmade γλυκίσματα και πίτες) σε έναν όμορφα διαμορφωμένο χώρο με θέα ένα δασάκι και τη βόρεια παραλία της λίμνης της καστοριάς.

Ιδιαίτερη εντύπωση μου έκανε το ενημερωτικό φυλλάδιο που θα βρεις μέσα στο δωμάτιο όπου αναγράφεται η πρώτερη χρήση του δωματίου στο οποίο βρίσκεσαι καθώς και πληροφορίες για τον καιρό των επόμενων ημερών.

Ένα ξενοδοχείο φτιαγμένο με πολύ μεράκι και αισθητική!!!

Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2017
Ευχαριστούμε, C698KUmariad
Η κριτική έγινε: 30 Ιανουαρίου 2017

Ενα καλόγουστα και προσεγμένο boutique hotel που διαθέτει 5 διαφορετικά διακοσμημένα δωμάτια για κάθε γούστο! Βρίσκεται σε ενα στενό αδιέξοδο της παλιάς πόλης που καταλήγει σε ενα μικρό δασάκι και με απόλυτη ησυχία! Δεν διαθέτει παρκινγ και αυτό αρχικά μας έβαλε σε σκέψεις, τελικά όμως δεν αντιμετωπίσαμε πρόβλημα! Το πρωινό σερβίρεται στην αυλή σε ενα ειδικά διαμορφωμένο χώρο. Αν και οχι πλούσιο σε ποικιλία θεωρώ οτι καλύπτει τους περισσότερους. Σημείο προς βελτίωση η ποιότητα του στρώματος, που δεν ηταν καθολου αναπαυτικό και ο μόνος λόγος που δεν έβαλα 5 στην κριτική μου γιατι για ενα ξενοδοχειο το θεωρώ πολύ σημαντικό παράγοντα!

Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2017
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, Xenia T
Η κριτική έγινε: 18 Δεκεμβρίου 2016

Εξαιρετική τοποθεσία στο κέντρο της πόλης, στεγασμένο σε πλήρως ανακαινισμένο νεοκλασικό, με πολύ γούστο μεράκι και φινέτσα. Οι χώροι ήταν πεντακάθαροι, το δωμάτιο πολύ άνετο, το κρεβάτι επίσης και μας άρεσε ιδιαίτερα η τραπεζαρία με το πλούσιο πρωινό και τα μεγάλα υαλοστάσια που άφηναν την θέα του δάσους και της λίμνης ελεύθερη. Στα συν το ιδιωτικό πάρκινγκ. Οι πολύ ευγενικοί ιδιοκτήτες μας σκλάβωσαν με την φιλοξενία τους. Παρολο τις πολύ χαμηλές θερμοκρασίες το δωμάτιο ήταν πολύ ζεστό με την αυτόνομη θέρμανση που παρείχε. Το ίντερνετ ήταν γρήγορο χωρίς διακοπές καθώς υπήρχε αυτόνομο router στο δωμάτιο μας.

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, mixalisagg
Η κριτική έγινε: 2 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Ωραία τοποθεσία, ευγενικοί ιδιοκτήτες, πανέμορφο δωμάτιο, το μπάνιο έιναι πολύ ζεστό και καθαρό, το κρεβάτι τεράστιο και άνετο, και το κυριότερο είναι ότι έχει απόλυτη ησυχία στην περιοχή .. Αξίζει πραγματικά για νεαρά ζευγάρια!!!!!;-) το προτείνω ανεπιφύλακτα!!!!!!!!

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, Stauros K
Η κριτική έγινε: 20 Νοεμβρίου 2016

Η παλια αυτη κατοικια στο κεντρο σχεδον της Καστοριας εγινε ενας υπεροχος ξενωνας. Τα δωματια πεντακαθαρα ενα μεγαλο συν αυτο,διακοσμημενα πολυ ομορφα,οι ιδιοκτητες πολυ ευγενικοι και εξυπηρετικοι,και πιστευω πως συνδιαζει πολυ καλα την ποιοτητα με την τιμη. Με μεγαλη μου χαρα θα ξαναπηγαινα.

Ημερομηνία διαμονής: Νοέμβριος 2016
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι με φίλους