Finday Suites Eco Boutique Hotel(Καλάβρυτα)(Ιδανικός συνδυασμός τιμής/ποιότητας!)
Papastavrou Apartments(Καλάβρυτα)
  • Περιλαμβάνεται πρωινό
Kalavrita Canyon Hotel & Spa(Καλάβρυτα)
  • Δωρεάν στάθμευση
Filoxenia Hotel & Spa(Καλάβρυτα)
  • Σπα
Georgio's V Chalet(Καλάβρυτα)
Aphrodite's Inn(Καλάβρυτα)
Oneiro Resort(Καλάβρυτα)
Η κριτική γράφτηκε 6 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μας άφησε 2 ώρες στο δρόμο να τον περιμένουμε. Η κουπαστή της σκάλας που οδηγούσε στον 3ο όροφο ήταν ξεβιδωμενη. Το δωμάτιο χαοτικό με ανύπαρκτη διακόσμηση. 1 προσάναμμα για το τζάκι και 3 ξύλα. Όταν τελείωσαν μας έφερε αλλά 3 και μετά τέλος. Το καζανάκι χαλασμένο. Μπατονετα του προηγουμενου στο πατωμα.Το σπιράλ του ντους τρύπιο και πάταγοντουσαν νερα. Στην κουζίνα δεν υπήρχε κανένα σκεύος να μαγειρέψουμε αλλά ούτε και πιατα-πιρούνια. Το πόμολο της πόρτας μας έμεινε στο χέρι. Η τηλεόραση ήταν 15’ για αποστάση 10 μέτρα από το κρεβάτι. Ρεσεψιόν άφαντη όλη τη διάρκεια της ημέρας. Με τα πολλά φύγαμε γιατί είχαμε ξενερώσει και δεν εμφανίστηκε ούτε να μας ζητήσει συγνώμη ή έστω να ακούσει τα παράπονα μας. Αντί αυτού έβαλε τη μάνα του να μας αποχαιρετήσει. Α! Ξέχασα το τραπεζομάντηλο argoodaki! Για 110€ τη βραδιά όχι μόνο δεν αξίζει αλλά είναι και τραγικό! 30αρι με το ζόρι κι αυτό αν δεν έχεις άλλη επιλογή.

Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Elena S
Η κριτική γράφτηκε 4 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Γενικώς οι τιμες ηταν πολυ προσιτές και ενδιαφέρουσες δεδομένου πως ειναι χειμερινός προορισμός και γενικώς σε αυτές τις περιπτώσεις τα χτυπάνε παραπανω.
Εγω και η παρεα μου πήγαμε για να ευχαριστηθούμε το χιονοδρομικό κέντρο και να την περάσουμε εκτός ξενοδοχείου...δλδ τις περισσότερες ώρες λείπαμε απο τα δωματια.
Για αυτου του είδους την χρήση δεν με χάλασε καθόλου.
Γενικώς το δωμάτιο που έκλεισα (δεν ειχε τζάκι) ηταν ενα κανονικό δωμάτιο χωρις πολλα πολλα ιδανικό για ενα υπνο κλπ. για καποιον που παει για τουρισμό.

Θετικά :
1)Ειχε φουλ ζεστό νερο όσες ώρες την ημερα προσπάθησε κάποιος να κανει μπανιο, ακομη και μετα τις 00.00
2)το δωμάτιο ηταν τέρμα ζεστό και σου παρείχε την δυνατότητα να αυξομειώσεις Θερμοκρασια καθώς ο θερμοστάτης ηταν σε κοινόχρηστο χώρο εκτός δωματίου.
3) Σεντόνια καθαρά

