Η κριτική έγινε: 1 Ιουλίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Γεύμα με φίλους και συναδέλφους .
Πήγαμε με συμβουλή ντόπιων συναδέλφων και μας περιποιήθηκαν πολύ .
Καλό φαγητό και ποτό και καλές και οι τιμές του . Πρόκειται για ένα παλιό χάνι , ένα πανδοχείο στο οποίο παλιά είχαν την δυνατότητα να διανυκτερεύουν όσοι επιχειρούσαν ταξίδια μακρινά .
Στην ουσία να αναρρώσουν αφού οι δρόμοι , αλλά και τα μεταφορικά μέσα της εποχής , καθιστούσαν τις μακρινές μετακινήσεις πραγματική δοκιμασία γιατην υγεία τους .
Πολύ πρόθυμες οι κοπέλλες στην υποδοχή και στο σερβίρισμα .

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2019
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
25  Ευχαριστούμε, LUXURYNOMAD_1966-
Η κριτική έγινε: 22 Δεκεμβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ένα εστιατόριο που δεν θα πρέπει να παραλείψει να επισκεφτεί όποιος έρχεται για πρώτη φορά στο Βουκουρέστι και θέλει να δοκιμάσει την παραδοσιακή τοπική κουζίνα. Παραδοσιακά, νόστιμα πιάτα, καλό κρασί, ωραία διακόσμηση και μουσική. Ωστόσο, οι τιμές είναι σχετικά υψηλές.

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2018
Ευχαριστούμε, lamprinia2018
Η κριτική έγινε: 20 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Η κριτική μου αφορά την ποιότητα του φαγητού σε συνδυασμό με τις τιμές.Οτι παραγγείλαμε ( δύο άτομα) ήταν μετριο προς κακό γευστικά.Με τα ίδια και λιγότερα χρήματα τρως σ αλλά εστιατόρια απολαυστικά παραδοσιακά πιάτα.Αξιζει μόνο μια επίσκεψη για την ιστορικότητα του χώρου

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2018
Ευχαριστούμε, metatas
Η κριτική έγινε: 18 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ο χώρος όμορφος και ιστορικός! Δεν περίμενα κάτι ιδιαίτερο από το φαγητό αφού είναι αρκετά τουριστικό μαγαζί. Παρόλα αυτά ήταν χειρότερο απ' ότι το περίμενα..
Πιο συγκεκριμένα, μας είχε προτείνει το μαγαζι ο tour guide μας όταν περνούσαμε από εκεί.. και μάλιστα μας είπε να πάμε τις ώρες που έχει παραδοσιακούς χορους για να δούμε τους χορευτές! Ρωτήσαμε επί τόπου στο μαγαζί αν χρειάζεται να κλείσουμε τραπέζι για δύο άτομα και μας είπαν όχι. Όταν πήγαμε μας βάλανε να κάτσουμε σε ένα όχι και τόσο όμορφο σημείο, λέγοντας μας ότι θα έχουμε το τραπέζι για το πολύ δύο ώρες.. ενώ υπήρχαν πολλά άδεια τραπέζια σε καλύτερα σημεία! Μετά από λίγο καταλάβαμε ότι οι χορευτές δεν φαίνονταν καθόλου από εκεί που καθόμασταν! Παράλληλα το πρώτο ορεκτικο ήρθε μία ώρα αφού παραγγείλαμε... Και δυστυχώς δεν μας αποζημίωσε! Το φαγητό δεν ήταν καλό, ηταν άνοστο και κακομαγειρεμένο! Και η λεμονάδα με μέλι απαράδεκτη... ήταν ένα ποτήρι με λεμονάδα που στον πάτο είχε λίγο κρυσταλλωμένο μέλι!
Δυστυχώς ενώ είναι ένας όμορφος χώρος, μάλλον επειδή έχει δεδομένο τον κόσμο που έρχεται, δεν σέβεται τους πελάτες του! Δεν θα το πρότεινα με τίποτα!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2018
Ευχαριστούμε, myrtoto
Η κριτική έγινε: 28 Μαΐου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε μεσημέρι και καθήσαμε στην αυλή.Ο χώρος είναι πολύ όμορφος παραδοσιακός,το service γρήγορο και οι τιμές πολύ καλές.Τα mititei ήταν απ τα καλύτερα πιάτα.Ηταν από τις καλύτερες επιλογές στο Βουκουρέστι.

Ημερομηνία διαμονής: Απρίλιος 2018
Ευχαριστούμε, Giouli K