“Μοναδικός χώρος”

Ο Κήπος του Ηλία Εστιατόριο Ταβέρνα
Καλό για: Τοπική κουζίνα
Επιλογές δείπνου: Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε πριν από 3 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Από που να ξεκινήσει κανείς...το ζεστό καλωσόρισμα, τη μοναδική διακόσμηση, τις νόστιμες μερίδες, το υπέροχο γλυκό!!!
Όλα υπέροχα!!! Μπράβο σας!!!
Θα μας ξαναδείτε σίγουρα στην επόμενη επίσκεψη μας στην πόλη σας!!!

1  Ευχαριστούμε, epmous

Η κριτική γράφτηκε πριν από 4 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Ωραίος χώρος πολλά χαμόγελα απίστευτο φαγητό φοβερές γεύσεις και τιμές....υπερευχαριστημενοι από όλα ευχαριστούμε πολυ

1  Ευχαριστούμε, αθανασιος κ
Η κριτική γράφτηκε πριν από 4 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Κορυφαια τα πιατα. Μακαρονια με κοτοπουλο... κολαση... λουκανικα με σαλτσα ντοματας θεικα!
Γιαννη και Αρη ειστε κορυφη...

1  Ευχαριστούμε, Παπαγεωργίου Σ
Η κριτική γράφτηκε 3 Νοεμβρίου 2018

Κοτοπουλο κοκκινιστο με μακαρονια και μοσχαρακι στο πηλινο. Εξαιρετικα. Μια πολυ ευχαριστη εκπληξη, ενα Σαββατο του Νοεμβριου. Μπραβο παιδια!

1  Ευχαριστούμε, FaniolaD
Η κριτική γράφτηκε 29 Οκτωβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

φτάσαμε στο Καστράκι και αφού κάναμε μια μικρή βόλτα στους υπέροχους βράχους, ο συνδυασμός του καθαρού αέρα με το πολύ πρωινό ξύπνημα μας έκανε να πεινάμε σαν λύκοι. βρήκαμε το εστιατόριο από το trip advisor και είπαμε να το δοκιμάσουμε.
μπαίνοντας μέσα,ο χώρος είναι όμορφος και ζεστός κυρίως με προσωπικότητα.
όμορφα αντικείμενα μιας άλλης εποχής συνδυασμένα με φωτογραφίες στους τοίχους, και ενα τηλέφωνο ίσως της δεκαετίας του 50 με την γνωστή πινακίδα "τηλέφωνο για το κοινο" σε προδιαθετουν ευχάριστα.
Μας υποδεχθηκε ο Γιαννης (υπεροχο τυπακι,με λεπτο χιουμορ και απιστευτη φατσουλα) ,αφου μας προτεινε ενα ομορφο τραπεζι κοντα στο παραθυρο το μάτι μου έπεσε στα πιάτα, με φίνο σχέδιο αμέσως ήρθε η "Χριστινα" να πάρει παραγγελία, χαμογελαστή,ευγενική και κυρίως με καλη διάθεση (φαίνεται άνθρωπος "έξω καρδια")ακολουθήσαμε την παρότρυνση της να ξανασκεφτούμε την παραγγελία γιατί δεν θα μπορούσαμε να φάμε ότι θέλαμε να παραγγείλουμε, περιοριστηκαμε σε 2 ορεκτικά ,Μια σαλάτα και 2 κυρίως. φάγαμε μανιτάρια,τζατζίκι ελιές (το προσφερουν απο το μαγαζι )και ψωμάκι ψημένο με ελαιόλαδο και ριγανι. Όλα εξαιρετικά. Όταν πια έφτασε το κυρίως μας έπιασαν τα γέλια και καταλάβαμε πόσο δίκιο είχε η Χριστίνα...2 μπριζόλες χοιρινες , σερβιρισμενες σε ένα υπέροχο ξύλινο πιατο,τεράστιων διαστάσεων !!!
στο τέλος τα παιδιά μας πρόσφεραν γλυκο μήλο μαγειρεμένο σε κρασί με παγωτό ( παραδοσιακή σπεσιαλιτέ ).. ο λογαριασμός δυσανάλογος της ποσότητας και της ποιότητας...! πληρώσαμε ΜΟΝΟ 35 euro για ενα καλομαγειρευμενο και πολύ νόστιμο γεύμα..( στο διπλανό τραπέζι ενα ζευγάρι τουριστών δεν έπαψε να λέει πόσο νόστιμο μοσχαρίσιο μπιφτέκι ήταν αυτό που έφαγαν.)
Χριστίνα ~ Γιάννη....ευχαριστούμε πολυ! θα προτείνουμε το μαγαζί σε όλους τους φίλους που θα ταξιδέψουν μετέωρα... Γιατί το αξίζετε... Μαρία ~ Μάγδα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2018
1  Ευχαριστούμε, MakaoMakao

Ο Κήπος του Ηλία Εστιατόριο Ταβέρνα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Καστράκι, Καλαμπάκα

Καλαμπάκα, Περιοχή Τρικάλων

Ο Κήπος του Ηλία Εστιατόριο Ταβέρνα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!