“πολυ καθαρο”

Ο Κήπος του Ηλία Εστιατόριο Ταβέρνα
Καλό για: Τοπική κουζίνα
Επιλογές δείπνου: Κρατήσεις

το επισκεφτηκαμε μετα απο την εκδρομη μασ στα μετεωρα,πολυ καθαρο,σωστεσ μεριδεσ,καλο σερβισ με χαμογελο,εγω κ η γυναικα μου φαγαμε παραδοσιακα πιατα οπωσ μοσχαρακι,κτλ,τα παιδια μασ κλασικα φιλετο κοτοπουλο,το συστηνω ανεφυλακτα

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2020
Ευχαριστούμε, Mathaiosp

Η κριτική γράφτηκε 2 Νοεμβρίου 2020

Άψογο. Μου αρέσουν γενικά τα παραδοσιακά εστιατόρια, που εμμένουν στις ντόπιες γεύσεις, στις ντόπιες πρώτες ύλες, όπως αυτό το εστιατόριο. Τα κρέατα ήταν όλα ντόπια και πολύ γευστικά. Το μοσχαράκι με μελιτζάνες, πατάτες και τυριά στο πήλινο έλιωνε στο στόμα. Η χωριάτικη ήταν πλούσια. Η τυροκαυτερή και το τζατζίκι (χειροποίητα φυσικά) από τα καλύτερα που δοκιμάσει. Το σέρβις ήταν εξαιρετικό. Επιλέξτε ένα τοπικό κρασί για να συνοδεύσετε το γεύμα σας και θα με θυμηθείτε!Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2020
1  Ευχαριστούμε, Z723EH_
Η κριτική γράφτηκε 31 Οκτωβρίου 2020

Είναι αλήθεια ότι επισκεφθηκαμε το εστιατόριο την περίοδο που ίσχυαν μέτρα λόγω του covid. Έτσι, ήμασταν και το μόνο τραπέζι στο μαγαζί. Παρά το γεγονός αυτό, όλοι ήταν πολύ ευγενικοί κι εξυπηρετικοί δημιουργώντας ένα ευχάριστο κλίμα! Όλα τα πιάτα ήταν πάρα πολύ νόστιμα! Μας άρεσαν πολύ τα λουκάνικα μαύρου χοίρου και το μοσχαράκι στο πήλινο με μελιτζάνες και τυριά! Οι μερίδες, εκτός από νόστιμες, ήταν και ικανοποιητικές τόσο σε ποσότητα όσο και σε τιμή! Στα θετικά αξίζει να αναφερθεί και το γεγονός ότι ο υπεύθυνος όταν άκουσε την παραγγελία μας στην αρχή, μας συνέστησε να πάρουμε λιγότερα πιάτα καθώς οι μερίδες είναι μεγάλες. Τέλος, το γεύμα έκλεισε πολύ όμορφα με ένα γλυκό, κερασμένο από το μαγαζί! Φύγαμε πολύ ευχαριστημένοι και ελπίζουμε να το επισκεφτούμε ξανά!

1  Ευχαριστούμε, _W6602LU
Η κριτική γράφτηκε 11 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Το φαγητό είναι εξαιρετικό! Οι μερίδες είναι πολύ μεγάλες και χορταστικές, ενώ ποιοτικά το φαγητό είναι άψογο! 100% value for money!! Τέλος, το service ήταν εξαιρετικά και αυτό. Τα παιδιά (ο Νίκος και η Χριστίνα) είναι πολύ ευγενικά και φιλικά, ενώ οι προτάσεις τους για το μενού μας αποζημίωσαν και με το παραπάνω! Αν βρεθείτε Μετέωρα σας το συστήνω ανεπιφύλακτα!

3  Ευχαριστούμε, thodorisg765
Η κριτική γράφτηκε 11 Οκτωβρίου 2020

Φιλόξενοι, ευγενικοί, άψογο σέρβις (ο Γιάννης και η Χριστίνα καταπληκτικοί και εξυπηρετικοτατοι), όμορφο μέρος και πάνω από όλα, ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ φαγητό... Σίγουρα αν μας βγάλει ο δρόμος θα ξανάρθουμε...

3  Ευχαριστούμε, Nekpours

Ο Κήπος του Ηλία Εστιατόριο Ταβέρνα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Καλαμπάκα, Περιοχή Τρικάλων
Καλαμπάκα, Περιοχή Τρικάλων

Ο Κήπος του Ηλία Εστιατόριο Ταβέρνα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!