“Καλό αλλά ανοργάνωτοι”

Varvitsiotis
Επιλογές δείπνου: Κρατήσεις
Επιλογές δείπνου: Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 10 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καλό το φαγητό, ότι πήραμε ήταν πολυ νόστιμο, κάτι που δυστυχώς επισκιάζεται από την κακή οργάνωση του εστιατορίου και την ανικανότητα του να διαχειριστεί τις ώρες αιχμής. Μπήκαμε μέσα όταν ελευθερώθηκε ένα τραπέζι και ρωτήσαμε τον σερβιτόρο αν μπορούμε να κάτσουμε και μας είπε ναι. Καθήσαμε και μετά απο 2 λέπτά ήρθε ένας εύσωμος κύριος με μουστάκι και μας είπε πως το τραπέζι είναι κρατημένο και πως πρέπει να σηκωθούμε. Γενικά το προσωπικό κοιμόνταν όρθιοι και δεν ήταν εξυπηρετικοί εκτός από δύο δύδιμα παιδιά που ήταν καταπληκτικοί και ξεχώριζαν σαν τις μύγες μέσα στο γάλα με την ευγένεια τους και την προθυμία τους να εξυπηρετήσουν. Συνοψίζοντας πολύ καλό το φάγητο, κάκιστη εξυπηρέτησης εκτός από λίγες εξαιρέσεις.

Ευχαριστούμε, Peter_Daw

Η κριτική γράφτηκε 9 Ιανουαρίου 2017

Πολύ καλό φαγητό , καλη εξυπηρέτηση . Παρόλο τον πολύ κόσμο το προσωπικο ηταν αμεσο στην εξυπηρετηση

Ευχαριστούμε, irinela2017
Η κριτική γράφτηκε 9 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ζεστο περιβαλον καλο φαγητο γρηγορη εξυπηρετηση και το σημαντικοτερο καλο κοκκινο κρασι .Καλις συσχετισμος τιμης και ποιοτητας .

Ευχαριστούμε, leros18
Η κριτική γράφτηκε 6 Ιανουαρίου 2017

Πρωτη εβδομαδα του χρονου και τι καλυτερο απο ενα ταξιδι στα Καλαβρυτα με την οικογενεια (4 ατομα). Αφου καναμε τις βολτες μας, ηπιαμε τον καφε μας, ανοιξε η ορεξη και πηγαμε στον Βαρβιτσιωτη λογω και των καλων κριτικων που ειδαμε. Παραδοσιακη ταβερνα, μικροι χωροι, τα πιατα οπως τα ειδα σε οσους ετρωγαν εκεινη την ωρα (2-3 το μεσημερι) ηταν αρκετα μικρα αλλα φαινοταν νοστιμα στην οψη. Βλεπω τον χωρο γεματο και μη χανωντας χωρο πηγα σε εναν ευτραφη κυριο με μουστακι αλα Κολοκοτρωνης να τον ρωτησω αν εχει καποιο τραπεζι. Μου απαντησε πως ειναι γεματοι (ειχε 2 αδεια αλλα εγραφαν ρεζερβε) τον ρωτησα λοιπον σε ποση ωρα να περασω, μου απαντησε να περιμενω απ εξω κανα 20 λεπτο. Ειχαμε ολοι την καλη διαθεση να περιμενουμε οσο ηθελε αρκει να μην παγωσουμε περιμενωντας απ'έξω. Ετσι του αντιπροτεινα να με παρει ενα τηλ, μου ειπε ενταξει, του εδωσα το τηλ μου και βγηκα εξω. Μετα απο 5 λεπτα και ενω ημουν ακομα απ'εξω ειδα μια αλλη οικογενεια 5 ατομων να μπαινει μεσα. Εριξα μια ματια απο το τζαμι και ειδα πως καποιο τραπεζι ετοιμαζοταν να φυγει. Μπηκα λοιπον μεσα για να προλαβω και διαπιστωση πως ο ευτραφης κυριος ειχε προτεινει στην οικογενεια που μπηκε προ ολιγου να καθησει. Τον ρωτησα λοιπον μηπως να καθομασταν εμεις που ειχαμε ερθει νωριτερα? Αφου εκανε πως δεν καταλαβε ποιος ειμαι και τι του λεω μου απαντησε "σας ειπα κυριες θα σας παρω εγω". Δεν ειπα τπτ αλλο πηρα την οικογενεια και πηγαμε στο "περι ορεξεως¨στον πεζοδρομο. Ο ευτραφης κυριος με πηρε τηλ ενα μισαωρο αργοτερα να μου πει οτι βρηκε τραπεζι αλλα τον ευχαριστησα καθως ηταν αργα. Το νοημα ειναι 5 ατομα ειναι παντα καλυτεροι απο 4...Να ειναι καλα!

