“Σπιτικό μαγειρευτό φαγητό”
Κριτική για: Δυόσμος

Δυόσμος

Με μία μικρή στάση στο Γύθειο, ρωτήσαμε για καλό σπιτικό φαγητό και μας υπέδειξαν το ¨δυόσμο¨. Πράγματι καλό σπιτικό μαγειρευτό φαγητό, με προσιτές έως φθηνές τιμές για τη συγκεκριμένη τοποθεσία. Φωτεινός χώρος με ζεστή ατμόσφαιρα. Σίγουρα θα το επισκεφτούμε ξανά στην επόμενη απόδρασή μας.

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2021
Ευχαριστούμε, GIANNISSTAVR-1971

Η κριτική γράφτηκε 11 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Δεν βρισκεται στην τουριστικη ζωνη του Γυθειου, αλλα σιγουρα ειναι το πιο καλο μαγαζι για φαγητο. Μοντερνα ταβερνα οπου μπορεις να φας κρεατικα,θαλασσινα και μαγειρευτα. Εχει και ψιλογκουρμε πιατα,ολα νοστιμα. Επισης πολυ λαχταριστες και φρεσκες οι σαλατες που εχουν. Ομορφο μαγαζι και καθαρο. Οι τιμες θα μπορουσαν να ειναι και λιγο πιο χαμηλες , λογω του οτι εισαι στο Γυθειο και οχι κεντρο Αθηνα, αλλα εστω τρως νοστιμα. Οι μεριδες ειναι οσο πρεπει.Στην αρχη για καλωσορισμα με το ψωμι προσφερουν καποιο ντιπ με ελιες.Στο τελος κερνανε γλυκακι και λικερακι.

Ευχαριστούμε, nikosnm
Η κριτική γράφτηκε 26 Σεπτεμβρίου 2020

Απλά καλό χωρίς κάτι να μας ξετρελάνει. Βρίσκεται σε ένα στενάκι του Γυθείου πάνω στο δρόμο τα τραπεζάκια, εξυπηρετηθήκαμε γρήγορα γιατί δεν είχε κόσμο. Επιλέξαμε πράσινη σαλάτα με σύγκλινο που το ψάχναμε και πολύ γλυκιά η επίγευση της σως. Ζητήσαμε μπιφτέκια, είχαν τελειώσει και εκείνη την θα ζύμωναν μας είπαν. Φάγαμε κοτόπουλο κοκκινιστό, τίποτα το ιδιαίτερο. Δεν θα ξαναπήγαινα.

Ευχαριστούμε, MIRKA_SM
Η κριτική γράφτηκε 19 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Νόστιμο φαγητό εκει που δεν το περιμένεις. Ήσυχο δρομάκι εκτος παραλίας αλλά το μαγαζί πολυ όμορφα διακοσμημένο. Οσα πιατα δοκιμάσαμε ηταν νοστιμότατα και ευφάνταστα και μείναμε πολυ ευχαριστημένοι!

Ευχαριστούμε, 190reginaa
Η κριτική γράφτηκε 12 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Επειδή δεν πρέπει να γενικεύουμε οι επιλογές μας (ντολμαδάκια αυγολέμονο, τηγανιά μανιταριων & ριζότο μανιταριών ) δεν μας ικανοποιησαν. Περιβάλλον (έξω) αδιάφορο. Ευγενική εξυπηρέτηση !τιμές λογικές . Θα δοκιμάζαμε και άλλα πιάτα σε επόμενη επίσκεψη !

Ευχαριστούμε, CHRISTOS V

Δυόσμος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Γύθειο, Περιοχή Λακωνίας
Γύθειο, Περιοχή Λακωνίας

Δυόσμος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!