Αρνητικά :
Οταν αναγράφει πως εχει τζάκι στο σαλόνι καλο θα ειναι να το εχουν και αναμενο που και που, αν και Χριστούγεννα με κρύο θα επρεπε να καίει όλη την ημερα. Δλδ να τρως πρωινο με ενα τζάκι σβηστό σε ενα σαλονάκι δεν μου ταιριάζει για χειμερινό προορισμό.
Επισης καποιος απο το προσωπικό (ηλικιωμένη κυρία) μονο που δεν μας πέταξε κανα κούτσουρο στο κεφάλι οταν μας είδε Χριστούγεννα να καθόμαστε στο σαλόνι να ανάβουμε το τζάκι και ζητήσαμε κανα ξύλο. Μας ειπε πως κακώς το ανάβουμε το τζάκι διοτι ειναι χαλασμένο.
Βεβαια μολις απευθυνθήκαμε στον υπεύθυνο, το προβλημα λύθηκε και τακτοποιήθηκε.
3)το πάπλωμα που σκεπαζομασταν ηταν ξεθωριασμένο (υποθέτω) διοτι αν δεν ηταν ξεθώριασμα αυτο, πρεπει να ηταν άπλυτο.
Γενικώς θελει λιγο προσοχή με την καθαριότητα σε ντουλάπες κλπ ο χώρος.

Γενικώς την παρτίδα σώνει ο υπεύθυνος που υποθέτω ειναι και ιδιοκτήτης ο οποίος ειναι πλήρως συνεννόησιμος και θα πρεπει να φροντίσει για κανα δυο θεματάκια απο αυτα που ειπα ανωτέρω.

Διαμονή: Δεκέμβριος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Kostas B
Η κριτική γράφτηκε 20 Δεκεμβρίου 2017

Το ξενοδοχείο το επισκεφθήκαμε πριν 2 χρόνια για ένα Σ/Κ. Ήμασταν πολύ τυχεροί διότι την κράτηση την κάναμε ενώ ήμασταν στο δρόμο για Καλάβρυτα και η έκπληση ώς προς το δωμάτιο που είχαμε τελικά ήταν τεράστια. Τοδωμάτιο μας ήταν στη σοφίτα με εξαιρετική θέα, άνετο, ζεστό και ευρύχωρο. Πραγματικά έχουμε λατρέψει την διαμονή μας στις Κρηνίδες. Το πρωινό ήταν πλούσιο και πολύ νόστιμο όπως και οι ιδιοκτήτες ήταν πάρα πολύ καλοί και εξυπηρετικοί και δεν χάνανε ευκαιρία να μας βοηθήσουνε σε οτιδήπτε θελήσουμε. Τους ευχαριστώ πραγματικά διότι όντως έκαναν την διαμονή μας μαγική. Είχαμε το καλύτερο δωμάτιο, την καλύτερη θέα και γνωρίσαμε εξαιρετικούς ανθρώπους. Το μόνο σίγουρο είναι πως όταν ξαναεπισκεφτούμε τα Καλάβρυταοι Κρηνίδες θα είναι η ΜΟΝΑΔΙΚΗ μας επιλογή για διαμονή. ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΟΛΑ!

Συμβουλή: εξαιρετική θέα, πλούσιο πρωινό, ζεστά δωμάτια και ατμοσφαιρικά
  • Διαμονή: Φεβρουάριος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Angie_To94
Η κριτική γράφτηκε 28 Μαρτίου 2017

Μια ομολογουμένως οργανωμένη μονάδα σε πολύ καλό σημείο κοντά στο κέντρο μεν αλλά όχι τόσο ώστε να ενοχλεί η φασαρία του. Παραδοσιακή διακόσμηση, όμορφος χώρος πρωινού το οποίο είναι βασικό μεν αλλά ικανοποιητικό. Στα αρνητικά θα πρότεινα μεγαλύτερη προσοχή στην καθαριότητα και στη ηχομόνωση των δωματίων, Συμπερασματικά και με δεδομένο την προσιτή τιμολογιακή πολιτική θα το έχω στα υπόψιν.

• Διαμονή: Μάρτιος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Cos S
Η κριτική γράφτηκε 9 Απριλίου 2016

Μόλις 2 λεπτα με τα ποδια απ την κεντρικη πλατεια!!
Προσεγμένα πεντακάθαρα δωμάτιο και πολύ καλό πρωινο..
Παρότι ειναι ξενώνας έχει καθιστικό με τζάκι για δημόσια χρηση και μας βολεψε καθώς ήμασταν οικογένειες με μικρα παιδια!!
Ολα αυτα σε πολυ χαμηλη τιμη συγκριτικα με τα περισσοτερα τα οποια ειδαμε..

• Διαμονή: Απρίλιος 2016, ταξίδι με οικογένεια
1  Ευχαριστούμε, helenkanari