2  Ευχαριστούμε, MarkDeS7
Ο/η t v, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του Varvitsiotis, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 12 Ιανουαρίου 2017

Εγκαινιάζοντας ΝΕΑ πολιτική σχετικά με τις απαντήσεις σε κριτικές πελατών μας,θα ήθελα να σας ευχαριστήσω που ήρθατε στην ταβέρνα μας.
Αγαπητέ/τή peter_daw η ΕΠΩΝΥΜΗ επιχειρησή την οποία τόσο εύκολα αποφασίσατε να στοχοποιήσετε (απο τον θυμό σας διότι δεν σας δώθηκε τραπέζι ,όταν το ζητήσατε) σας ενημερώνει ότι , την διαχείρηση των κρατήσεων και την ευθύνη για αυτές ,την έχει η ίδια και οι υπεύθυνοί της.ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΙΩΣ.Και εσείς ΜΗΝ γνωρίζοντας πόσοι πελάτες μας βρίσκονταν σε αναμονή ,εύκολα ανέξοδα και ΑΝΩΝΥΜΑ μας στοχοποιείτε γιαυτό.Παρά το γεγονός ότι μόλις ήλθε η δική σας σειρά(όπως παραδέχεστε στο τέλος της κριτικής σας ) σας τηλεφωνήσαμε σε 20 περ.λεπτά για το τραπέζι που άδειασε και μπορούσε να σας φιλοξενήσει.
Ποτέ δεν σας είπαμε να περιμένετε ΕΞΩ δεν τόχουμε κάνει ΠΟΤΕ σε κανέναν πόσο μάλλον σε οικογένεια με παιδιά ,πιθανόν να καταλάβατε λάθος.
Επίσης δεν γνωρίζεται ότι η παρέα των -5- που μπήκε και κάθησε ήταν παρέα που είχε κάνει περίπου 15-20 λεπτά την κράτηση.
Το γεγονός ότι είμαστε στο χώρο της εστίασης .....44..... ολόκληρα χρόνια μάλλον δείχνει πως δεν ήρθαμε να κάνουμε την αρπαχτή και τελικά .........το συμπέρασμα είναι πως σε αυτόν τον χώρο εστίασης (που λειτουργεί ξαναλέω κοντά μισόν αιώνα ) ισχύει το:...... ΚΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ.... ΠΑΠΑΣ ......ΜΕ ΤΗΝ ΑΡΑΔΑ ΣΟΥ ...ΘΑ ΦΑΣ....που αλλιώς σημαίνει σεβασμός και ίση μεταχείριση στους πάντες...
Ευχόμαστε να σας δωθεί η δυνατότητα την επόμενη επισκεψή σας στα Καλάβρυτα να δοκιμάσετε τα ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΝΟΣΤΙΜΑ πιάτα μας. που είναι και ΠΟΙΟΤΙΚΑ είναι και ΜΕΓΑΛΑ....σας περιμένουμε........Το..... Κολοκοτρωναίϊκο μουστάκι μας ..και φιλόξενο είναι...... και ανήκει σε ΚΑΛΟΦΑΓΑ...ΟΧΙ ΣΕ ΑΕΡΙΤΖΗ

Η κριτική γράφτηκε 3 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Αργή εξυπηρέτηση. Μέτριες σε ποσότητα μερίδες αλλά καλό φαγητό.
Τα κυρίως πιάτα δεν σερβιρηστηκαν μαζί με αποτέλεσμα ο δεύτερος να ξεκινήσει να τρώει όταν τελείωσε ο άλλος. Τιμές καλές.

Ευχαριστούμε, K4809IY_

Varvitsiotis: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Καλάβρυτα, Περιοχή Αχαΐας

Varvitsiotis: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!